Zamknij
REKLAMA

Zaczipuj swojego kota. Dziś akcja schroniska w ursynowskim ratuszu

08.29, 03.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10.02, 03.12.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

W ursynowskim ratuszu rusza dziś bezpłatne czipowanie kotów. Chip to dobre zabezpieczenie, w przypadku odnalezienia zaginionego zwierzaka, można odnaleźć jego właściciela.

Codziennie na Ursynowie gubi się lub ucieka co najmniej kilka-kilkanaście kotów. Skąd to wiadomo? Media społecznościowe pełne są wzmianek o poszukiwanych i widzianych zwierzątkach. O ile dość często udaje się trafić na osobę, która zainteresuje się samotnie chodzącym kotem, o tyle w przypadku jego złapania, rzadko udaje się odnaleźć jego właściciela. Wówczas kot trafia do schroniska. Wciąż niewiele kotów jest zaczipowanych. A pozwala to na szybkie odnalezienie jego właścicieli. 

Zaczipuj swojego kota

Akcję czipowania zwierzaków prowadzi dziś, w sobotę 3 grudnia w godz. 12-15 warszawskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu". Punkt chipowania znajdzie się w ursynowskim urzędzie dzielnicy przy al. KEN 61.

Chipowanie jest bezpłatne. Koniecznie trzeba ze sobą wziąć nasz dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia kota. Nasza pociecha zostanie także wpisana do międzynarodowej bazy Safe Animal. 

- Dlaczego warto chipować kota? Jeśli nasz zwierzak się zgubi, szanse na jego odnalezienie i bezpieczny powrót do domu są dużo większe. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że mikrochip nie działa jak GPS. Chip pomaga jedynie dotrzeć do opiekuna zaginionego zwierzęcia - mówią pracownicy schroniska "Na Paluchu".

Piesko-koci kalendarz na 2023 rok

Urządzenia do odczytu posiadają lecznice weterynaryjne, schroniska, straż miejska czy fundacje prozwierzęce.
Implantacja czipa jest jak zastrzyk, trwa kilka sekund. Czip jest malutki, niewyczuwalny, obojętny dla organizmu.

Podczas akcji nie lada gratka dla miłośników zwierząt! Będzie można otrzymać schroniskowy, dwustronny (z jednej strony psy, z drugiej koty) kalendarz na 2023 rok w podziękowaniu za darowiznę min. 20 złotych.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

LunisLunis

0 1

Super inicjatywa. Szkoda że w pakiecie pewnie kara za brak szczepienia kota za wsciekliznę... 10:54, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ministerminister

2 0

A jednak nie było kar. Schronisko na Paluchu ani Dzielnica nie wlepiają mandatów... 18:22, 03.12.2022


mestimesti

3 0

Tak przy okazji, do właścicieli psów: warto zapisać swój numer komórki po wewnętrznej stronie obroży. Gdy pies sie zgubi, można zadzwonić prosto do właściciela, zamiast wzywać straż miejska czy robić ogłoszenia. Jeśli kot nosi obrożę, to oczywiście też. Powody sa oczywiste, nie opisuje - co jakiś czas przychodzi ze mną taki zagubiony zwierzak. 13:14, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%