Wiadomości

Zamknij

Co z wejściem do parku przy Kazurce? Prace utknęły na dobre

Sławek Kińczyk 13:53, 20.04.2018 Aktualizacja: 18:08, 16.10.2025
5 Co z wejściem do parku przy Kazurce? Prace utknęły na dobre SK

Wstrzymanie budowy wygodnego wejścia do parku przy Górce Kazurce niepokoi mieszkańców. Schody i wjazd dla wózków pozostaje nieukończony. - Czyżby wykonawca uciekł, a projekt nie został zrealizowany? - pytają ursynowanie.

Przy Kazurce powstaje cywilizowane wejście do parku. Domagali się go mieszkańcy, powstał nawet projekt w ramach Budzetu Partycypacyjnego 2017, przewidujący budowę schodów i pochylni dla wózków, alejki do siłowni plenerowych, uporządkowanie terenu i nasadzenie drzew. 

- Niewielkim kosztem można teren doprowadzić do lepszego stanu. Urządzanie parku należy zacząć od posadzenia drzew, dzięki temu podrosną one zanim park zostanie ukończony - pisze autor projektu, pan Mikołaj.

Z 50 drzew i 2000 krzewów zaplanowanych przez autora ze względu na koszty pozostały 4 drzewa i 344 krzewy, ale dobre i to. 

Probemy z przetargiem, a teraz... z budżetem

Pierwszy przetarg ogłoszony przez dzielnicę w ubiegłym roku nie udał się, dopiero drugi przyniósł rozstrzygnięcie - porządek w tej części parku Cichociemnych ma zrobić firma "Kreatorzy Zieleni" za prawie 115 tys. złotych.

Trzy miesiące temu ruszyły prace nad budową schodów i pochylni, wszystko szło po myśli mieszkańców, ale do czasu.

- Rozgrzebali, postawili murek, potem zdejmowali część cegieł, znowu postawili, wszystko działo się na czas, z przerwami tygodniowymi. Teraz od wielu dni nikogo nie ma, znowu przerwa albo koniec projektu. A wygląda to bardzo pięknie i użytecznie - skarży się Karolina w mediach społecznościowych, mieszkanka okolicy.

Jak uspokaja dzielnica, projekt nie został wstrzymany, a wykonawca nie uciekł z placu budowy. Zawiodły procedury budżetowe. 

- Ze względu na fakt, że pieniądze na to zadanie zostały przywrócone do budżetu niewiele ponad 3 tygodnie temu (niewykorzystane w 2017 r.) to wykonawca prac zamówił poręcze dopiero kilkanaście dni temu. Mam zapewnienie, że na początku maja będzie miał wszystkie niezbędne materiały do zakończenia tego zadania. Ze swojej strony przepraszam za zaistniała sytuację - wyjaśnił burmistrz Robert Kempa.

Małych firm nie stać na wyłożenie pieniędzy na zakup materiałów bez zaliczek i gwarancji pieniężnych ze strony urzędu dzielnicy, więc porządki przy Kazurce się opóźnią.

Do 2022 roku - park im. Cichociemnych

Wiadomo już natomiast, że jeszcze przed wakacjami ruszą konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania parku im. Cichociemnych, organizowane przez Zarząd Zieleni m. st. Warszawy. W odpowiedzi na interpelację radnej Katarzyny Polak z PiS, Zarząd pisze, że zatrudniono już managera projektu oraz powstają wytyczne do konkursu architektonicznego przyszłego parku. 

Przypomnijmy, park Cichociemnych ma powstać do 2022 roku na terenach wokół Kazurki. Plan zakłada posadzenie 300 nowych drzew i 0,5 ha krzewów, uporządkowanie istniejącej zieleni (oczyszczenie terenu, usunięcie samosiejek) oraz założenie ok. 6 ha trawników,. Powstaną nowe ciągi spacerowe i biegowe o nawierzchniach przepuszczalnych, droga rowerowa, plac centralny i aleja z oświetleniem parkowym. Znajdzie się także miejsce na place zabaw dla dzieci, ławki, stoły, urządzenia do gier.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

(Sławek Kińczyk)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

LightLight

5 3

Czy to nie właśnie przez środek tego parku miała iść tzw. obwodnica przedłużenie Pileckiego do "przypadkowo" przebudowanego skrzyżowania z Belgradzką ?

17:00, 20.04.2018
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

ankariekalankariekal

5 7

Może kiedyś. Dobrze by było...

18:36, 20.04.2018

goostavv234goostavv234

2 0

Takiej drogi nie bedzie. Nie ma jej w mpzp.

22:53, 21.04.2018

-Nazwisko! -Wlasnie -Nazwisko! -Wlasnie

1 0

szerokosc podjazdu jest b. mala, wozek dzieciecy sie moze zmiesci, ale wiekszy inwalidzki to cos nie bardzo widze w szczegolnosci zakret 180st. dobrze ze ostatnio powstalo w okolicy duzo "niebieskich" miejsc parkingowych. niech kulawi na parkingach siedzą bo w parku przeciez i tak nie pobiegaja. btw 115tys zl hehehe

17:31, 23.04.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSMS

0 0

Znowu tylko te jałowe trawniki planują. A np. łąki kwietne są przepiękne i dobre dla środowiska. Może uwzględnić coś takiego w projekcie?

15:24, 28.04.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza

Tych bzdur nie da się słuchać i tym bardziej czytać? Nic nie wiedziałam będąc przewodniczącym Rady Nadzorczej rok? Hahaha kpina. Co Pan Robert Kempa nadzorował ? Własne konto? Czy się siano z nieróbstwa zgadza?

Mieszkaniec

16:07, 2026-06-25

Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Nie wiem, nie widziałem, w ogóle jakby mnie tam nie było....Tylko brałem....Żałosne! Skończyć z tą urzędniczą patologią!

Mieszkanka

15:58, 2026-06-25

Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza

a mnie śmieszy, gdy złodzieje krzyczą łapaj złodzieja🤣

agnik

15:46, 2026-06-25

Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital

W skrócie: Szanowni! 1. Tylko zasiadałem! Bralem hajs, bo był dobry, fajnie się zasiada. I jeszcze sobie pozasiadam. A mój prezydent (ten od Warszawy) jest najepszy, buzi buzi! 2. do 4. No szambo się rozlało trochę. Nad zatuszowaniem pracują nasi najlepsi ludzie, którzy dopilnują, aby żadnych nieprawidłowości nie wykryto! 5.-6. właściwie to samo, co w poprzednim zdaniu. Z tym, że kruk krukowi przecież oka nie wykole, to chyba jasne. Co do meritum - prosiaczka znałem. Dobry chłopak jest i ma fajnych kolegów. Poza tym nic nie wiedziałem, bo jako członek Rady Nadzorczej mam za zadanie pilnować, żeby chodziły mi przelewy. Co do wykorzystywania pomieszczeń, nie mam pojęcia. Co innego, gdyby była w nich kasa dla mnie. Wtedy bym wiedział. Ale tam się chyba kogoś leczyło, a ja się NIGDY nie leczyłem, nie mam nic do ukrycia! Dlatego oczekuję, że sprawom zostanie rzetelnie ukręcony łeb!

Irfy

15:30, 2026-06-25

0%