Zamknij
REKLAMA

Powrót zimowego szaleństwa! Rusza sztuczne lodowisko oraz górka zjazdowa

06.34, 02.11.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 18.56, 10.11.2022
Skomentuj KW
REKLAMA

Było lato, przyszła jesień, a atrakcje... zimowe! Na polankę przy Raabego powróciły sztuczna górka i lodowisko. Dzieciaki za chwilę znów będą mogły poczuć „Małe Zakopane” na Ursynowie. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

Tego lata na Ursynowie chętni mogli bawić się w iście zimowym stylu. Wszystko za sprawą sztucznych lodowisk i górek postawionych w ramach projektu „Małe Zakopane” z budżetu obywatelskiego. Teraz przyszedł czas na jesienną turę. Atrakcje powróciły już na polankę przy Raabego - obok Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego - i czekają na otwarcie. Czy mieszkańcy także na nie czekają?

- Latem skorzystaliśmy raz, z ciekawości. Lodowisko się nie nadaje, to jednak jest plastik. Chłopcy z górki byli zadowoleni, ale mimo wszystko wolałabym, żeby tu tego nie było. Jednak zaburza krajobraz - mówi pani Anna. 

Podobne odczucia mieszkańcy mieli po letniej edycji. Projekt nieoficjalnie krytykowały także władze Ursynowa. W odczuciu osób korzystających z atrakcji zawiodły lodowiska. Górki cieszyły się większą popularnością, ale przy okazji były hałaśliwe. Porażające są też koszty - ok. 700 tys. złotych. Skarżono się także na brak animatorów, którzy mogliby podrzucać bawiącym się dzieciakom pomysły czy organizować konkursy.

"Bardzo mi się podobało"

Mimo mankamentów atrakcje były dość popularne i sprawiały frajdę. Podczas letniej edycji projektu w obydwu lokalizacjach łącznie naliczono prawie 38 tys. wejść. Zadowolony z zimowych atrakcji jest na przykład 5-letni Jasio.

- Bardzo mi się podobało. Zwłaszcza lodowisko - zapewnia chłopiec, który po jeździe na sztucznym chce teraz spróbować swoich sił na prawdziwym lodowisku.  

- Jeśli ktoś był nastawiony na prawdziwą jazdę, to mógł się zawieść. Na tym sztucznym rzeczywiście nie ślizga się tak dobrze, ale dla dzieciaków, które bardziej chodzą na łyżwach niż jeżdżą, była to atrakcja - zauważa pani Bożena, babcia Jasia. 

Górki i lodowiska mają więc swoich zwolenników, którzy będą mogli znów z nich korzystać od środy, 2 listopada. Atrakcje będą dostępne do 18 grudnia przez cały tydzień od 10 do 20. Korzystanie z nich oraz wypożyczenie sprzętu jest bezpłatne.

Bezpłatne ma być również prawdziwe lodowisko przy DOK Ursynów na Kajakowej, które także powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Co prawda jest to projekt dopiero na przyszły rok, ale jeśli uda się urzędowi załatwić przyłącze energetyczne, to ślizgawka zostanie uruchomiona jeszcze w grudniu.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

Gdzie tu sens?Gdzie tu sens?

18 26

Lodowisko rusza kiedy na dworze jest +14 stopni. A jednocześnie władze Ursynowa i Warszawy ogłaszają drastyczne cięcia w budżecie ze względu na wzrost kosztów, w tym energii elektrycznej. Gdzie tu sens? 08:12, 02.11.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Ochódzki RyszardOchódzki Ryszard

18 17

tu jest sens: prawdziwe pieniądze zarabia się, na drogich, słomianych inwestycjach 11:25, 02.11.2022


obywatel budżetowyobywatel budżetowy

23 9

Czytamy ze zrozumieniem - to jest lodowisko syntetyczne (sztuczne) czyli z płyt z tworzywa sztucznego. Do jego funkcjonowania nie jest potrzebna energia elektryczna, no może co najwyżej jakieś niewielkie ilości do oświetlenie wieczorem.
Ale oczywiście lepiej skomentować artykuł, mimo, że się go nie zrozumiało! 12:44, 02.11.2022


Na prądNa prąd

2 8

Bezpłatne ma być również prawdziwe lodowisko przy DOK Ursynów na Kajakowej, które także powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Co prawda jest to projekt dopiero na przyszły rok, ale jeśli uda się urzędowi załatwić przyłącze energetyczne, to ślizgawka zostanie uruchomiona jeszcze w grudniu. 15:21, 02.11.2022


burakburak

0 7

Parówkowym skryto.zercom mówimy NIEEEEEE ! 01:05, 03.11.2022


AUTOSTRADA I LUNAPARAUTOSTRADA I LUNAPAR

10 6

Ten hałaśliwy uciążliwy LUNAPARK (lodowisko, zjeżdżalnia) na Raabego nie powinien być zlokalizowany w środku osiedla mieszkaniowego, bo nie da się wytrzymać - mieszkać i pracować. Mieszkańcy Raabego mają już dość szkodliwych pomysłów dalszego przeciążania naszej mini enklawy z JEDYNĄ mini osiedlową uliczką dojazdową - zrobiono nam pod oknami autostradę! Szkoła (codziennie 1600 uczniów + rodziców z samochodami), kilka tysięcy mieszkańców. Lokalizacja tak uciążliwych projektów powinna być wcześniej weryfikowana przed włączeniem do głosowań w konkursach i w przypadkach tak dużej uciążliwości niedopuszczana do głosowań i eliminowana !!! Obok jest park z dużą przestrzenią i miejscami parkingowymi. 11:14, 03.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ola321Ola321

11 4

Może niech autor projektu, który ukrył swoje dane, tak żeby nie było widać pomysłodawcy, w następnym roku wskaże jako miejsce dla tej hałaśliwej zjeżdżalni trawnik pod swoim blokiem? I jeszcze Radny Lenarczyk który odpowiada za drugą część "zagospodarowania" polanki tzn. zamienienia trawy w chodniki też rządzi pod swoim blokiem? 11:48, 04.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Edek1370Edek1370

8 2

Nie ma to jak uszczęśliwiać na siłę innych, z dala od swojego domku 16:58, 04.11.2022


NatolinNatolin

10 2

TRAGEDIA!!! mieszkańcy okolicznych bloków są traktowani przez gminę jak ludzie drugiej kategorii. W tym hałasie generowanym przez pseudo zjeżdżalnię nie da się mieszkać i żyć. Ktoś kto to wymyślił powinien mieć odwagę cywilną I PRZEDSTAWIĆ SIĘ Z IMIENIA I NAZWISKA tym, którym TO zafundował. On na pewno nie mieszka przy Raabego. Dobrze jest "wykazać się" czyimś kosztem. Mamy nadzieję, że to coś nie postoi długo. No i jeszcze te jupitery prosto w okna.... Pomysłodawco tego baziewia postaw je sobie pod oknami. A gmina się na to zgodziła. Spółdzielnia SM Przy Metrze nic nie robi w obronie normalności życia swoich lokatorów. Też pięknie. 08:48, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%