Wstrzymanie budowy wygodnego wejścia do parku przy Górce Kazurce niepokoi mieszkańców. Schody i wjazd dla wózków pozostaje nieukończony. - Czyżby wykonawca uciekł, a projekt nie został zrealizowany? - pytają ursynowanie.
Przy Kazurce powstaje cywilizowane wejście do parku. Domagali się go mieszkańcy, powstał nawet projekt w ramach Budzetu Partycypacyjnego 2017, przewidujący budowę schodów i pochylni dla wózków, alejki do siłowni plenerowych, uporządkowanie terenu i nasadzenie drzew.
- Niewielkim kosztem można teren doprowadzić do lepszego stanu. Urządzanie parku należy zacząć od posadzenia drzew, dzięki temu podrosną one zanim park zostanie ukończony - pisze autor projektu, pan Mikołaj.
Z 50 drzew i 2000 krzewów zaplanowanych przez autora ze względu na koszty pozostały 4 drzewa i 344 krzewy, ale dobre i to.
Probemy z przetargiem, a teraz... z budżetem
Pierwszy przetarg ogłoszony przez dzielnicę w ubiegłym roku nie udał się, dopiero drugi przyniósł rozstrzygnięcie - porządek w tej części parku Cichociemnych ma zrobić firma "Kreatorzy Zieleni" za prawie 115 tys. złotych.
Trzy miesiące temu ruszyły prace nad budową schodów i pochylni, wszystko szło po myśli mieszkańców, ale do czasu.
- Rozgrzebali, postawili murek, potem zdejmowali część cegieł, znowu postawili, wszystko działo się na czas, z przerwami tygodniowymi. Teraz od wielu dni nikogo nie ma, znowu przerwa albo koniec projektu. A wygląda to bardzo pięknie i użytecznie - skarży się Karolina w mediach społecznościowych, mieszkanka okolicy.
Jak uspokaja dzielnica, projekt nie został wstrzymany, a wykonawca nie uciekł z placu budowy. Zawiodły procedury budżetowe.
- Ze względu na fakt, że pieniądze na to zadanie zostały przywrócone do budżetu niewiele ponad 3 tygodnie temu (niewykorzystane w 2017 r.) to wykonawca prac zamówił poręcze dopiero kilkanaście dni temu. Mam zapewnienie, że na początku maja będzie miał wszystkie niezbędne materiały do zakończenia tego zadania. Ze swojej strony przepraszam za zaistniała sytuację - wyjaśnił burmistrz Robert Kempa.
Małych firm nie stać na wyłożenie pieniędzy na zakup materiałów bez zaliczek i gwarancji pieniężnych ze strony urzędu dzielnicy, więc porządki przy Kazurce się opóźnią.
Do 2022 roku - park im. Cichociemnych
Wiadomo już natomiast, że jeszcze przed wakacjami ruszą konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania parku im. Cichociemnych, organizowane przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy. W odpowiedzi na interpelację radnej Katarzyny Polak z PiS, Zarząd pisze, że zatrudniono już managera projektu oraz powstają wytyczne do konkursu architektonicznego przyszłego parku.
Przypomnijmy, park Cichociemnych ma powstać do 2022 roku na terenach wokół Kazurki. Plan zakłada posadzenie 300 nowych drzew i 0,5 ha krzewów, uporządkowanie istniejącej zieleni (oczyszczenie terenu, usunięcie samosiejek) oraz założenie ok. 6 ha trawników,. Powstaną nowe ciągi spacerowe i biegowe o nawierzchniach przepuszczalnych, droga rowerowa, plac centralny i aleja z oświetleniem parkowym. Znajdzie się także miejsce na place zabaw dla dzieci, ławki, stoły, urządzenia do gier.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Light17:00, 20.04.2018
Czy to nie właśnie przez środek tego parku miała iść tzw. obwodnica przedłużenie Pileckiego do "przypadkowo" przebudowanego skrzyżowania z Belgradzką ?
ankariekal18:36, 20.04.2018
Może kiedyś. Dobrze by było...
goostavv23422:53, 21.04.2018
Takiej drogi nie bedzie. Nie ma jej w mpzp.
-Nazwisko! -Wlasnie 17:31, 23.04.2018
szerokosc podjazdu jest b. mala, wozek dzieciecy sie moze zmiesci, ale wiekszy inwalidzki to cos nie bardzo widze w szczegolnosci zakret 180st. dobrze ze ostatnio powstalo w okolicy duzo "niebieskich" miejsc parkingowych. niech kulawi na parkingach siedzą bo w parku przeciez i tak nie pobiegaja. btw 115tys zl hehehe
MS15:24, 28.04.2018
Znowu tylko te jałowe trawniki planują. A np. łąki kwietne są przepiękne i dobre dla środowiska. Może uwzględnić coś takiego w projekcie?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Tych bzdur nie da się słuchać i tym bardziej czytać? Nic nie wiedziałam będąc przewodniczącym Rady Nadzorczej rok? Hahaha kpina. Co Pan Robert Kempa nadzorował ? Własne konto? Czy się siano z nieróbstwa zgadza?
Mieszkaniec
16:07, 2026-06-25
Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Nie wiem, nie widziałem, w ogóle jakby mnie tam nie było....Tylko brałem....Żałosne! Skończyć z tą urzędniczą patologią!
Mieszkanka
15:58, 2026-06-25
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
a mnie śmieszy, gdy złodzieje krzyczą łapaj złodzieja🤣
agnik
15:46, 2026-06-25
Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital
W skrócie: Szanowni! 1. Tylko zasiadałem! Bralem hajs, bo był dobry, fajnie się zasiada. I jeszcze sobie pozasiadam. A mój prezydent (ten od Warszawy) jest najepszy, buzi buzi! 2. do 4. No szambo się rozlało trochę. Nad zatuszowaniem pracują nasi najlepsi ludzie, którzy dopilnują, aby żadnych nieprawidłowości nie wykryto! 5.-6. właściwie to samo, co w poprzednim zdaniu. Z tym, że kruk krukowi przecież oka nie wykole, to chyba jasne. Co do meritum - prosiaczka znałem. Dobry chłopak jest i ma fajnych kolegów. Poza tym nic nie wiedziałem, bo jako członek Rady Nadzorczej mam za zadanie pilnować, żeby chodziły mi przelewy. Co do wykorzystywania pomieszczeń, nie mam pojęcia. Co innego, gdyby była w nich kasa dla mnie. Wtedy bym wiedział. Ale tam się chyba kogoś leczyło, a ja się NIGDY nie leczyłem, nie mam nic do ukrycia! Dlatego oczekuję, że sprawom zostanie rzetelnie ukręcony łeb!
Irfy
15:30, 2026-06-25