Zamknij

Ursynów najlepszy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży!

Redakcja Haloursynow.plRedakcja Haloursynow.pl 12:18, 05.10.2024
Skomentuj urząd dzielnicy urząd dzielnicy

Ursynów znów triumfuje w szkolnej rywalizacji sportowej! W 57. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży młodzi sportowcy z naszej dzielnicy zdobyli 23 medale, a w klasyfikacji punktowej dali się wyprzedzić tylko Śródmieściu.

Zakończyła się 57. edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach na szczeblu miejskim prawo startu mają mistrzowie dzielnic Warszawy, wyłonieni w bezpośrednich zawodach międzyszkolnych w każdej dzielnicy.

W klasyfikacji generalnej młodzi sportowcy zdobyli dla naszej dzielnicy 534 punkty (w tym 239 w kategorii „dzieci”, 202 w kategorii „młodzież” i 93 w kategorii „licealiada”). Najlepsza dzielnica, czyli Śródmieście zdobyła 559 punktów, a trzecie miejsce z dorobkiem 517 punków zajęły Bielany.

Które szkoły z Ursynowa najlepsze w sporcie?

Pierwsze miejsca ursynowianie zajęli m.in. w biegach przełajowych kobiet, tenisie stołowym mężczyzn (tu prym wiodła szkoła Primus), pływaniu mężczyzn, szachach drużynowych (najlepsi uczniowie z PSP Sióstr Niepokolanek) czy piłce ręcznej mężczyzn.

Świetne wyniki osiągała ursynowska szkoła sportowa SP 303 z Koncertowej, zajmując miejsca na podium w pływaniu i siatkówce. Koszykówka to z kolei domena SP 336, SP 16 oraz Nowatorskiej Szkoły Podstawowej.

W Licealiadzie, czyli w kategorii liceów, dobra forma ursynowian trochę się rozpływa. Może dlatego, że najzdolniejsi wybierają bardziej renomowane licea w mieście? Czwarte miejsce w sztafetowych biegach przełajowych mężczyzn ma CLXVI LO z Koncertowej, piąte w badmintonie kobiet - Liceum Fundacji Primus, za to w piłce nożnej męskiej triumfował "Kamyk". "Kossuth" z kolei zajął piąte miejsce w piłce ręcznej kobiet, a "Kamyki" pokazały się jeszcze w piłce ręcznej mężczyzn (czwarte miejsce) oraz siatkówce męskiej (piąte). Ursynów w tej kategorii zajął 9. miejsce - środek tabeli.

Świetne wyniki podstawówek dały nam jednak drugą pozycję w klasyfikacji łącznej dzielnic. W klasyfikacji medalowej Ursynów ma już niezaprzeczalne pierwsze miejsce w Warszawie - nasi zawodnicy zdobyli 10 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych, pokonując Bielany i Wawer.