Już od lat tradycyjnie w listopadzie odbywa się Wielka Gala Integracji. To organizowane przez największe w kraju stowarzyszenie osób z niepełnosprawnościami - Integracja. Podczas gali wręczane są medale "przyjaciół integracji". Gala jest też okazją do spotkań środowiska osób niepełnosprawnych z osobami publicznymi przedstawicielami władz, firm i mediów angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Gala to jedyne wydarzenie kulturalne, o takiej skali (ponad 2 tys. widzów), w pełni dostępne, przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. Podczas Gali zapewniamy audiodeskrypcję, tłumaczenie na język migowy, pętlę indukcyjną oraz miejsca dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
- informuje stowarzyszenie przyjaciół Integracji.
Jednym z najważniejszych punktów gali są występy artystyczne, w tym także artystów z niepełnosprawnościami. W tym roku na scenie wystąpi Grzegorz Dowgiałło - muzyk, piosenkarz, aranżer, multiinstrumentalista oraz aktor, laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z 2007 r., członek zespołu Recycling Band. Towarzyszyć mu będzie wokalistka i aktorka Emilia Stalmach. Tego wieczoru zobaczymy również występ Patrycji Błach - laureatki wielu festiwali i konkursów muzycznych m.in. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Anny Dymnej, Szansy na Sukces czy programu All Together Now.
Muzyczną gwiazdą wieczoru, której koncert zamknie 28. Wielką Galę Integracji, będzie Kamil Bednarek – muzyk, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista oraz jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia, znany doskonale nie tylko miłośnikom muzyki reggae. W latach 2008-2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Ze swoimi zespołami wydał do tej pory siedem płyt studyjnych, z których trzy okazały się platynowymi.
Tradycyjnie, podczas wydarzenia, zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Od 1997 r. są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa.
Gala odbędzie się tradycyjnie już w Arenie Ursynów 18 listopada.
Ursynów jechał na marsze do centrum. Co mówią ludzie?
Napisałem, że kasa jest z PROGRAMU PIS. Czytać uważnie. Tusk nie miał nawet pomysłu, tym bardziej nie jest ojcem tego programu. Musi płacić, mimo że nie chce.
Mieszkaniec
21:25, 2025-05-25
Dlaczego Wieloryb wciąż jest uwięziony?
Pomysł nie jest zły. Fajne miejsce. Problem leży w rodzicach bąbelków i właścicielach psów , które wskakują do wody bo są puszczone samopas. Faktyczne mogli zrobić obok dodatkowy mały, wybetonowany brodzik właśnie dla dzieci . Bo to że będą wchodziły to było do przewidzenia.
Hoga
18:37, 2025-05-25
Eksplozja barw na Festiwalu Kolorów! Zobacz zdjęcia
Na Ursynowie ludzie umierają na ulicach a dzielnica marnuję nasze podatki na bzdety.
Prawda
18:03, 2025-05-25
Ursynów jechał na marsze do centrum. Co mówią ludzie?
Tata dwóch chłopców z chęcią pobiera 800+ ??? Czy kasa z programu PIS śmierdzi?
On
15:59, 2025-05-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz