Zamknij
REKLAMA

Trenują pod okiem mistrzyni świata! Puchar Burmistrza Ursynowa w Karate Tradycyjnym

17.10, 26.11.2022 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 17.44, 05.12.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

Ponad stu młodych zawodników z Ursynowa i nie tylko, wzięło udział w zawodach o Puchar Burmistrza w Karate Tradycyjnym. Nasza dzielnica w tej dyscyplinie może się pochwalić wieloma sukcesami, a za dwa tygodnie może być ich jeszcze więcej!

Sobotnie zawody odbyły się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury "Ursynów", który od 5 lat jest domem akademii prowadzonej przez siedmiokrotną mistrzynię świata Justynę Marciniak.

Najbardziej oblegane były konkurencje dla początkujących oraz kata (forma ciosów i bloków) i kumite, czyli walka bezkontaktowa. 35 dzieci biorących udział w zawodach za dwa tygodnie pojawi się na Pucharze Świata Dzieci, który rozegrany zostanie w Lublinie.

- Cieszę się, że dzieci się przetestowały. Od początku września nie mieliśmy takich zawodów. Mogły się sprawdzić technicznie w walkach międzyklubowych z zaproszonymi zawodnikami z Mazowsza - mówi Justyna Marciniak.

Do zawodów Pucharu Świata ursynowska Akademia Sportu i Karate przygotowuje się już od roku. - Mamy bardzo ambitną grupę dzieciaków. Trenuję 4, a nawet 5 razy w tygodniu. Liczę, że dobrze się zaprezentują, rozwiną się, osiągną pewność siebie, a medale to będzie dla nich nagroda za pracę i wytrwałość, także dla naszych senseiów - mówi mistrzyni świata w karate.

Podczas sobotnich zawodów o Puchar Burmistrza Ursynowa w Karate Tradycyjnym wystąpili również najmłodsi zawodnicy - nawet pięcioletni - dla których były to premierowe pokazy publiczne i pierwsze medale. Wzorem jest dla nich ich sensei (mistrz, nauczyciel) na przykład Justyna Marciniak, która zaczynała swoją przygodę z karate w podobnym wieku jak oni, i doszła do poziomu mistrza świata.

Karate to dobry sposób na nauczenie dziecka samodyscypliny, wytrwałości, pokory i pewności siebie oraz na wpojenie przydatnych zasad życiowych. Wielu dzieciom podoba się też japońska etykieta i kultura, z którymi mają kontakt podczas zajęć. To też sport zapobiegający i pomagający w leczeniu wad postawy i stóp. Z powodzeniem trenują go zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, czego świadkami byliśmy na ursynowskim turnieju.

Z medali, pucharów, dyplomów i upominków cieszyli się wszyscy uczestnicy zawodów. Wręczali je wiceburmistrz Piotr Zalewski i dyrektorka DOK Beata Rusinowska. Licznie zgromadzeni rodzice dopingowali małych zawodników i przeżywali każdą walkę.

(Sławek Kińczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Szczupak Szczupak

2 0

Bardzo mnie to cieszy. Dzieciaki wychodzą z domu, ruszają się. To jest krzepiące. 08:37, 27.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%