Zamknij

Licealiści z "Kamyka" wicemistrzami Warszawy

12:47, 09.05.2023 Monika Witkowska Aktualizacja: 13:25, 09.05.2023
Skomentuj LXX Liceum im. A. Kamińskiego LXX Liceum im. A. Kamińskiego

Siatkarze z LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego zdobyli srebrny medal w LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. To duży sukces dla całej dzielnicy.

Drużyna z Kamyka reprezentowała Ursynów na rozgrywkach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Siatkarze zdobyli w tym roku drugie miejsce, co udowadnia, że sport szkolny w naszej dzielnicy wciąż stoi na wysokim poziomie.

- Dla naszej drużyny jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza że w zawodach brały udział osoby, które nigdy wcześniej nie grały. W tamtym roku zdobyliśmy 3. miejsce, w tym drugie. Z każdym rokiem pniemy się coraz bardziej w górę – mówi trenerka drużyny Agnieszka Dróbkowska, nauczycielka wf z liceum przy Dembowskiego.

W turnieju siatkarskim WOM, który w tym roku stał na bardzo dobrym poziomie, zaprezentowali się uczniowie "Kamyka" z klas drugich, trzecich i czwartychNa szczególne wyróżnienie zasłużył Mikołaj Mirowski, który był najlepszym graczem w drużynie.

W meczu o srebrny medal Kamyk pokonał XIV LO im. Stanisława Staszica 2:1, natomiast w meczu o złoto uległ po zaciętej walce uczniom z LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego 2:0. W sumie w kategorii "Licealiada" wystartowało 140 szkół z całej Warszawy, w tym 18 w finale.