Zamknij

Dzielnica zabierze ludziom parking? Na osiedlu zawrzało

Sławek KińczykSławek Kińczyk 11:28, 24.09.2024 Aktualizacja: 10:22, 05.10.2024
Skomentuj SK SK

Dzielnica nie przedłużyła umowy dzierżawy na parking społeczny między aleją KEN a Polinezyjską. Na osiedlu zawrzało, kierowcy obawiają się, że ich samochody będą musiały zniknąć z parkingu, a w okolicy brakuje miejsc postojowych. Co planuje ratusz?

Ursynowski ratusz po kolei porządkuje sprawy dzierżaw gruntów przez spółdzielnie. Porządkuje - oznacza "zabiera" spółdzielniom grunty pod parkingami ciągami pieszymi, słowem terenami, którymi chce administrować i które nie są potrzebne spółdzielniom do zapewniania funkcji mieszkaniowej. 

- Miasto odbiera grunty Spółdzielni "Na Skraju"! - zaalarmowała nas czytelniczka.

"Nie wiem, dlaczego dzielnica nam to robi"

Chodzi między innymi o odmowę przedłużenia umowy dzierżawy na teren położony u zbiegu alei KEN i Gandhi. Znajduje się tam duży parking społeczny, na którym mieszkańcy osiedla przy Polinezyjskiej mogą parkować.

- Nie wiem, dlaczego dzielnica nam to robi. Przecież jak zabiorą nam te parkingi, to tutaj nie będzie gdzie postawić auta! Sytuacja parkingowa w okolicy jest tragiczna - słyszymy od mieszkańca osiedla.

Problemem zainteresował się radny dzielnicowy Piotr Antosiuk z Projektu Ursynów. 

Czy wzięto pod uwagę przy wydawaniu odmownej decyzji problem braku miejscu parkingowych dla mieszkańców w tej okolicy? Osiedle Polinezyjska mierzy się z problemem braku miejscu postojowych dla mieszkańców, który jest spowodowany zajmowaniem miejsc postojowych przez osoby przesiadające się do metra na stacji Imielin. Problem ten jedynie pogłębi się po likwidacji parkingu P+R Imielin przy Multikinie.

- pisze radny z interpelacji skierowanej do burmistrza Ursynowa.

Antosiuk chce też poznać plany dzielnicy wobec odzyskanego przez siebie terenu. Również nasza redakcja zapytała o te plany. Czy mieszkańcy Polinezyjskiej będą mogli jeszcze korzystać z miejsc, z których korzystali przez wiele lat?

Dzielnica: Nie chcemy likwidować parkingu

Dzielnica uspokaja, że jej zamiarem nie jest przejmowanie gruntów po to, by na nich coś budować, ale porządkowanie spraw własnościowych i administracyjnych. Ratusz zamierza rozgrodzić parking wzdłuż alei KEN.

- Rozgrodzenie parkingu pozwoli na częstszą rotację parkujących samochodów, co zwiększy dostęp do miejsc parkingowych w tym rejonie - odpowiada burmistrz Robert Kempa.

Jak się dowiedzieliśmy w ratuszu, jeszcze w tym roku planowany jest remont ciągu pieszego wzdłuż drogi wewnętrznej pomiędzy al. KEN a ul. Cynamonową. W kolejnych latach remont przejdzie sam parking.

W ciągu najbliższych lat Wydział Infrastruktury dla dzielnicy Ursynów planuje przeprowadzić remont parkingu zlokalizowanego wzdłuż al. KEN na działce nr 7 z obr. ew. 1-10-19. 

Remont będzie prowadzony etapami i zakres prac w danym roku uzależniony będzie od przyznanych dzielnicy Ursynów środków finansowych w budżecie miasta.

- informuje Paweł Ciach, rzecznik prasowy ursynowskiego ratusza.

Chodzi dokładnie o część parkingu znajdującą się bliżej bloków. Drugi parking, położony bliżej alei KEN nieco dalej znajduje się w pasie drogowym alei KEN, a więc zarządza nim Zarząd Dróg Miejskich. Czy może on zostać zlikwidowany? Na razie drogowcy takich planów nie mają, ale niedawno zlikwidowali opuszczony parking społeczny na wysokości Kulczyńskiego, zamieniając go w trawnik, a więc obawy mieszkańców są uzasadnione.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(24)

BoomBoom

17 3

A pamiętacie jak to jeden bezradny bredził tutaj, że teren po starym parkingu przy Al. KEN na południe od stacji Imielin zostanie parkingiem ogólnodostępnym? No to tylko bredził 🤣

11:48, 24.09.2024
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

asteraster

6 0

pewnie wstawią szlabany i będą abonamenty dla mieszkańców

12:05, 24.09.2024

BoomBoom

8 2

Wiesz co Aster? Nie zdziwiłbym się. Każdy powinien w końcu ponosić jakiś koszt parkowania.

18:46, 24.09.2024

MisiekMisiek

7 3

I bardzo dobrze - komuna się skończyła i trzeba skończyć z darmowymi parkingami na koszt właścicieli gruntów...

koniec socjali i rozdawnictwa - stac cie na samochód, stac i na parking...

01:21, 25.09.2024

asteraster

1 4

też tak uważam, nie mówię tu oczywiście o abonamencie 300 zł miesięcznie, ale bardziej 300zł na rok dla mieszkańców plus standardowe parkowanie na godziny dla pozostałych mieszkańców. Uważam że powinni się dorzucać do utrzymania infrastruktury dookoła ich bloków z której korzystają tylko oni.

10:25, 25.09.2024

CzarodziejCzarodziej

22 1

Mambo jumbo a zaraz wyrośnie tu willa polinezyjska i to nie jedna 😵‍💫

12:10, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytemeryt

28 4

Cóż zabierać to potrafią, ale naprawić to od lat ciężko przykład chodnika z osiedla Polinezyjska do metra Imielin i ul KEN- Hawajska do przejścia na światłach. tak jest od lat wybrzuszenie

12:44, 24.09.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

asteraster

3 4

aplikacja 19115

13:13, 24.09.2024

WckWck

29 14

Najważniejsze, że PIS już nie rządzi.

14:19, 24.09.2024
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JacentyJacenty

6 0

A PIS rządził na Ursynowie? Chyba mieszkańcy zawsze wybierali demokratów a nie republikanów.A wiadomo jaki stosunek mają demokraci do samochodów i wolności człowieka.

07:16, 25.09.2024

WckWck

3 0

Nie tylko do samochodów, do prywatnej własności mają taki sam stosunek. Jak sąsiednia gmina chce zabrać mieszkańcom Ursynowa działki pod swoją lokalną drogę to Gmina Ursynów nie widzi problemu.

10:06, 25.09.2024

jimijimi

23 6

Ktoś tą władzę wybrał, najpierw kabaty, potem przy bażantarni, psia górka, syfiasty bazarek, aby tak dalej.
Jest metoda odwołania burmistrza poprzez referendum

14:32, 24.09.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gość Gość

1 1

Jakie referendum? Burmistrz dzielnicy nie jest wybierany w wyborach. Wybiora go rada dzielnicy.

20:34, 24.09.2024

zaPiSzaPiS

15 4

Teraz macie co chcieliście ! Wybraliście swoich . A na marginesie : za rozmowę z numerem 91115 płacisz ty, niezależnie od operatorskiej umowy , na bezpłatne numery krajowe.

14:44, 24.09.2024
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

asteraster

3 11

lubię jak ludzie popierający PiS myślą, że gdyby ich politycy doszli do władzy to to by coś zmieniło, a tak naprawdę kasa była by ładowana w inne kieszenie, a nowe bloki i tak by powstawały. To jest jeden członek męski kto jest u władzy jak widzicie i jedni i drudzy nic nie robią po za swoimi interesami. Może jedynie wyborcy Pis są ciut ciemniejsi bo myślą ze korzystając z aplikacji 19115 trzeba dzwonić 🤣🤣🤣🤣

16:02, 24.09.2024

WckWck

3 0

Aster, każda władza deprawuje. PIS i PO od ponad 20 lat rządzą w Polsce. Wszyscy prezydenci i premierzy od ponad 20 lat byli i są z PIS lub PO.

13:25, 26.09.2024

JprdleJprdle

21 2

Ależ ta kempa się uwija żeby wam zrobić dobrze... Normalnie od świtu do nocy myśli co by tu jeszcze... poprawić żeby żyło sie lepiej. Pytanie tylko komu lepiej🙄

15:40, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubylecTubylec

14 4

mafia sowi eckich okupantów działa?

16:01, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

10 2

Przyczepa ze zdjęcia blokuje miejsce parkingowe od przynajmniej 2014 roku. Jak ktoś ją zaparkował i zrobił sobie nierotacyjne prywatne miejsce parkingowe. Pisałem na 19115 nic z tym nie zrobili. Ciekawi mnie co robią na parkingu przy urzędzie, mi to wygląda na szlabany. Jak tam zamkną parking to na Polinezyjskiej będzie masakra z parkowaniem.

17:12, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WarlordWarlord

14 0

No to co tam powstanie? Ja proponuję następujące nazwy dla inwestycji mieszkaniowych: "Polinezyjska Oaza" lub "Twoja Polinezyjska Wyspa" :-)

18:02, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikołajMikołaj

26 7

Macie co chcieliście, wybierając z uporem maniaka PO, które za każdym razem pokazuje swoim wyborcom środkowy palec wiedząc, że i tak będziecie na nich głosować. Ja przestałem. Gdy wyłączycie TVN I Wyborczą może zrozumiecie.

18:15, 24.09.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoomBoom

4 2

W Wyborczej i TVN mówią, że jak ktoś nie głosuje na PO to jest zaściankowym kmiotem. Ja nie chcę być zaściankowym kmiotem. Rowerem będę na Białołękę jechał, ale na PO będę głosował.

10:09, 25.09.2024

Członkowie PolinezyjCzłonkowie Polinezyj

12 2

Burmistrz Kępa nam kazał usuną parking słoneczny przy ul.Polinezyjskiej 1
Teraz nich na osiedlu Polinezyjskiej zrobi szlabany do około osiedla. Taki jest mądry bo nie parkuje tutaj swojego samochodu.

18:33, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uśmiechnięty LordUśmiechnięty Lord

13 1

Po co ludziom samochody? Przecież można latać śmigłowcem.

18:34, 24.09.2024
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WbjsWbjs

2 0

Albo prywatnym samolotem !

11:52, 25.09.2024

Boom2Boom2

3 0

Można jeździć limuzyną do pracy z kierowcą jak Szambolan Trzaskowski.

13:39, 25.09.2024

1984_wraca1984_wraca

8 0

Komu burmistrz zrobi dobrze i za co?

19:39, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MajkMajk

12 2

Może jakiś protest kierowców? Czy dalej będziemy siedzieć jak te cielaki?

20:29, 24.09.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Boom2Boom2

7 1

Przy urnie wyborczej trzeba było protestować. Przecież wiadomo było od poprzedniej kadencji jaki popychła Trzaskowskiego mają stosunek do mieszkańców posiadających samochody.

10:07, 25.09.2024

TubylecTubylec

11 2

Sowiecka banda skazanych na sukces od 1945 ma w nosie biedotę?

22:23, 24.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoomBoom

7 0

Miasto odbiera grunty spółdzielni "Na Skraju" - w 2 minuty sprawdziłem status tych gruntów i ta spółdzielnia wciąż nie ma uregulowanego stanu prawnego całego kwartału, łącznie z tym terenem na którym stoją bloki, i należą do m.st. Warszawy. Zresztą takich kwartałów jest cała masa na Ursynowie, ale szczególnie na Imielinie i Stokłosach.

09:39, 25.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubylecTubylec

10 3

Witamy w nowoczesnym mieście bez samochodów:-) tylko zdrowy rower i spacery mogą poprawić nastrój i pozytywnie nastawienie do życia

11:03, 25.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To oczywisteTo oczywiste

3 1

Dzielnica szykuje miejsca pod wprowadzenie SPPN, to oczywiste! Hasło "poprawa rotacji", to ulubiony slogan urzędniczy :(

11:17, 25.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

talenciotalencio

7 0

Będzie bloczek jak się patrzy. Taki 15-piętrowy. Tfu, apartamentowiec

15:08, 25.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NPełONPełO

5 1

To wszystko nic, najwaźniejsze, że nie rządzą rydzykowi!

20:36, 25.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YtmYtm

4 1

Chcieli to mają rafałka to o co chodzi? Powiedział miasto jest jego nie wasze

12:48, 26.09.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JadziaJadzia

0 0

Istotnie problemy z parkowaniem na Ursynowie, a szczególnie na Imielinie, Natolinie i Kabatach stanowią wielki problem dla mieszkańców. Może zamiast karania i przerzucania się argumentami władze dzielnicy rozpoczęły starania o wybudowanie dużych parkingów "Parkuj i jedź". Myślę że wtedy wiele spraw znalazłoby rozwiązanie.

21:11, 02.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SigmaSigma

0 0

Ale co to znaczy zabiera? Skoro to teren miasta a nie spółdzielni, to nic spółdzielni nie zabierają. Mogą decydować czy umowę dzierżawy przedłużyć, czy nie. Prawo włAsnykaści.

22:38, 06.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%