Jeśli ktoś ma ochotę pohuśtać się lub pozjeżdżać na zwykłej zjeżdżalni, nie będzie miał tu czego szukać... Tu bowiem powspinamy się, ale po hubach, zajrzymy do sowiej dziupli i pobujamy się w hamaku. Tu poczujemy się częścią otaczającego lasu. Kiedy? Już niebawem.
Mimo że to plac zabaw, na próżno można szukać tu tradycyjnych drabinek czy bujawek, bo będzie to naprawdę wyjątkowe miejsce - przemyślane i zaplanowane z najdrobniejszymi szczegółami, wykonane w większości na zamówienie.
W Lesie Kabackim na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej pojawią się nie tylko słupki do uprawiania różnego rodzaju wspinaczki, ale także: równoważnia, ruchomy labirynt oraz tory przeszkód i tunele. Będą także tabliczki do gry terenowej oraz coś, co niekoniecznie ucieszy rodziców, ale wprawi w zachwyt najmłodszych – rzeźby dzików służące do zabawy z błotem.
Całość nawiązuje do tematyki leśnej, na słupkach pojawi się np. „budka lęgowa” emitująca dźwięk wydawany przez wybrany gatunek ptaka i ul z ukrytym dzwoneczkiem, uchwyty do wspinania będą przypominały gałęzie i huby, a ruchomy labirynt inspirowany będzie działalnością korników.
Dużo frajdy dostarczą z pewnością elementy wykonane z wikliny – tunele, gniazda i szałasy. Z animatorami lub z rodzicami będzie można spróbować sił w grze terenowej prowadzącej przez wszystkie elementy placu zabaw. Kolejne instrukcje na tabliczkach będą zawierać informację edukacyjną oraz zadanie do wykonania.
Będzie można trochę się ubrudzić w towarzystwie drewnianych dzików ustawionych na błotnej nawierzchni, a także na torze do zabaw z wodą i kranem. Po przejściu ścieżką sensoryczną, rozmowie na odległość przez rurę oraz skorzystaniu z siłowni, będzie można odpocząć na siatkowym hamaku.
Kiedy te wszystkie leśne atrakcje będą dostępne dla odwiedzających CEPL? - Prace trwają i jak tylko zostaną skończone, to plac zabaw zostanie otwarty – mówi Adrian Uszkiewicz z Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Patrząc na to w jakim tempie powstaje I etap, można optymistycznie liczyć, że wiosną plac będzie gotowy. Na pewno o tym poinformujemy.
Ja13:10, 11.12.2018
Za moich czasów błoto było dostępne wszędzie i gratis ;-)
złota czcionka 00:41, 12.12.2018
"Jak prace zostaną skończone, to plac zabaw zostanie otwarty".
Nędza 10:18, 12.12.2018
Urzędnicy nie rozumieją dzieci. Dzieci nie chcą sów ani drabinek. Dzieciom zależy na grach i internecie. Urzędnicy powinni postawić budki do bry na PlayStation i Xbox oraz serferownie Facebookowe.
TeatralnyJanusz10:48, 20.03.2019
Jakie jęki w komentarzach. Macie w tej swojej zapyziałej Warszawie "cztery drzewa na krzyż", wszędzie pełno ludzi i śmieci. Zamiast doceniać podobne inicjatywy to jęczenie, a to za wcześnie, a to za późno, a to błoto jest przecież gratis, tak jak byście musieli cokolwiek płacić za korzystanie z tego obiektu. Ja tam bardzo się ciesze, że coś takiego powstaje i nie mogę się już doczekać. Oby tylko było mało ludzi.
Siedmiolatka z pytaniem do burmistrza! Co odpowiedział?
Dla kogoś kto przychodzi na spotkanie sprawa jest istotna i dobrze, że burmistrz poświęca jej czas
Drobne sprawy ?
08:07, 2025-05-15
Siedmiolatka z pytaniem do burmistrza! Co odpowiedział?
Mamy koncepcję przebudowy, ale zanim ją zrealizujemy to już będziesz chodzić do innej szkoły. Ale pytanie dalej świetne 🤣🤣🤣
Boom
07:52, 2025-05-15
Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha
Kompromitacja radnych, którzy sprzedali zdrowie mieszkańców za kilka głosów od oszołomów w blachosmrodach.
dr2
00:24, 2025-05-15
Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha
A gdzie te samochody się podziewały w czasie budowy POW? Może dalej by tam parkowały?
Nick
23:29, 2025-05-14
4 0
Owszem, zdarza się że prace zostały ukończone, a plac zabaw jest zamknięty! Przykłady można mnożyć choćby tylko na Ursynowie, np. Sadek Natoliński czy Na Uboczu.