Na sygnale

Zamknij

13-latka potrącona na przejściu przy Dereniowej. Szła do szkoły, trafiła do szpitala

Sławek Kińczyk Sławek Kińczyk 11:04, 01.06.2026 Aktualizacja: 11:27, 01.06.2026
2 13-latka potrącona na przejściu na Dereniowej. Szła do szkoły, trafiła do szpitala Dwa przejścia przy Dereniowej - miejsce zdarzenia - zdjęcie ilustracyjne (SK)

Poranek na Ursynowie zaczął się od dramatu. Na przejściu dla pieszych przy ul. Dereniowej 13-letnia dziewczynka idąca do szkoły została potrącona przez 71-letniego kierowcę peugeota. Nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 

Do wypadku doszło około godziny 8:30 na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na Dereniowej, na odcinku prowadzącym od ul. Płaskowickiej w stronę ul. Gandhi. Według policji kierujący jechał od strony Płaskowickiej i nie zauważył przechodzącego dziecka.

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

Jak wynika z informacji przekazanych przez asp. sztab. Martę Haberską z mokotowskiej komendy, dziewczynka przechodziła przez jezdnię sama, od prawej do lewej strony. Właśnie wtedy doszło do potrącenia.

Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący Peugeotem w wieku 71 lat przebadany, był trzeźwy

- informuje asp. sztab. Marta Haberska z mokotowskiej komendy policji.

Dwa sąsiadujące ze sobą przejścia dla pieszych przy KFC na Dereniowej to droga do Szkoły Podstawowej nr 323 na Hirszfelda. Akurat te przejścia są nieosygnalizowane. Po kilku głośnych wypadkach ulica została kilka lat temu zwężona, dzielnica wprowadziła tam pasy rowerowe oraz azyle na zebrach. To uspokoiło ruch.

::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}

W tym roku zdemontowano na Dereniowej zniszczone progi zwalniające w rejonie obu tych zebr. Nowe jeszcze się nie pojawiły.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

RobertRobert

1 0

No cóż… ideologia sekowania kierowców samochodów i wmawiania pieszym kompletnego uprzywilejowania przyniosła efekty. Zwykłe zagapienie się kierowcy samochodu kończy się potrąceniem bo pieszy z pierwszeństwem zapomina o zdrowym rozsądku oraz prawach fizyki i jest gotowy wejść niemal przed maskę jadącego auta a niejednokrotnie wchodzi na pasy nawet się nie rozglądając. To zdarzenie to najlepszy przypadek jak bezsensowna jest obecna polityka ideologów od ruchu drogowego.

11:59, 01.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PitPit

1 0

Przykręcane do asfaltu progi zwalniające przed dojazdem do pasów przejścia dla pieszych zostały już dawno temu zastąpione progami wykonanymi z czerwonej kostki bauma. Obowiązuje tam również ograniczenie prędkości do 30 km/h.

12:00, 01.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%