Zamknij
REKLAMA

Chodnik przy Płaskowickiej jak nowy. "Te dziury tak pozostaną?"

16.15, 29.11.2022 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 16.40, 29.11.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

Trzy tygodnie zajęło drogowcom naprawianie najstarszego nieremontowanego chodnika na Ursynowie. Teraz mogą nim bez obaw jeździć wózki z dziećmi. - Jest piękny - komentują mieszkańcy i zwracają uwagę na pozostałości po drogowcach.

- Chyba z dwadzieścia lat czekaliśmy na remont tego chodnika - mówi pani Barbara, mieszkanka ursynowskiego Imielina, która od niepamiętnych czasów mieszka przy Wasilkowskiego. 

To właśnie mieszkańcy tego osiedla najczęściej chodzą wyremontowanym chodnikiem. Stary był już w opłakanym stanie. Korzenie drzew powysadzały płyty, nawierzchnia była popękana i zaniedbana. A miejsce jest bardzo klimatyczne - chodnik prowadzi korytarzem między dorodnymi, osłaniającymi przed promieniami słońca korzeniami drzew. Latem jest tu chłodniej niż gdzie indziej. Są ławeczki, na których można usiąść.

Nierówna pozostałość po drogowcach

Wyremontowany chodnik jest równy i porządnie wykonany, przy wyjazdach z uliczek obniżono krawężniki - to udogodnienie dla wózków i rowerzystów, którzy mimo nowej ścieżki dla jednośladów po drugiej stronie ulicy nadal są tu spotykani. Dosadzono kilka nowych drzew.

Mieszkańców niepokoją tylko dziury pozostawione przez wykonawcę remontu. Chodzi o przerwy między krawężnikami a zniszczonymi jezdniami uliczek wyjazdowych.

- Mam nadzieję, że zostanie to jeszcze wykończone, bo matka z wózkiem wjedzie z krawężnika prosto w nierówność. Jak już robić coś, to do końca - zwraca uwagę jeden z sąsiadów.

Poprawki mogą zostać naniesione po odbiorze technicznym chodnika, który jeszcze nie nastąpił. Miejmy nadzieję, że urzędnicy z ZDM zwrócą uwagę na nierówności, choć to raczej stan uliczek wyjazdowych z osiedli należących do spółdzielni "Imielin" jest zły i woła o remont.

Niektórych naszych czytelników niepokoiła stracona szansa na odbetonowanie najszerzej części chodnika w rejonie przystanku autobusowego i kiosków. Drogowcy uznali jednak, że ze względu na funkcję komunikacyjną tej części musi tu być więcej miejsca. Rozpłytować można było rejon skrzyżowania z wyjazdem z parkingu, ale to - jak stwierdził rzecznik ZDM - raczej kwestia do zgłoszenia do budżetu obywatelskiego. Remont nie dopuszcza takich zmian.

Kiedy kolejny odcinek?

Decyzja o remoncie chodnika wzdłuż Płaskowickiej zapadła w tym roku. Na remont odcinka między Wasilkowskiego a Dereniową pieniądze przekazała Zarządowi Dróg Miejskich dzielnica. W sumie było to ok. 750 tys. złotych, przeznaczone również na remont innej części chodnika wzdłuż Płaskowickiej - między Lanciego a Cynamonową. Ten drugi odcinek ZDM wyremontuje w przyszłym roku. Trwa projektowanie rozwiązań drogowych w rejonie ulicy Lanciego. Projektowane jest rondo u zbiegu z ulicą Płaskowickiej. 

[ZT]21269[/ZT]

(Sławek Kińczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%