W Lesie Kabackim są łosie. I ursynowianie tego roku przekonywali się o tym niejednokrotnie, napotykając je w alejkach rezerwatu. Łosie zapuszczają się jednak także poza las. Dzisiaj jeden z nich chciał nawet przeskoczyć przez ogrodzenie posesji. Niestety, ta sztuka mu się nie udała.
- O godz. 11:57 otrzymaliśmy zgłoszenie o łosiu, który zawisł na ogrodzeniu. Po przyjeździe strażaków zwierzę było już uśpione i czekało na pomoc strażaków - relacjonuje kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.
Jak informuje nasza czytelniczka, cała akcja zaczęła się po godz. 8. Mieszkańcy zauważyli łosia na ścieżce rowerowej po drugiej stronie ulicy Puławskiej.
- Pan, który go zauważył, od godz. 8:30 dzwonił na policję, straż miejską, ekopatrol i nikt nie był zainteresowany przyjazdem. Pilnowaliśmy łosia do godz 11 - relacjonuje nam czytelniczka.
Po tej godzinie przyjechał łowcy z Lasów Miejskich. Wstrzymano ruch na ul. Puławskiej, strzałem próbowano przegonić zwierzę w kierunku lasu. Łoś spłoszył się i w panice zaczął uciekać. Wówczas chciał przeskoczyć przez ogrodzenie najbliższej posesji i utknął na płocie.
Dorosły łoś po skoku zawisł na metalowym ogrodzeniu. Przebił sobie mostek, lekarz weterynarii zdecydował, że nie ma szans na uratowanie zwierzęcia i trzeba je uśpić.
- Mamy teraz całkiem sporo interwencji z łosiami - słyszymy od strażnika ds. łowiectwa z Lasów Miejskich m.st. Warszawy.
- Za chwilę rusza okres ich godów. Byki chodzą i szukają dziewczynek na mieście - dodaje.
Pilny alert GIS. Salmonella w popularnych owocach
Za komuny zwykły człowiek miał lepiej. Panstwo budowalo mieszkania, dostawało sie z przydziału, była pewna praca do emerytury dzieki temu ludzie nie bali decydowac sie na dzieci, ceny były stabilne i niskie. Dzis panstwo nic nie buduje, najtansze mieszkanie za pol miliona, zero pewnosci pracy w kazdej chwili moga cie zastapic AI lub innym hindusem, inflacja szaleje i wszystko drozeje tylko i socjal media ziejące propagandą. Dzis tylko bogaci mają dobrze.
Wiesława
04:19, 2026-04-04
Zacznij biegać! Rodzinne poranki na bieżni przy Raabego
Zacznij biegać! Taak! Rozwal se kolana i stawy! Banda thebili hhahhaahahaha
Zdzisław Pękosławski
04:17, 2026-04-04
Koniec obniżki! Od kwietnia rachunki za śmieci w górę
uśmiechamy się. To nie jest podwyżka, to koniec promocji. Inflacja była straszna, to i promocja się kończy. Inflacja była 50% to te 41,6% to w nagrodę.
Brygada
00:05, 2026-04-04
Droga krzyżowa z Wyżyn na Imielin. Będą utrudnienia
bez biczowania się nie liczy!
MrFrosty
19:49, 2026-04-03
11 5
Zawsze po najmniejszej linii oporu, najłatwiej uśpić, bo leczenie kosztuje i kto za to zapłaci.
1 0
...po linii najmniejszego oporu
6 0
?
2 2
Na dziewczynki to moze pan straznik chadza... Losie maja bukowisko, taka ich biologia, Niby spec powinien poslugiwac sie bardziej fachowym jezykiem. Szkoda losia a taki plot chyba nie jest legalny :/
2 0
Prawda jest taka że to właśnie My ludzie wchodzimy na ich teren ..a dokarmianie jest najgorszą głupotą.
1 0
To nie można dać środka usypiającego i łosia przewieźć? Albo gumowych kulek?
Przecież zwierzę słysząc strzał jest nieprzewidywalnie wystraszone ?
4 0
to mi interwencja.... ktoś powinien za jej wykonanie odpowiedzieć.. w końcu zginął niewinny łoś
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz