17 wózków sklepowych po brzegi wypełnionych darami. To efekt sobotniej kilkugodzinnej zbiórki charytatywnej w Tesco na Kabatach. Dziś kolejna zbiórka - w KEN Center.
Hospicjum Onkologiczne potrzebuje naszej pomocy na trudny okres jesienno-zimowy. Jak już pisaliśmy, niezdbędna jest żywność oraz środki higieniczne. Mieszkańcy, którzy wpadli wczoraj do Tesco na zakupy, chętnie włączali się w akcję.
- Poszło świetnie! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że ludzie tak chętnie pomagają. Część produktów już pojechała do Hospicjum - mówi Goretta Szymańska, radna, która włączyła się w zbiórkę. Obok niej dary dla hospicjum zbierali radni i działacze społeczni - m.in. Krystian Malesa i Kamil Orzeł.
W ciągu 4 godzin udało się zgromadzić 17 pełnych wózków. Mieszkańcy podzielili się z hospicjum m. in. konserwami, mlekiem, wodą, kawą, herbatą, cukrem, owocami, serkami, przetworami i wszelkiego rodzaju produktami higienicznymi. Pojawiły się też ręczniki.
Dziś powtórka akcji - tym razem wolontariuszy zbierających na ursynowską fundację będzie można spotkać w galerii KEN Center - od godz. 10:00 do 14:00. Swoje dary można też przynosić bezpośrednio do hospicjum - przy ul. Pileckiego 122.
obserwator11:45, 27.08.2017
Brawa dla darczyńców.
Piankowe nitki wokół Kopy Cwila. Czy są toksyczne?
Na pewno SuperExpres i Fakt zerżną od Was jakże ciekawy temat :)
SuperFakt
12:07, 2025-06-20
Ursynów tonie w petach. Brak koszy czy kultury?
W latach 90-tych jeździłem do pracy z Cynamonowej i codziennie, dokladnie jak w zegarku, tuż przed 6 rano przychodził Pan i dokładnie zamiatał cały przystanek. Rowniez chodnik na wysokości przystanku oraz obszar jezdni wzdłuż krawężnika. Zbierał też drobne śmieci z przylegającego trawnika. Teraz nie widuje nikogo kto by tak dokładnie sprzątał.
Abc
12:02, 2025-06-20
Kolejny odcinek KEN do remontu!
A czy tam zaraz nie będzie jakiegoś remontu metra, i na wysokości Szajnowicza nie wjedzie ciężki sprzęt i nie będzie kopać pod ziemią? Zachęcam haloursynow do krytycznego patrzenia na komunikaty urzędników.
Kajkooo
10:02, 2025-06-20
Tłumy na procesji Bożego Ciała na Ursynowie Płn.
Ave Maria - i to wszystko oczywiście z chrześcijańską miłością do bliźniego. Jak można takie rzeczy pisać? Wdrukowany masz ten przekaz i nienawiść przez PiS? Ja powiem inaczej w takim razie obserwując takich to pseudo katolików jak ty: najgorszą rzeczą jaką mogła kiedyś spotkać świat jest religia katolicka! Najgorszą!
Justyna
08:17, 2025-06-20