W czasie kryzysu wiele firm staje przed koniecznością szybkiego dostosowania swojego biznesu do zmieniających się warunków, aby zachować jego efektywność. W tych warunkach najważniejsze z pytań, które się nasuwają, brzmi: jak można obniżyć koszty? Obniżenie kosztów finansowych, a także optymalizacja struktury wydatków jest możliwa tylko po wnikliwej analizie wydatków i dochodów organizacji, ale też przenosząc koszty użytkowania sprzętów biurowych.
Wydatki firmy można podzielić na następujące kategorie. Koszty efektywne. Ta kategoria obejmuje koszty bezpośrednio związane z tworzeniem produktów, które następnie trafią do sprzedaży. Ewentualne straty należą do kategorii nieefektywnych wydatków. Istnieją też koszty stałe - bezpośrednie (zakup materiałów, surowców, wynagrodzenia personelu produkcyjnego) oraz pośrednie (ogólne koszty produkcji i administracji, komunikacja, itp.).
Kontrola i optymalizacja kosztów stałych jest możliwa z zastrzeżeniem podziału kosztów produkcji. Należy wziąć pod uwagę, że stałe wielkości produkcji nie zależą od kosztów zmiennych i są proporcjonalne do poziomu produkcji. Kolejnym krokiem jest identyfikacja kosztów, które wymagają korekty w każdej z wymienionych kategorii i sporządzenie planu ich optymalizacji z uszeregowaniem według priorytetów. Jak pokazuje praktyka, redukcji podlegają przede wszystkim następujące kategorie kosztów:
• wynajem lokali,
• personel,
• produkcji (zakupy, magazyn, materiały, surowce),
• reklamy,
• wynajmu urządzeń.
Podobnie jak w przypadku budżetu domowego, tak i w finansach firmy, pierwszym krokiem jest analiza aktualnej sytuacji. Analizując dane, możesz szybko dowiedzieć się, na co firma wydaje najwięcej, jakie to kategorie, czy można je zredukować lub, czy są one kluczowe dla twojej firmy. Na początek zrób listę wszystkich wydatków firmy i podziel je na dwie kategorie:
• wydatki, bez których nie sposób sobie wyobrazić pracy firmy,
• koszty, które można ciąć.
Po analizie stopniowo usuwaj wydatki z drugiej kategorii. Ważne: działaj etapami i po każdej redukcji monitoruj i analizuj pracę firmy, zwracaj uwagę na to, jak działają procesy biznesowe. Nie zapomnij o prawie Pareto: 20% wysiłków przynosi 80% rezultatu. Twoim głównym zadaniem jest znalezienie tych 80% kosztów, które generują tylko 20% zysku.
Dobrym sposobem na optymalizację kosztów jest wynajem urządzeń biurowych. Wynajem pozwala na szybszą realizację zamówień i wykorzystanie możliwości przed konkurencją. Wynajem skraca czas świadczenia usług przez użytkownika, jednocześnie uwalniając zasoby personelu do innych celów. Wynajem zapewnia możliwość zapłaty za sprzęt, kiedy jest potrzebny, eliminując początkowe inwestycje, długoterminowe zobowiązania i ukryte koszty.
Wynajem sprzętu biurowego może obejmować wsparcie techniczne. Nawet więksi, niektórzy dostawcy skonfigurują sprzęt tak, aby spełniał wymagania bezpieczeństwa. Więcej na temat wynajmu możesz dowiedzieć się tutaj - https://loboslink.pl/wynajem-urzadzen-biurowych.
Wynajmem urządzeń biurowych zajmują się specjalnie wyspecjalizowane firmy. Najczęściej możliwe jest wypożyczanie kopiarek, drukarek, monitorów, laptopów i innych podstawowych urządzeń.
Kiedy wynajmujesz sprzęt biurowy, nie jest wymagany depozyt ani wydatki na inwestycje. Możesz teraz efektywniej wykorzystywać swoje pieniądze, inwestując je, zamiast wykorzystywać je na infrastrukturę biznesową. Właściwa struktura wynajmu sprzętu daje dodatkowe korzyści, co ma ogromny wpływ na rentowność firmy. Wynajem to też elastyczność, jeśli chodzi o koszty firmy. Rozwiązanie wynajmu zapewnia swobodę rozwoju i rozwoju firmy we własnym tempie.
Amortyzacja wydatków w okresie wynajmu umożliwia efektywne budżetowanie. Oznacza to, że zawsze wiesz dokładnie, ile gotówki masz do dyspozycji i możesz lepiej zaplanować swoje finanse. Efektywne planowanie prowadzi zaś do wzrostu zysków. Masz dostęp do sprzętu o wyższym standardzie, na którego zakup mogłoby cię w danej chwili po prostu nie stać. Ponieważ oprocentowanie miesięcznych kosztów wynajmu jest zwykle stałe, łatwiej jest prognozować przepływy pieniężne. Możesz rozłożyć koszt na dłuższy okres i dopasować płatności do swoich dochodów. Firma zazwyczaj może odliczyć od dochodu do opodatkowania pełny koszt najmu dzierżawy. Nie będziesz musiał martwić się debetem lub kredytem zaciągniętym na sfinansowanie zakupu sprzętu biurowego. Firma leasingowa ponosi ryzyko w przypadku awarii sprzętu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz