Już niedługo na parking pod urzędem dzielnicy mieszkańcy wjadą z dwóch stron. Właśnie trwają prace nad jego przebudową. Zmiany podyktowane są potrzebami Ursynowskiego Centrum Kultury.
Na początku grudnia na parking pomiędzy ursynowskim ratuszem a Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” wjechał ciężki sprzęt. Posłuży on budowie nowego wjazdu i wyjazdu od strony ul. Gandhi. Dzięki niemu kierowcy podróżujący w stronę ul. Cynamonowej nie będą już musieli objeżdżać urzędu, żeby pod nim zaparkować.
Nowy wjazd to niejedyna zmiana, jaka czeka urzędowy parking. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy wyjazd z parkingu na ul. Gandhi. Wykonawca poszerzy natomiast istniejący wjazd od strony al. KEN. Pozwoli to na wyjazd z parkingu także z tamtej strony.
Już teraz zmiany nie podobają się wszystkim użytkownikom parkingu. - Myślę, że to nie jest niezbędne. Każdy wie, że wjeżdża się z jednej, a wyjeżdża z drugiej strony. Tak kierowcy będą wjeżdżać tu i tu i zrobi się bałagan. To też nie jest jakiś wielki problem, żeby dojechać do istniejącego wjazdu – stwierdziła już na początku listopada, kiedy urząd szykował się do inwestycji, pani Edyta.
Według ursynowskiego ratusza przebudowa parkingu jest konieczna i związana z otwarciem UCK “Alternatywy”. Organizowane w nim imprezy i inne wydarzenia kulturalne ściągają wielu gości. Więc i ruch na parkingu jest większy. Dlatego - oprócz budowy nowego i poszerzenia istniejącego wjazdu - zmieniona zostanie organizacja ruchu na całym parkingu, dostosowana do większej liczby samochodów. Pojawią się także nowe szlabany przy miejscach pod UCK.
- Będą dawać możliwość zabezpieczenia części miejsc parkingowych wyłącznie dla gości „Alternatyw” - tłumaczy Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.
Połączenie między miejscami bliżej urzędu a tymi bliżej “Alternatyw” zostanie zachowane. Szlabany będą opuszczane tylko w przypadku organizacji imprez kulturalnych.
Z początku urząd na przebudowę parkingu planował przeznaczyć 168 tys. złotych. Nikt jednak nie zgłosił się do przetargu. Ostatecznie inwestycję wykona miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg za ponad 210 tys. zł. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku pod warunkiem, że dopisze pogoda. Ratusz nie przewiduje żadnych utrudnień dla kierowców korzystających z parkingu. Zablokowane zostały jedynie miejsca znajdujące się w ciągu przyszłego wjazdu.
Asia4607:34, 10.12.2021
Parkingu jest potrzebny żeby z Łukowa i Kadzidła mogła wierchuszka Ursynowa dojechać i stanąć blachosmrodem. W XXI wieku w Europie sądzą drzewa i likwidują Parkingi. Po to UCKA jest 5 min od stacji metra. Wokół wszystko wybetonowane. Koszmar. Czekając na dziecko trzeba się dusić w klimatyzacji albo smażyć na betobplatzu. To jest mentalnie Ukraina a nie Europejska stolica.
Xyz07:55, 10.12.2021
I bardzo dobrze, nareszcie.
Koszałkikocopałkikie10:50, 10.12.2021
A kiedy parking ten zostanie oddany w dzierżawę karczeskiemu, ..żeby bazar tam powstał?
wiochaURSYNOW11:10, 10.12.2021
Więcej kostki! Więcej betonu! Blachsmordziarze w wioch się rządzą a Domniak się produkuje na fejuniu. Straszna betonoza, nie dość ze klocowaty ratusz gdzie przez pomyłkę się drzewa wycina co rosną a rosną 4 słownie CZTERY to jeszcze beton blokhauz UCKA otoczony betonozą, kostkozą i parkingozą. Zero powierzchni dla roślin, zero odwodnień. Mentalność małomiasteczkowych włodaży w zarządzie naszej dzielnicy. No ale czemu się dziwić, jak nie Środa Wielkopolska to Łuków albo inne Kadzidło zasiada na stołkach Ursynowskich z nadania partyjnego. Chcą mieć jak w rodzinnych miasteczkach, ratusz goły plac kościołek i parking.
Obserwator12:04, 10.12.2021
Rewolucja??? Czy część będzie przeznaczona na wiaty rowerowe, aby mieszkańcy mogli przyjeżdżać rowerami, a nie samochodami???
Mieszkaniec Imielina15:59, 10.12.2021
Straszna betonoza. Hańba urzędasów, cała Polska będzie się z nich nabijać. Pod Urząd i UCK jest doskonały dojazd komunikacją miejską. Zlikwidować beton, zasadzić drzewa!
Xyz11:59, 11.12.2021
Trzeba byc wyjatkowym debilem, albo cyniczną szmatą, zeby w dobie pandemii pitolic o wpychaniu ludzi do komunikacji miejskiej. Sam se jezdzij, a inni niech decydują za siebie. Ale jest i na forum ursynowa jakis typ, ktory i do centrum onkologii każe ludziom komunikacją jezdzic albo na rowrerkach, bo ma fobię na punkcie aut. Moze to ty, moczyryju?
estim18:23, 11.12.2021
Do pandemii można było przekonywać ludzi do jazdy komunikacja zbiorowa. Parking jednak tak czy inaczej jest potrzebny. Najlepiej gdyby znalazł się pod ziemia.
teren nie jest własn12:46, 12.12.2021
Roboty w toku, a wizualizacji brak ! Dlaczego nie projekt przebudowy , nie jest przedstawiony i przedyskutowany z mieszkańcami Ursynowa ? Przecież to jest dzielnica mieszkańców , również tych z pobliskich domów. Dlaczego „dzielnica” nie przedstawia projektów i nie dyskutuje z zainteresowanymi najbardziej , nie tylko z urzednikami i interesantami, którzy bywają tu parę godzin tygodniowo ?
19 1
Kiedy mieszkańcy chcący załatwić swoje sprawy w urzędzie będą mogli zaparkować w garażu podziemnym?