Tylko trzy miasta w Polsce mają idealną ławeczkę dla rodzica i dziecka spacerujących po parku. Jedna z nich została niedawno ustawiona w Parku Kultury w Powsinie. Niewielka stylowa budka to miejsce, w którym można swobodnie nakarmić i przewinąć niemowlę. Rodzice są zachwyceni.
Firma kosmetyczna Dr Eris wpadła na nietypowy sposób promocji swojej marki. W ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z Tobą chcę być” na terenie całej Polski aranżuje miejsce sprzyjające bliskiemu kontaktowi rodziców z dzieckiem.
W szpitalach – wstawiając wygodne fotele – urządza kąciki to tzw. kangurowania, ułatwia rodzicom przebywanie w chorymi dziećmi sponsorując leżanki. Obecnie ruszyła z kolejną, pilotażową akcją - plenerowa „Emostrefa”.
Pierwsza ławeczka dla rodzica i dziecka pojawiła się w Gdańsku w Parku im. Ronalda Reagana i została otwarta w maju, druga w warszawskim Powsinie, a trzecia w Kielcach.
„Emostrefa” to miejsce, które ma służyć stworzeniu intymnej atmosfery przy pielęgnacji dziecka. Może je tu przewinąć, nakarmić lub po prostu wyciszyć. Takie miejsca, które w Skandynawii są podstawowym wyposażeniem każdego placu zabaw czy parku, u nas dopiero zaczynają się pojawiać.
- Dzięki ławeczce i "Emostrefie" zyskujemy przede wszystkim intymność. Jest umiejscowiona w cichych i spokojnych miejscach, nieco na uboczu, aby zapewnić maksimum ciszy i spokoju – opowiada Maria Wolna-Pasek z oczekujac.pl, która brała udział w otwarciu powsińskiej „Emostrefy”. - Ławeczka jest zadaszona i osłonięta z trzech stron, dzięki czemu nawet, jeśli nasze starsze dziecko bawi się nieopodal, nadal możemy mieć je na oku – tłumaczy.
Firma przygotowała specjalny formularz, po przez który można wskazać miejsce, gdzie chcielibyśmy zobaczyć budkę z przewijakiem.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA EMOSTREFY:
Mama3017:56, 04.07.2018
Cudactwa pod publiczkę dzisiejszego społeczeństwa..
KJL19:41, 04.07.2018
Już na pierwszy rzut oka widzę, że to następny bubel. A gdzie może usiąść ojciec? Nie widzę.
Mila20:42, 04.07.2018
No i super, przestaną się czepiać, że się kobieta obnaża publicznie karmiąc dziecko :P
Wilhelmina00:15, 05.07.2018
Jak zwykle idea fajna, no ale... kto będzie dbał o czystość tego miejsca? Kto to oczyści z kurzu, po ulewy deszczu. Kto będzie pilnował aby w nocy za przeproszeniem nie służyło to do innych celów... albo żeby nie przespał się tam w nocy jakoś kloszard? Kto osłoni to przed kupami zwierząt? Jeśli chodzi o maluchy to jednak czystość to jednak ważna rzecz.
JanuszB08:42, 05.07.2018
i będą znowu z cyckami latać i pokazywać? ;)
Matka19:32, 06.07.2018
A na czym latać? A kto Panu każe patrzeć, zwłaszcza, że to niby stoi na uboczu :) Chyba, że Pan jest tzw. podglądaczem ?
Trzaskowski na Puszczyka. Zapowiada strefy ciszy
Tęczowo w szkole uchowaj Boże nasze dzieci!!!!!
Grzegorz
19:46, 2025-06-27
Remont na Puławskiej. Utrudnienia w kier. Piaseczna
Sobieskiego w remoncie, al. Niepodległości w remoncie, pl. Bankowy w remoncie. Marszałkowska będzie remontowana w centrum - z 3 pasów zrobią 2, lewe pasy obsadzając drzewkami i uniemożliwiając karetkom błyskawiczny przejazd po torach, co dotychczas czyniły. To, co w artykule, weekendowy remoncik Puławskiej na południu, to tylko przykład drobniejszych utrudnień w wakacyjne weekendy. Oby tak Trzaskowski ze swoimi geniuszami w rodzaju Dombiego, Olszewskiego, Puchalskiego, Toszy nie pomylił się i nie podzielił w któryś weekend Warszawy na dwie części, tak żeby nie dało się z jednej do drugiej przejechać.
Docent marcowy
19:35, 2025-06-27
Pędził ekspresówką ponad 390 km/h. Youtuber z zarzutami
Miejsce takiego *%#)!& jest w więzieniu. Jeśli nagle wyjdzie że jest niepoczytalny - to na długo w szpitalu. Odseparować od otoczenia i społeczeństwa. O dożywotnim odebraniu prawa jazdy już nawet nie wspominam - to oczywiste.
Pawel
19:25, 2025-06-27
Pędził ekspresówką ponad 390 km/h. Youtuber z zarzutami
A sąd bądź prokuratura powie jak zwykle, że grzywna z kodeksu wykroczeń, no a odpowiedzialność z kodeksu karnego to już nie bardzo, bo trzeba by wskazać konkretnego użytkownika drogi, któremu zagrażał, itd. itp. bzdury, jak w przypadku niejakiego Froga (Frogga?). Za to jak chłop straci prawo jazdy uzbierawszy punkty (które łatwo uzbierać), a potem bez prawa jazdy pojedzie, bo będzie musiał zawieźć żonę do szpitala (a wsie są u nas wykluczone komunikacyjnie i bez samochodu się nie da), to straci prawo jazdy na zawsze. Państwo umie walczyć z uczciwymi obywatelami, wobec groźnych przestępców jest bezradne, tu się od lat nic nie zmieniło.
Docent marcowy
19:05, 2025-06-27
12 6
Jestem ojcem niemowlęcia - 10 miesięcy. Co jest - przepraszam - cudacznego w osłoniętej ławeczce, gdzie kobieta może spokojnie nakarmić dziecko?