Tylko do piątku, 9 stycznia istnieje możliwość włączenia się w akcję zbierania darów dla bezdomnych zwierząt w schroniskach i przytuliskach.
Akcja pod hasłem „Alert dla zwierząt” trwa już od 1 grudnia, jednak jak przyznaje Bartosz Dominiak z urzędu dzielnicy „ofiarodawcy są mniej hojni niż w latach ubiegłych”.
Zwierząt wymagających pomocy jest dużo, a darczyńcy przekazali głównie dużą ilość koców i posłań dla naszych czworonożnych przyjaciół.
- Dostajemy znikome ilości karmy dla zwierząt, apelujemy do mieszkańców o bardziej szczodre przekazywanie suchej karmy oraz puszek dla psów i kotów - podkreśla rzecznik urzędu – głównego organizatora przedsięwzięcia.
Dary zostaną rozdysponowane między zwierzęta, które znalazły schronienie w przytuliskach m.in. przytulisku AMI, powstałym w 2001 roku na Ursynowie. Większość z nich to zwierzęta w podeszłym wieku, skrzywdzone przez ludzi lub wymagające kosztownego leczenia. Rokrocznie, w pękającym już w szwach przytulisku pojawiają się kolejne porzucone zwierzęta, które często nie mają szans na adopcję.
Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, kochających zwierzęta o pomoc na finiszu tegorocznej akcji. Pomóżmy naszym mniejszym braciom!
DARY MOŻNA SKŁADAĆ W GODZINACH PRACY URZĘDU - 8.00 - 16.00 DO 9 STYCZNIA
SoR10:50, 08.01.2015
W godzinach 8-16 większość ludzi jeszcze pracuje, gdyby zbiórki były prowadzone przy centrach handlowych, marketach czy sklepach zoologicznych akcja miała by większy sens.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dyrektor Alternatyw obraził katolików? Burza po wpisie!
Pan Czubaszek przeprosił za "spontanicznie dokonany wpis". Czyli klasyczny alko-wpis. A mógł powiedzieć, że Kaczyński włamał mu się na konto. Czy wyobrażacie sobie wpis o podobnej treści dotyczący muzułmanów albo nietykalnych, czyli żymian? jasne, że nie! Ale katolików można opiłowywać i ich obrażać. Czy nie znalazłby się ktoś z silną ręką, który ręcznie wytłumaczyłby przedstawicielowi kultury, że katolik nie lubi nadstawiać drugiego policzka?
Ursynów
14:33, 2025-08-17
Park Cichociemnych po dwóch latach. Jak go oceniamy?
Nie jest tak źle, poza kilkoma szczegółami jest całkiem przyjemnie. Jest gdzie usiąść i się zrelaksować. Lepsze to od błota, gąszczu chwastów i psich odchodów.
axg
13:31, 2025-08-17
Park Cichociemnych po dwóch latach. Jak go oceniamy?
Taki sam niewypał jak park linearny
kurkawodna
06:46, 2025-08-17
Ursynowska szkoła walczy z upałem. Nowość w oknach
13 lat przewodniczącym? Przez zasiedzenie niczym Prezes.
Mojojojo
19:35, 2025-08-16