Zamknij

Szermierze z Lokajskiego podbijają krajowe plansze!

Redakcja Haloursynow.plRedakcja Haloursynow.pl 10:11, 04.10.2024
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Młodzi szermierze Uczniowskiego Klubu Sportowego d'Artagnan po sierpniowych przygotowaniach rozpoczęli na dobre sezon 2024/2025. Już w pierwszym starcie udowodnili, że ubiegłoroczne sukcesy to nie dzieło przypadku. Z ogólnopolskiego turnieju wrócili z kompletem medali.

W Pucharze Polski do lat 17 Zofia Mikulicka i Hanna Czarnecka były o włos od awansu do szerokiego finału turnieju, a wyniki osiągnięte przez młodych florecistów dają duże nadzieje na następne starty. Tydzień później przyszły pierwsze medalowe pozycje ursynowskich zawodników.

W ogólnopolskim turnieju młodzików rozgrywanym w Bydgoszczy aż troje szermierzy KS d'Artagnan stanęło na podium - w kategorii chłopców do lat 14. drugie miejsce zajął Krzysztof Kotłowski, a trzeci był Antoni Sandowski Markiewicz. W kategorii dziewcząt do lat 14. trzecie miejsce wywalczyła za to Julia Ząbkowska, a w kategorii do lat 12. ósma była Lea Szmyt.

Szermierze z Ursynowa z kompletem medali

Prawdziwego wyczynu szermierze d'Artagnana dokonali w ostatni weekend. W turnieju zaliczanym do ogólnopolskiego rankingu, który odbył się w Gdańsku, ursynowianie wywalczyli aż 6 medali - 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

W turnieju indywidualnym chłopców bezkonkurencyjny okazał się Antoni Sandowski Markiewicz, który w finale pokonał swojego kolegę z klasy sportowej - Mateusza Malona. W tej samej kategorii trzeci był kolejny uczeń klasy sportowej SP 340 - Krzysztof Kotłowski. Na ósmym miejscu turniej w kategorii do lat 12. ukończył Michał Kula. W turnieju dziewcząt dwie ursynowianki - Maja Boroń I Klara Mądrzak - znalazły się w finałowej ósemce.

W niedzielnych zmaganiach drużynowych nasi szermierze byli murowanymi kandydatami do walki o medale. Ursynowianie świetnie spisali się w roli faworytów - w turnieju chłopców w finale zmierzyły się dwie drużyny d'Artagnana. Co ciekawe, doszło do pojedynku międzyklasowego uczniów klas sportowych. Wygrał zespół złożony z uczniów klasy 7. - Antoni Sandowski Markiewicz, Mateusz Malon, Krzysztof Kotłowski i Filip Tederski. Ich finałowymi rywalami byli uczniowie klasy 6. sportowej: Grzegorz Kaczmarski, Piotr Kula, Marek Herrmann i Jan Ulmański.

W kategorii dziewcząt zawodniczki: Maja Boroń, Klara Mądrzak, Ewa Szmyt i Julia Ząbkowska wywalczyły w turnieju drużynowym brązowe medale.

Największy sukces KS d'Artagnan Warszawa Ursynów

Mimo że sezon dopiero się zaczyna, szermierze Klubu Sportowego d'Artagnan bardzo wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Na pewno niełatwo będzie powtórzyć ubiegłoroczne sukcesy.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie Natasza Kuś – absolwentka klasy sportowej SP 340 - wywalczyła historyczny brązowy medal Mistrzostw Świata w turnieju indywidualnym oraz trzy medale mistrzostw Europy (brąz indywidualnie a złoto i brąz w turniejach drużynowych). Do tego ursynowscy szermierze z Mistrzostw Polski wrócili z ośmioma medalami Mistrzostw Polski - dwoma złotymi, czterema srebrnymi i dwoma brązowymi.

Na rewelacyjne wyniki ursynowskich szermierzy na pewno wpływ sala szermiercza, w której mogą trenować od ubiegłego roku. Mieści się ona w Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3.