Ogórki, papryka, pomidory i jabłka - teraz najtańsze, więc wychodzą kilogramami... Na bazarku "Na dołku" ruch mimo deszczu bardzo duży. W tym roku to sprzedawcy narzekają na niskie ceny - dobry urodzaj oraz sankcje na Rosję spowodowały, że polskie warzywa i owoce są tanie jak nigdy. Cieszą się wielbiciele przetworów...
Handlujący narzekają, że ceny w tym roku są o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent niższe niż w ubiegłym roku. Powód? Bardzo dobry urodzaj - w tym roku pogoda dopisała, lipiec był słoneczny i gorący, więc zbiory są udane - co dla rolników i sadowników oznacza paradoksalnie... klęskę.
Drożej można sprzedawać jedynie warzywa bardziej egzotyczne - np. specjalne odmiany pomidorów, które są wyraźnie droższe niż te "zwykłe", lub warzywa już przetworzone. O tej porze dużą popularnością na bazarku cieszą się ogórki małosolne z dodatkami - np. z chili.
Furorę robią też wszelkie odmiany papryki, która "hurtowo" wychodzi z targowiska w cenie ok. 5 zł za kilogram. Do tego cebula młoda, ta zwykła i cukrowa - po 3-3,50 zł/kg. Ogórki gruntowe - już po złotówce za kilogram.
Owoce też w cenowym dołku - gruszki po 3,50, brzoskwinie - 3 zł za kilogram. Maliny w tym roku cenią się dość wysoko - 5-6 zł za koszyczek. Śliwki - 3-3,50 złotych. Jabłka - z oczywistych względów - bardzo tanie - 1,50 zł. Ale jakoś na Ursynowie nie widać zwiększonego zainteresowania nimi z powodu akcji #jedzjablka.
Jak mówią lokalni sprzedawcy taniej już raczej nie będzie, choćby z tego powodu, że pogoda zaczyna kaprysić. Jedno jest pewne - jak mówią kupujący nigdzie na Ursynowie nie kupi się ładniejszych warzyw i owoców niż na bazarku.
A Wy co lubicie kupować "Na Dołku"?
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Współczuję mieszkańcom tego budynku. Oni muszą przeżywać horror. Naprawdę to straszne
Oj
23:34, 2026-06-26
Wycinka na Kulczyńskiego. Czy była legalna?
Wolna amerykanka. Inny przykład. Drzewa które rosną zbyt blisko powierzchni reklamowych pewnej firmy na S mają tendencje do usychania.
Wni0sek
23:03, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Jak się teraz czują te p…., które głosowały na walnym za tym….
Sąsiad z góry
21:10, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
S.k.u.r.w.i.e.l.e. robią co chcą, spółdzielcze p.i z d.y. na wysokich stołkach.
Waldek
21:02, 2026-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz