Koniec maja oznacza zakończenie kolejnej edycji popularnej w całej Warszawie akcji Rowerowy Maj. Zapoczątkował ją w Gdańsku prezydent Paweł Adamowicz, a w ciągu kilku lat inicjatywa rozrosła się do postaci ogólnopolskiej.
Celem kampanii jest zachęcenie dzieci i młodzieży do przyjeżdżania na lekcje pojazdami, które napędzane są własnymi siłami. Mogą to być rowery, deskorolki czy hulajnogi. Za każdą podróż uczestnicy otrzymują naklejki, które wklejają do swojego dzienniczka rowerowego oraz na grupowy plakat. W tym roku w akcji wzięło udział 70 procent szkół i przedszkoli w stolicy, w tym większość ursynowskich placówek.
Na podium siódmej edycji Rowerowego Maja znalazły się aż trzy szkoły z Ursynowa! Szkoła Podstawowa nr 303 z ul. Koncertowej zajęła drugie miejsce w kategorii szkół "dużych" z frekwencją 70,4%. Na tym samym miejscu spośród szkół "małych" znalazła się SP 322 przy ul. Dembowskiego, która uzyskała wynik 65,7%, a na miejscu trzecim SP 405 z ul. Na Uboczu z frekwencją 65,2%.
Rewelacyjne wyniki uzyskała również SP nr 318 (63,7%), która zajęła piąte miejsce, SP nr 16 (65,6%) i SP nr 399 (61,3%) z szóstymi miejscami w swoich kategoriach oraz SP 336 (63,4%) oraz SP 343 (59,5%), które zdobyły siódme miejsca.
Nie zapominajmy o przedszkolach! Spośród 272 placówek, które brały udział w akcji w tym roku, przedszkolom z Ursynowa również udało się wykręcić niezłe wyniki. Przedszkole nr 385 z ul. ZWM znalazło się na szóstym miejscu, mogąc pochwalić się frekwencją na poziomie 83,1%. Tuż po nim, na miejscu siódmym, jest Przedszkole nr 401 z ul. Dembowskiego (82,3%), a na miejscu czternastym Przedszkole nr 286 z Mandarynki (79,8%).
W każdej szkole oraz przedszkolach klasa czy grupa z najwyższym wynikiem zostanie nagrodzona różnymi atrakcjami, czy warsztatami.
Z nagrody będzie mogła skorzystać cała klasa lub grupa, co jest świetną okazją do integracji i wspólnego świętowania sukcesu
- informuje stołeczny ratusz.
Organizatorzy akcji przyznają, że siódma edycja Rowerowego Maja pobiła rekordy!
W tegorocznej edycji kampanii wzięło udział ponad 111 tys. młodych warszawiaków z 501 stołecznych placówek. Wśród nich było 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych. To kolejny rekord – w tym roku zgłosiło się o 60 placówek więcej, niż w poprzedniej edycji. Łącznie 111 731 aktywnych uczestników zrealizowało 2 535 556 przejazdów.
W maju 2024 roku 49 proc. wszystkich możliwych podróży do warszawskich szkół i przedszkoli biorących udział w akcji zostało zrealizowanych aktywnie. To o 5 punktów procentowych więcej niż przed rokiem
- dodaje miasto.
Warszawski Rowerowy Maj oficjalnie zakończy się finałowym piknikiem w niedzielę 16 czerwca w Parku Bródnowskim. Impreza rozpocznie się wspólnym przejazdem na rowerach, hulajnogach, rolkach wrotkach czy deskorolkach spod Stadionu Narodowego.
SPRAWNY CAŁY13:12, 08.06.2024
W POLSCE NP ROWER GDZIE KOLWIEK ZOSTAWIĆ TO GO USZKODZĄ,POPSUJĄ,UKRADNĄ.34ROKI ŻYCIA W POLSCE NP POKAZAŁY MI ŻE TU PRZESTĘPSTWA POPEŁNIAJĄ I MŁODZI I STARZY OBU PŁCI LUDZIE I KŁAMIĄ ŻE NIE POPEŁNILI.
JA WIELOKROTNIE ROWERY GDY ZOSTAWIAŁEM W STOJAKACH TO MI USZKODZILI,POPSULI,UKRADLI.LUDZIE POPEŁNIAJĄ PRZESTĘPSTWA BO WIEDZĄ ŻE KARY PRAWDZIWEJ NIE BĘDZIE.ZRÓBMY KARY PRAWDZIWE ZA PRZESTĘPSTWA NP ZA KŁAMSTWA TO NATYCHMIAST ODSTRASZYMY OD PRZESTĘPSTW.WIELU LUDZI CHĘTNIE UKARAŁO BY SKUTECZNIE PRZESTĘPCÓW ALE NIE UKARAJĄ BO POLICJA ITD ZABRANIA,ZAKAZUJE BO POLICJA ITD JEST OCHRONĄ PRZESTEMPCÓW.
Salka21:12, 08.06.2024
0 0
Mama wie, że palisz to świństwo?