Zamknij

Kolejny odcinek KEN do remontu! Prace najwcześniej w wakacje

Sławek KińczykSławek Kińczyk 15:00, 16.06.2025 Aktualizacja: 15:07, 16.06.2025
Skomentuj SK SK

Kolejne kilkaset metrów głównej alei Ursynowa do remontu. Miejscy drogowcy chcą w tym roku wymienić nawierzchnię końcowego odcinka alei KEN. Właśnie ogłoszono przetarg na te roboty.

Zarząd Dróg Miejskich szykuje kolejny etap naprawy alei Komisji Edukacji Narodowej. Tym razem pod kilofy trafi asfalt końcowego odcinka alei na kabatach - między ulicą Wąwozową a ulicą Kabacką. Do remontu pójdzie ponad 370 metrów nawierzchni.

Ekspertyza Instytutu Badań Dróg i Mostów z 2022 roku wykazała, że stan nawierzchni na tym fragmencie jest fragmentami zły lub krytyczny, co wymaga interwencji.

- informują drogowcy.

ZDM ogłosił właśnie przetarg na remont m.in. alei KEN na Ursynowie i trzech ulic w innych dzielnicach. Jeśli uda się go rozstrzygnąć zgodnie z pierwotnymi terminami, prace remontowane będą mogły ruszyć w wakacje.

Remont kolejnego odcinka alei KEN

Technologia naprawy przewiduje kompleksową wymianę warstw asfaltowych - frezowanie starej nawierzchni, wyrównanie z betonu asfaltowego, zbrojenie siatką szklaną, ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej. 

W lokalizacjach szczególnie narażonych na deformacje, takich jak zatoki autobusowe i strefa 50 metrów przed skrzyżowaniami, zostanie dodatkowo ułożona siatka szklano-węglowa

- czytamy w dokumentacji.

Wszystkie prace mają się odbyć trybie weekendowym, a więc będą ruszać w piątek o godz. 22, a kończyć w poniedziałek o świcie. Nie należy więc spodziewać się uciążliwych zmian w organizacji ruchu. Według badań IBDiM naprawa ma wystarczyć na minimum 12 lat użytkowania.

Drogowcy wracają na aleję KEN

To nie pierwszy remont w alei KEN. W ostatnich dwóch latach ZDM przeprowadził już kilka znaczących napraw w alei. We wrześniu 2024 roku wyremontowano wschodnią jezdnię alei KEN na odcinku od Płaskowickiej do Ciszewskiego. W grudniu 2024 roku drogowcy wrócili na aleję KEN, tym razem zajmując się zachodnią jezdnią na odcinku Gandhi-Płaskowickiej. Oba remonty kosztowały 2 miliony złotych.

W tym roku, oprócz remontu końcowego odcinka alei KEN - na Ursynowie miejscy drogowcy przeprowadzą parę znaczących inwestycji.

Najważniejszą będzie metamorfoza ulicy Ciszewskiego na kilometrowym odcinku od Rosoła do Pileckiego. Wybrany został już wykonawca tego remontu. Prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale także kompleksową modernizację chodników i drogi rowerowej. Planowane jest również wyprostowanie drogi dla rowerów po południowej stronie przy skrzyżowaniu z Pileckiego oraz wprowadzenie większej ilości zieleni po usunięciu betonu w kilku punktach.

W tym roku czekają nas też remonty chodników dla pieszych przy ulicach Gandhi (odcinek Dereniowa - aleja KEN) oraz Stryjeńskich (Belgradzka - Płaskowickiej.

Z kolei dzielnica szykuje remonty na ulicach: Transportowców, Kopcińskiego, Przybylskiego, Boglarczyków, Villardczyków i Baló. Planowane jest również poszerzenie chodnika na ulicy Wańkowicza oraz duży remont ulicy Bartóka i Jeżewskiego.

[ZT]33913[/ZT]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KorbolKorbol

1 1

Po co ?

15:10, 16.06.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PLNYPLNY

0 0

Żeby bananowym lokatorom apartamentów lepiej się jedziło.

19:01, 16.06.2025

OSTATNIE KOMENTARZE

0%