Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy nowego sklepu Lidla na Ursynowie. Będzie to już szósta placówka tej sieci w naszej dzielnicy. Powstanie w gęsto zabudowywanej okolicy.
Lidl Polska ma na Ursynowie pięć sklepów. Ostatni - wybudowany przy Dolinie Służewieckiej - należy do największych w Warszawie. Jest dwupoziomowy - na pierwszym poziomie znajdują się parkingi, na drugim zrobimy zakupy.
Kolejna duża placówka Lidla szykuje się w jednej z najbardziej rozbudowujących się części Ursynowa - na Wyczółkach, przy ul. Kłobuckiej. Od paru lat powstają tam wielkie osiedla mieszkaniowe w miejscu dawnych warsztatów i zakładów przemysłowych. Buduje tam m.in. Marvipol, który rozpoczął boom inwestycyjny w tamtej części dzielnicy, firma Nexity - która naprzeciwko aresztu śledczego buduje osiedle Lifetown. Swoje bloki komunalne kilka lat temu w innej części ul. Kłobuckiej postawiła też dzielnica.
I właśnie w tym rejonie teraz powstanie nowy sklep sieci Lidl Polska. W okolicy do tej pory nie było marketu, przy ul. Bokserskiej działa co prawda Biedronka, ale wielu mieszkańcom jest do niej zbyt daleko.
Lidl powstanie w rejonie wiaduktu ulicy Poleczki - na sporej działce między ulicą Kłobucką, Wyczółki i Koprowskiego, tuż za granicami osiedla Nexity. Rozpoczęły się już przygotowania dokumentacji.
- Warszawa jest dla nas bardzo ważnym miastem, dlatego w dalszym ciągu zamierzamy rozwijać sieć naszych sklepów w tym mieście. Planujemy otwarcie nowego sklepu Lidl Polska przy ulicy Kłobuckiej w Warszawie. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym. Na tym etapie jest zbyt wcześnie, by udzielić informacji na temat daty otwarcia sklepu - mówi Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.
Inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, o które stara się w dzielnicy. Jeśli zostanie ono udzielone w tym roku, to prace powinny ruszyć w przyszłym roku i niewykluczone, że jeszcze w 2022 roku zakończą się otwarciem sklepu. Duża działka, na której stanie sklep Lidla, pozwoli na wybudowanie przy obiekcie komfortowego parkingu.
s12:09, 05.10.2021
a dlaczego miasto nie potrafi znaleźć miejsca na halę targową - bazar, mimo, że ma jeszcze dużo terenów (pustych lub z parkingami ale np. jeszcze we władaniu spółdzielni)
Lukasz43612:41, 05.10.2021
Wielki sklep w którym nic ciekawego zazwyczaj nie ma (oprócz kilku promocji z gazetek).
Antypomnikowy14:03, 06.10.2021
Lepiej przepłacaj w Żabce lub jeszcze lepiej na stacji benzynowej, powodzenia
Bocian14:38, 06.10.2021
Lepsza żabka albo stacja benzynowa, później wyje Łukasz,że goły wiecznie
Willa15:44, 05.10.2021
Poproszę jeszcze o Action, Tedi i Kika bo brak takowych na Ursynowie.
mieszkanka08:50, 06.10.2021
przecież ta okolica nic wspólnego z Ursynowem nie ma, to jest Służewiec Przemysłowy nie Ursynow
Dick09:50, 06.10.2021
W ogóle nie wiem, gdzie to jest. Za Puławską powinna już być inna dzielnica.
Molka11:42, 06.10.2021
To z Ursynowem niewiele ma wspólnego... za górami,za lasami...ale cóż..
lipa13:35, 06.10.2021
wielka szkoda, w tym miejscu jest teraz teren zielony, obok płynie 'Smródka', powinien tam powstać park dla mieszkańców. zabetonują wszystko...lipia :(
fiku20:14, 06.10.2021
Służewiec Przemysłowy jeśli już, ale osoby przyjezdne, które nie znają Warszawy kupią od dewelopera mieszkanie sądząc że to faktycznie Ursynów,
Borys2223:35, 07.10.2021
I więźniowie z aresztu na Kłobuckiej będą mieli bliziutko do tego Lidla.
as13210:19, 14.10.2021
Bazar powinien być w soboty i niedziele na zamykanej ulicy, na której w tygodniu jest normalny ruch. Wtedy będzie porządek.
4 4
bo im sie to nie opłaca, pan by swoją działkę oddał aby rozstawili tam bazar?
16 5
A dlaczego to miasto ma szukać działki handlarzom? Niech się zorganizują, zrzucą i sobie znajdą i kupią.
12 2
Bo chyba nie ma chętnych na dzierżawę / najem stoisk skoro można postawić lublina przy metrze za free ;).
12 14
Rzecz w tym, że NIE WSZYSTKO co robi MIASTO musi się opłacać. Przykładowo parki, biblioteki, szkoły, muzea też "się nie opłacają" - czy wobec tego mają w ich miejsce powstać sklepy i centra handlowe. Oczywiście nie.
3 7
no właśnie doprowadzenie wody, kanalizacji, dróg szpitali też się nie opłaca , to dziwne że kiedyś albo gdzie indziej miasto prowadzi politykę finansową, oświatową, komunikacyjną, zaopatrzeniową - przestrzenną - to miasto wydzielało place handlowe, cmentarze, parki - a teraz tego Warszawa nie umie
13 2
Oczywiście nie wszystko miastu musi się opłacać. Ale sugerowanie że dlatego ma pomagać prywatnym przedsiębiorcom jest tendencyjne. Jest mnóstwo obszarów gdzie publiczne pieniądze są bardziej potrzebne. I to w czasach, gdy duży handel jest świadomie niszczony i szczuty przez władzę.
5 1
Bo nikt nie chce w swojej okolicy bazaru, który po kilku miesiącach zamienia się w śmietnisko.