Utrudnienia dla kierowców. Od jutra nieczynne będzie skrzyżowanie ul. Rosoła, Wąwozowej i Relaksowej. Dzielnica zaleca objazd ul. Przy Bażantarni. Za tydzień kierowcy będą już mogli jeździć nową Relaksową i Rosnowskiego.
Od kilku miesięcy trwa przebudowa ul. Relaksowej, od miesiąca przejazd tą ulicą jest zablokowany - drogowcy na zlecenie dzielnicy budują tu drugą nitkę jezdni. Zamknięta jest również ul. Rosnowskiego, którą jeżdżą kierowcy z Powsina czy Konstancina.
Burmistrz Robert Kempa obiecywał, że obie ulice będą nieprzejezdne przez miesiąc (czyli maksymalnie do 12 maja), a jedna z nitek Relaksowej miała zostać otwarta wcześniej, po to by zaoszczędzić kierowcom uciążliwych objazdów. Słowa nie dotrzymał. Zarówno Relaksowa, jak i Rosnowskiego zostaną otwarte dopiero 22 maja. Dlaczego?
- Podjęto decyzję o przyspieszeniu prac położenia wierzchniej warstwy nawierzchni asfaltowej i modernizacji skrzyżowania Wąwozowa-Rosoła-Rosnowskiego, równocześnie z kończącymi się na ulicy Relaksowej pracami - informuje urząd dzielnicy.
Oznacza to, że budowlańcy przyspieszą przebudowę skrzyżowania i zamiast zamykać je ponownie za jakiś czas, wykonają niezbędne prace już teraz, a do użytku oddadzą je wraz nową Relaksową.
We wtorek skrzyżowanie Wąwozowej i Relaksowej zostanie więc zamknięte – dzielnica zaleca objazd ul. Przy Bażantarni. Zmienią się trasy autobusów linii 166, 192 oraz N37. Ta pierwsza skręci w ul. Belgradzką. Autobusy 192 będa kończyły i zaczynały swój bieg na przystankach Kiepury 01 i 02. Nocny N37 skręci z alei KEN w Przy Bażantarni przez Rosoła do Belgradzkiej.
Po otwarciu przebudowanego skrzyżowania oraz ul. Relaksowej, do wakacji w tym rejonie ruch będzie się odbywał już normalnie. Budowa drugiej nitki ul. Rosoła na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej ruszy dopiero latem.
- Ze względu na niższe natężenie ruchu, na kilkanaście dni planowane jest wtedy wprowadzenie jednokierunkowej organizacji ruchu w ulicy Rosoła (jeden kierunek na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej) w celu wykonania tego odcinka w docelowym kształcie - informuje ursynowski ratusz.
ZOBACZ JAK WYGLĄDA BUDOWA UL. RELAKSOWEJ:
urs07:33, 15.05.2018
fajnie, ze dobrze idzie a mieszkancy się już nie burzą
o.l.11:50, 15.05.2018
A czy ZTM planuje od razu autobusy nową trasą do Metra Kabaty? Budowa POW powoduje, że przejazd Drewny i Przyczółkową do Wilanowa jest obecnie dwa razy dłuższy i autobusy mają po 30-40 minut opóźnienia
qwr11:44, 16.05.2018
Dlaczego nie ma na stronie informacji, że skrzyżowanie Belgradzkiej i Stryjeńskich będzie zamknięte przez cały weekend?
Kazalskis14:29, 16.05.2018
Masakra się dzieje, przed chwilą tamtędy przechodziłem... Auta wjeżdżają jedno za drugim, po czym próbują zawracać, tak jak by nie wiedzieli, że jest zamknięte (a są oznaczenia). Do tego nawet AUTOBUSY wjeżdżają i próbują zawracać na wąskim Rosoła, lub jadą po parkingach, aby wykręcić ;-)
Chyba, ktoś tu czegoś nie przemyślał, albo są złe oznaczenia....
WikZu13:43, 21.05.2018
Czy od jutra pojedziemy już Relaksowa i Rosnowskiego?
Czy zaleją nas „szmaty”? Ursynów bez kontenerów PCK!
Aha, postawienie śmietników generowałoby koszty dla mieszkańców. A jazda do PSZOK-u z dziurawą rękawiczką to nie generuje kosztów? No wytłumaczcie sobie, osiołki z Ratusza, przez analogię do transportu publicznego. Jak każdy na własną rękę pojedzie - będą duże koszty. Jak śmieciarka zabierze cały kontener śmieci - będą małe koszty. Tak, jakby pasażerów wsadzić do wspólnego autobusu. Powinno wam trafić do waszej aroganckiej lewackiej wyobraźni.
Docent marcowy
17:30, 2025-08-04
Co dalej z wiaduktem na Pileckiego?
Jest szybko, wygodnie i bezpiecznie (bezkolizyjnie). Będzie stanie w korku, nerwy i jazda kolizyjna. Z takimi decydentami, to państwo nigdy do niczego nie dojdzie. Zawsze będzie tu dziadostwo.
Jan
15:31, 2025-08-04
Tu zawsze pali się znicz. Powstańcza wierzba na skraju
Chwała Powstańcom Warszawskim!!!
Paulo
15:17, 2025-08-04
Czy zaleją nas „szmaty”? Ursynów bez kontenerów PCK!
Gdzie mam wyrzucić obcięte paznokcie i włosy hihihi.
sarkazm
15:14, 2025-08-04