Zamknij
REKLAMA

Co się stało z klubem golfowym? Ostatni spacer historyczny po Lesie Kabackim

10.14, 26.10.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11.26, 26.10.2022
Skomentuj Lasy Miejskie m.st. Warszawy
REKLAMA

Jesień na Ursynowie obfituje w wycieczki z przewodnikami. Pogoda sprzyja, więc czas na kolejny interesujący spacer - tym razem historyczny po Lesie Kabackim.

W ostatnią niedzielę przewodnik Mariusz Prządak oprowadzał mieszkańców po Pyrach, czyli części Zielonego Ursynowa. Podczas wyprawy z Pyr do Moczydła można było odkryć nieznaną twarz Ursynowa, pełną zieleni, lasów i oczek wodnych. Uczestnicy dowiedzieli się. jak wyglądała stacja kolejki w Pyrach, legendarna restauracja "Baszta" zaprojektowana przez Władysława Marconiego, która w czasach PRL-u obrosła legendą kulinarną i erotyczną.

Ostatni w tym roku spacer

Kolejny interesujący spacer szykuje się już w sobotę, 5 listopada. Zapraszają na niego Lasy Miejskie i będzie to ostatni w tym roku spacer historyczny po Lesie Kabackim. Zapisy ruszają w najbliższy czwartek na stronach Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Las Kabacki to nie tylko prawie 926 hektarów przyrody, ale także pasjonująca historia! Przebiegał przez niego tzw. Trakt Czerski, na terenie dzisiejszego Parku Kultury w Powsinie istniał klub golfowy, las był też świadkiem tragicznych wydarzeń podczas II wojny światowej.

Kim był Wiktor Stephan?

Przewodnik podczas spaceru historycznego po lesie opowie także o postaciach związanych z dzisiejszym rezerwatem: rodzinie Branickich, Wiktorze Stephanie - inspektorze leśnym dóbr wilanowskich, Stefanie Starzyńskim - patronie rezerwatu oraz o Marianie Rejewskim, Jerzym Różyckim, Henryku Zygalskim, którzy pracowali w tajnym biurze szyfrów. Będzie też o katastrofie lotniczej oraz o dębie Hetmanie, który króluje na polance powsińskiej.

Spacer rusza sprzed Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej przy ulica Rydzowej 1a w sobotę, 5 listopada o godz. 10. Potrwa dwie godziny. Wstęp wolny.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%