Kicia Kocia to jedna z ulubionych bohaterek książek dla dzieci. Ich autorką jest Anita Głowińska, specjalizująca się w powieściach dla najmłodszych. "Kicia Kocia" zyskała popularność dzięki naukom, jakie niesie młoda kotka. Wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) uczy się, jak funkcjonować w świecie. Przygody Koci uczą dzieci m.in. tego, jak gotować i zachowywać się w różnych życiowych sytuacjach. Dzięki nim poznają również pracę policjantów czy strażaków.
W niedzielę, 26 marca Kicia Kocia odwiedzi dzieci w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Przewidziane są kocie gry i zabawy z Kicią Kocią i jej przyjaciółmi. Będą zabawy gestem, ruchem, słowem i nauka gry na bum bum rurkach. Do tego klocki, z których można będzie ułożyć przyjaciół bohaterki. Po zakończonych warsztatach każde dziecko otrzyma dyplom Przyjaciela Kici Koci oraz autograf.
Jednak miejsc na warsztaty już brak i to mimo, że na szybko zorganizowano tego dnia kolejne dwa terminy.
- Najpierw było 20 miejsc na warsztatach, potem 40 i zwiększyliśmy powierzchnię sali. A potem się okazało, że musieliśmy stworzyć kolejną grupę bo jest tak duże zainteresowanie i zaraz jeszcze kolejną. Miejsca wyprzedały się w godzinę - mówi Aleksandra Antolak z UCK „Alternatywy”.
Kicia Kocia cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, którym książeczki pomagają w wychowaniu pociech. Bohaterka gościła już na Ursynowie w 2018 roku na zaproszenie klubokawiarni „Słowo Daję”. Odwiedziły ją wówczas prawdziwe tłumy!
- Fenomen Kici Koci polega na tym, że są to są takie krótkie, fajnie napisane, tematyczne historyjki, np. Kicia Kocia jest chora, Kicia Kocia u dentysty, leci samolotem, w pociągu, co pozwala oswajać dzieci z różnymi sytuacjami, w których się znajdą. Dziecko po zapoznaniu się z książeczką wie, co je spotka, co się wydarzy i nie jest przestraszone, że to dla niego coś nowego, wręcz traktuje to jak przygodę. Jest też np. oswajanie z tym, co się dzieje, gdy dziecko nie chce się dzielić z innymi dziećmi swoimi zabawkami, jest samolubne, co to powoduje. Dzięki temu rodzice mogą porozmawiać z dzieckiem, o tym co się wydarzy jak dane zachowanie się pojawi u dziecka - mówi mama 4-letniej dziewczynki.
Czy Kicia Kocia wróci zatem na Ursynów? Jest taka nadzieja, UCK chcą ją sprowadzić ponownie jeszcze przed wakacjami.
- Czwartego terminu już teraz nie będzie, ale będziemy jeszcze o tym myśleć. Może w czerwcu bo faktycznie warsztaty cieszą się bardzo dużą popularnością. A teraz można próbować dzwonić do nas rano w dzień warsztatów. Pewnie może się tak zdarzyć że ktoś nie dotrze. Listy rezerwowej nie prowadzimy - dodaje Aleksandra Antolak.
Kicia Kocia odwiedzi Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w niedzielę, 26 marca. Kolejne zajęcia rozpoczną się o godz. 11, 12:30 i 14. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-6 lat. Poprowadzi je Monika Skikiewicz. Współorganizatorem spotkania jest Ursynoteka.
Zobacz: Wizyta Kici Koci na Ursynowie w 2018 roku
[FOTORELACJA]3142[/FOTORELACJA]
petani09:23, 15.03.2023
Kto rozumie na czym polega fenomen tych ksiazeczek? Chetnie poczytam wasze opinie.
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
Kolejny sukces naszej świnki pepy. Dużo paplania na walnym a gucio z tego będzie. "Szanowni Państwo Szanowni Państwo" jestem prezesik i mam mały bardzo interesik. Mam tyle sukcesów na koncie ale nie powiem jakich bo nie pamiętam. Ile jeszcze musi się nie wydarzyć żeby mieszkańcy zrozumieli, że nasz prezes działa ma szkodę spółdzielni?
XD
04:57, 2025-07-22
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
I to dlatego uchwalono, aby w budynkach w pobliżu metra było mniej miejsc parkingowych dla mieszkańców - przecież mają metro. A oni mają samochody - choćby po to aby wyjechać na wczasy - i gdzieś muszą je zaparkować.
albert
23:03, 2025-07-21
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
W rejonie metra Stokłosy oraz ul. Zamiany , Jastrzębowskiego i ZWM 13 parkują samochody z rejestracją inną niż warszawska. Osoby dojeżdżające (np. z okolic Piaseczna) do pracy w Środmieściu parkują samochody na Osiedlu Stokłosy i kontynują podróż metrem. Ponadto mamy w Warszawie Strefę czystego transportu, która również wpływa na ilość parkujących pojazdów. Nic dziwnego, że Spółdzielnia Stokłosy chce ograniczyć, ilość parkujących,obcych samochodów w głębi Osiedla.
Maria
22:08, 2025-07-21
Łapcie się za portfele! Spółdzielnie wysyłają listy
W Polsce mamy najdroższy prąd i gaz na świecie. Czemu woda ma być tania, skoro rządzą nami ekologiczne świry.
Wck
16:47, 2025-07-21