Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne z siedzibą na Ursynowie postanowiła wyciągnąć rękę do osób, które mierzą się z kryzysem psychicznym. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na semestr zimowy Mazowieckiej Szkoły Zdrowienia, czyli cyklu bezpłatnych kursów dla osób w kryzysie psychicznym, które finansuje urząd marszałkowski Mazowsza. Zajęcia potrwają od września do grudnia.
Każde zajęcia będą prowadzone przez dwie osoby - eksperta odpowiedzialnego za wiedzę oraz eksperta od doświadczenia. Fundacja przygotowała aż 10 różnych kursów, każdy podejmujący inny temat. Niektóre będą odbywały się zdalnie, inne stacjonarnie w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 lub Domu Kultury Kadr przy ul. Rzymowskiego 32 na Mokotowie.
Uczestnicy mogą zapisać się na kursy, na których naucza się o samozarządzaniu w kryzysie czy samoakceptacji. Na innych zajęciach przećwiczyć będzie można to, jakimi osobami jesteśmy w relacjach czy pogłębić takie pojęcia jak: ADHD, spektrum autyzmu, dysleksja dysgrafia czy dyskalkulia.
Powstanie również grupa motywacyjna i grupa zdrowienia. Chętni będą mogli również wziąć udział w warsztatach teatralnych, zajęciach o zdrowym trybie życia, finansach czy zdrowiu psychicznym w Internecie.
Największą popularnością cieszą się zajęcia „Finanse jako elementy zdrowienia”, na pewno warsztaty teatralne, które są odnogą Teatru Kryzys, od 2019 roku działającego w Domu Kultury "Stokłosy" oraz kursy „Samoakceptacja w zdrowieniu” i „Samozarządzanie”
- mówi prezes Fundacji OSFP Jakub Tercz.
Zapisy na kursy już ruszyły i potrwają jedynie do poniedziałku 19 sierpnia lub do wyczerpania miejsc. Po wypełnieniu formularza online fundacja będzie chciała spotkać się z każdym kandydatem na krótką rozmowę, która może odbyć się w formie zdalnej lub podczas dni otwartych.
Pierwszy z Dni Otwartych odbędzie się już jutro, w sobotę 17 sierpnia w godzinach 16-19 w Domu Kultury "Stokłosy" przy ul. Lachmana 5, a kolejny w poniedziałek 19 sierpnia w tych samych godzinach, ale tym razem w mokotowskim domu kultury "Kadr" przy ul. Rzymowskiego 32.
Jest to seria indywidualnych spotkań, w tych widełkach czasowych, z osobami, które są zainteresowane dołączeniem do nas.
Zachęcamy, by wcześniej wypełnić arkusz online, ale jeśli ktoś chce po prostu przyjść, to też będzie możliwość ręcznie wypełnić dane rejestracyjne
- dodaje Jakub Tercz z Fundacji Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne.
W kursach może wziąć udział każdy, nawet te osoby, które nie doświadczyły kryzysu na własnej skórze, ale np. wystąpił w rodzinie.
Każdy, kto czuje taką potrzebę, może do nas dołączyć. My oczywiście w czasie tych spotkań indywidualnych pytamy i o diagnozę i o leczenie, czemu ktoś się z tym utożsamia i jakie dana osoba ma motywacje. Natomiast to nie jest tak, że to jest jakoś ważące. Jest to dla wszystkich, łącznie z osobami, które mają czy w rodzinie, czy pośród sąsiadów osoby w kryzysie, czy dla profesjonalistów w systemie ochrony zdrowia psychicznego
- zapewnia prezes fundacji.
larkin22:52, 16.08.2024
5 0
Rewelacyjna inicjatywa! Oby więcej takich. Po festiwalu kryzysów covidowych, inflacyjnych, politycznych i wszelkich innych coraz więcej ludzi ma problemy ze światem i samymi sobą. Może temat na koleją sesję budżetu obywatelskiego? 22:52, 16.08.2024
meme09:10, 17.08.2024
6 0
i to jest inicjatywa a nie jakiś tam mural nie wiadomo po co i komu... 09:10, 17.08.2024
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz