Zamknij

Sukces ursynowskiego klubu. UKS „GIM 92" wysoko w ogólnopolskim rankingu

07:48, 06.01.2023 Kamil Witek Aktualizacja: 11:13, 19.01.2023
Skomentuj UKS "GIM 92" UKS "GIM 92"

Udany rok dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „GIM 92”. Dzięki świetnym wynikom swoich pływaków i koszykarzy ursynowski klub uplasował się w trzeciej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu. - To historyczny sukces! - chwali się klub.

Uczniowski Klub Sportowy „GIM 92” powstał w 2005 roku. Wtedy to wystartowała sekcja koszykarska oparta pierwotnie na uczniach ówczesnego Gimnazjum nr 92 - stąd też nazwa klubu - przy ul. Koncertowej. Pod koniec 2008 roku klub rozszerzył działalność o sekcję pływacką. Do dziś klub współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 303 - powstałą w miejsce gimnazjum - oraz z działającym od września 2022 roku Liceum Ogólnokształcącym nr CLXVI z Oddziałami Sportowymi przy ul. Koncertowej.

Od początku istnienia ursynowskiego klubu jego młodzi zawodnicy odnieśli wiele sukcesów w obu dyscyplinach. I wciąż odnoszą, co pokazuje ubiegły rok. Dzięki świetnym wyniki młodych pływaków i koszykarzy UKS „GIM 92” zajął 28. miejsce w klasyfikacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego za 2022 rok.

- To największy w historii naszego klubu sukces! W dyscyplinach, w których młodzi sportowcy z Koncertowej się specjalizują, szkolny klub z Ursynowa uplasował się jeszcze wyżej - chwali „GIM 92” dyrektor SP 303 Mariusz Karczewski.

Przy takim podziale UKS „GIM 92” zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce. Najwyżej w koszykówce mężczyzn 3x3 - 2. miejsce. Złożyły się na to dwa medale: złoto w kategorii do lat 15 oraz brąz w kategorii do lat 23. Drużynowo natomiast ursynowski klub uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji, a to za sprawą koszykarzy do lat 19, którzy zajęli 6. miejsce w Polsce.

Wysyp medali

Liczne sukcesy odnosili w zeszłym roku także pływacy UKS „GIM 92”. W tej dyscyplinie ursynowski klub znalazł się na 7. miejscu ogólnopolskiej klasyfikacji. To między innymi zasługa Gabrieli Herbreder, która podczas Mistrzostw Polski Seniorów sięgnęła po złoty medal. Co więcej, utalentowana pływaczka zrobiła to w wieku młodzieżowca.

Mistrzostwa Polski w ogóle były udane w wykonaniu zawodników z Ursynowa. W kategoriach od juniora młodszego do młodzieżowca zdobyli łącznie 37 krążków (7 złotych, 9 srebrnych i 21 brązowych). Pływacy „GIM 92” zdobyli także dwa srebra na Mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze 1. miejsce (11-latkowie) oraz 3. miejsce (10-latkowie) w klasyfikacji generalnej klubów w Drużynowym Wieloboju Pływackim. Ursynowski klub zajął także 2. miejsce (13-latkowie) i 8. miejsce (12-latkowie) w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Wisienką na torcie są natomiast powołania do kadry narodowej - 12 zawodników - oraz do kadry Mazowsza - również 12 zawodników.

Teraz młodzi pływacy i koszykarze oraz ich trenerzy z UKS „GIM 92” ostro trenują i z niecierpliwością czekają na to, co przyniesie im rok 2023.