Zamknij

Jak wzrost kryptowalut napędza zmiany w polskim przemyśle technologicznym

09:50, 02.07.2024 MATERIAŁ PARTNERA Aktualizacja: 16:49, 23.09.2024

Prawdopodobnie słyszałeś o technologii blockchain, niezależnie od tego, czy pracujesz w sektorze technologicznym, firmie komercyjnej, która jest od niej w znacznym stopniu zależna, czy w dziedzinie całkowicie niezwiązanej z technologią. Wraz ze swoimi kuzynami, bitcoinem i kryptowalutą (krypto), pojawia się ona coraz częściej w naszym globalnym słowniku, od osi czasu na Twitterze po transmisje informacyjne i rozmowy przy dystrybutorach wody.

Nie jesteś sam, jeśli uważasz, że ta nowa dziedzina technologii jest nieco mglista i niejasna. Nie można jednak zaprzeczyć, że technologia blockchain fundamentalnie zmienia sektor technologiczny. Ze względu na te nowe sposoby prowadzenia działalności i sposoby, w jakie dokonujemy transakcji, inwestujemy, przechowujemy, zabezpieczamy, udostępniamy i wykorzystujemy dane cyfrowe, generuje ona nowe możliwości, w tym większe zapotrzebowanie na umiejętności techniczne.

Wyjaśnienie wszystkiego, co trzeba wiedzieć o blockchainie

W swojej najprostszej formie blockchain jest rozproszoną lub zdecentralizowaną bazą danych, która wykorzystuje sieć komputerów do utrzymywania zbioru danych, który jest bezpieczniejszy i trudniejszy do zhakowania lub zmanipulowania. Dlatego jest wykorzystywany jako baza dla wielu usług, jak krypto kasyna z ofertą dla Polaków i nie tylko. W rezultacie ludzie mogą wykorzystywać dane do prowadzenia interesów ze sobą w sposób bezpieczniejszy i bez potrzeby interwencji strony trzeciej w celu regulowania transakcji, takiej jak bank lub rząd.

Blockchainy działają poprzez gromadzenie informacji w jednostkach zwanych blokami. Chronologicznie uporządkowany łańcuch danych, czyli blockchain, jest tworzony, gdy te bloki informacji osiągną maksymalną pojemność pamięci masowej, w którym to momencie są zamykane i łączone z następnym blokiem. Żadna osoba nie ma w ten sposób kontroli nad danymi. Zamiast tego łańcuch jest pod zbiorowym zarządzaniem wszystkich jego uczestników.

Każda transakcja jest oznaczona znacznikiem czasu, nieodwracalna, trwała, zdecentralizowana i przejrzysta. Ma pewne podobieństwa do Google Doc. Wielu użytkowników może łatwo przeglądać i edytować pojedynczy rozproszony dokument z dowolnej lokalizacji, a wszystkie zmiany są natychmiast zapisywane. Aplikacja Venmo oferuje kolejną, prawdopodobnie lepszą, ilustrację zdecentralizowanej księgi publicznej.

Początkowo naukowcy wyobrażali sobie technologię blockchain jako „rozproszony system komputerowy, który może być ustanowiony, utrzymywany i zaufany przez wzajemnie podejrzliwe grupy” w 1982 roku. Została jednak stworzona w 2008 roku, aby pomóc elektronicznemu systemowi gotówkowemu peer-to-peer znanemu jako bitcoin. Pierwszą i najbardziej znaną kryptowalutą, lub walutą cyfrową, jest bitcoin. W dużej mierze dzięki zaletom i sukcesowi technologii blockchain, cyfrowe kryptowaluty, stopniowo, ale systematycznie zyskują na popularności.

Wpływ kryptowalut i blockhaina na sektor technologii

Zdecentralizowana technologia blockchain otwiera mnóstwo opcji biznesowych w szerokim zakresie sektorów. Obejmują one wiele branż, w tym bankowość i opiekę zdrowotną. W pierwszej umożliwiają bardziej przejrzyste zarządzanie, przyspieszają czas przetwarzania, obniżają wymagania kapitałowe, zwiększają bezpieczeństwo i zmniejszają oszustwa. W drugiej mają zastosowanie w kodowaniu genetycznym, bezpieczeństwie dokumentacji medycznej i zarządzaniu łańcuchem dostaw leków.

Pracodawcy odkrywają, że potrzebują więcej osób z odpowiednimi zestawami umiejętności, aby móc zrozumieć i pracować z technologią blockchain, która nadal znajduje drogę do głównych zastosowań komercyjnych.

Umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i komunikacja, są równie ważne jak umiejętności twarde. Ważni są również kandydaci spoza branży technologicznej. Kandydaci przedsiębiorczy z silną obecnością cyfrową i dobrą dynamiką zespołu również dobrze się wpasowują w to środowisko.

Firmy technologiczne pomagają innym przedsiębiorstwom rozwijać kadry, technologie i systemy biznesowe, aby były gotowe na tę ekscytującą transformację i maksymalizowały korzyści z niej płynące, ponieważ technologia blockchain nadal przekształca branżę technologiczną.

Jak wykorzystać wzrost dzięki kryptowalutom?

Zaczynają pojawiać się trzy strategie wdrażania kryptowalut w biznesie. Marki, które są zainteresowane jedynie umożliwieniem kryptowalut, stosują pierwszą strategię, aby ułatwić podstawowe transakcje. Najprostszą inwestycją w kryptowalutę, jaką może poczynić marka, jest ta.

Druga strategia polega na opracowaniu kampanii aktywacyjnych w celu pobudzenia ekspansji już istniejących doświadczeń. Te firmy będą nadal korzystać ze swoich głównych platform internetowych i mobilnych. Utworzą również mikrostronę, która jest niezależna, ale połączona z już istniejącymi aplikacjami, podobnie jak stoisko metaverse.

Trzecia i ostatnia strategia obejmuje wydajność operacyjną zaplecza, którą blockchain stara się ustanowić. Aby wchodzić w interakcje z konsumentami na blockchainie opartym na Ethereum, marki mają możliwość opracowania całkowicie zdecentralizowanej aplikacji lub prywatnego blockchaina wewnątrz swojej firmy ze względu na wydajność i kwestie zarządzania. Jednak w tej chwili bardzo niewiele marek przyjmuje blockchain w takim stopniu.

Wraz z wprowadzeniem kilkudziesięciu milionów użytkowników portfela blockchain w ciągu ostatniego roku, firmy zaczynają rozważać włączenie kryptowalut do swoich codziennych operacji i doświadczeń klientów online. Aby lepiej zrozumieć zapotrzebowanie na tę nową technologię, konieczne jest przeprowadzenie badań indywidualnych dotyczących oczekiwań klientów. Wywrze to presję na kadrę kierowniczą firmy, aby ponownie uruchomiła przekaz swoich marek w przyszłości.

 

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

(MATERIAŁ PARTNERA)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%