Zamknij

Dodaj komentarz

Niedziela Palmowa. Najpiękniejsze palmy na Ursynowie! FOTO

Sławek Kińczyk 13:39, 29.03.2015 Aktualizacja: 02:43, 14.10.2025
Skomentuj Niedziela Palmowa. Najpiękniejsze palmy na Ursynowie! FOTO SK

Msza święta tradycyjnie odprawiana przez kardynała Kazimierza Nycza oraz ogłoszenie wyników ursynowskiego konkursu palm wielkanocnych. Dziś Niedziela Palmowa - upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynająca Wielki Tydzień. Szczególny charakter święto miało w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Niedziela Palmowa to także dzień młodzieży w kościele katolickim. Tradycję spędzania tego dnia w kościele przy alei KEN 101 rozpoczął jeszcze prymas kardynał Józef Glemp. Obecny metropolita archidiecezji warszawskiej przejął ten zwyczaj i co roku pojawia się w ursynowskiej parafii.

Ksiądz kardynał odprawił mszę świętą. W homilii przypomniał, aby chrześcijanie dbali o swoje czystość swojego sumienia i świeci przykładem dla młodszych pokoleń, które przejmą kiedyś świat. - Musimy wierzyć w tę młodzież! Kiedyś Jan Paweł II powtarzał, że wierzy w młodych - dziś ta młodzież ma 50 lat i rządzi światem. Młodzież jest dobra, dorośli niech dają jej przykład i świadectwo - mówił kardynał Nycz do kościoła pełnego wiernych.

Po mszy świętej przyszedł czas na rozstrzygnięcie dorocznego ursynowskiego konkursu palm wielkanocnych. Najwyższa z nich liczy ok. 4 metry. Wszystkie były piękne i unikatowe. Ale komisja konkursowa wybrała te najpiękniejsze. Nagrody wraz z kardynałem Kazimierzem Nyczem wręczył burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

W kategorii palmy małe zwyciężyli: Teresa Pacześniak, Punkt Przedszkolny "Tęczowy Dworek", Zuzanna Toporowska z 70 L.O. i Przedszkole "Olivier".

W kategorii palmy średnie zwyciężyli: Przedszkole nr 301, Magdalena Iskra z uczniami SP 323, Przedszkole nr 126

W kategorii palmy duże wygrali: uczniowie SP 313 za najwyższą palmę - ok. 4 metry wysokości; SP nr 81 oraz ognisko misyjne przy parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

(Sławek Kińczyk)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%