Zamknij

Cztery pomysły na wykorzystanie parawanu pokojowego

Redakcja Haloursynow.pl + 00:28, 21.08.2021 Aktualizacja: 00:30, 21.08.2021
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Parawan pokojowy to świetne akcesorium, które może zastąpić Ci generalny remont. Niezależnie od tego, czy posiadasz niewielkie mieszkanie, czy wynajmujesz lokal od innego właściciela, w niewielkiej cenie możesz przeorganizować jego przestrzeń. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne, które uzupełniają wystrój wnętrza. Zobacz, w jaki sposób można wykorzystać parawany pokojowe.

1. Zmiana aranżacji - parawany dekoracyjne

Zacznijmy od względów stylistycznych, które są bardzo istotne podczas wybierania wyposażenia do mieszkania. W naszej zachodniej kulturze parawan pokojowy stał się w dużej mierze elementem ozdobnym i warto to wykorzystać przy aranżowaniu wnętrza. Niektóre są ażurowe i lekkie, a inne wyraziście odznaczają się wśród mebli. Prosty parawan drewniany podkreśli naturalny styl domu, inny nada pomieszczeniu orientalnego charakteru.

Niektóre parawany dekoracyjne to prawdziwe dzieła sztuki, możesz więc potraktować je niczym obraz lub rzeźbę. Wykorzystaj je w niezagospodarowanych miejscach - takich, które wydają się zbyt puste. Może to być kąt za kanapą, „goła” ściana lub kawałek podłogi, który czeka na dowiezienie szafy. Jeśli zależy Ci na delikatnych dodatkach, wybierz ażurowy parawan wiklinowy lub trzcinowy, który uzupełni wystrój w nienachalny sposób.

2. Przykrycie nieestetycznych miejsc w domu

Są sytuacje, które wymagają półśrodków. Z pewnością wolałbyś mieć odmalowane ściany lub nowy sprzęt, ale czasami trzeba sięgnąć po inne rozwiązania. Parawany do pokoju mogą Ci posłużyć w celu awaryjnego zamaskowania nieestetycznych miejsc, takich jak nieładny kaloryfer, brudna ściana lub zabałaganiony kącik. 

Drewniany parawan z kryjącymi ściankami to tymczasowe, ale nie najgorsze rozwiązanie takich trudnych sytuacji. Robisz przedłużający się remont? Nie możesz wymienić sprzętu, bo właściciel się nie zgadza? Czekasz na przypływ większej gotówki? Być może parawan pokojowy uchroni Cię przed rezygnacją z zapraszania gości i komfortowego życia we własnym domu.

3. Wydzielenie stref w małym mieszkaniu

Jeśli mieszkasz w kawalerce lub posiadasz nieustawny pokój, wykorzystaj parawan pokojowy do wydzielenia mniejszych przestrzeni. W ten sposób możesz zyskać sypialnię, miejsce do pracy lub garderobę. Oczywiście, są to prowizoryczne „pomieszczenia”, ale w wielu przypadkach się sprawdzają.

Lubimy mieć oddzielny kąt do działania i poczucie intymności podczas zasypiania. Kiedy zasłaniamy się ścianką, zyskujemy więcej komfortu i spokoju. Wypróbuj tę metodę, ponieważ może się okazać, że jeden lub dwa parawany drewniane odmienią Twoje życie na lepsze. 

4. Ochrona przed przeciągiem, słońcem i… wzrokiem sąsiadów

Pierwotną funkcją parawanu do pokoju była ochrona przed przeciągami, dlatego nie wahaj się wykorzystać go zupełnie praktycznie. Możesz też potraktować je jako swoiste rolety lub zasłony. Jeśli nie lubisz takiego wyposażenia (lub chwilowo go nie posiadasz), zasłoń okno delikatnym parawanem wiklinowym lub drewnianym, a on uniemożliwi podglądanie Cię przez sąsiadów. 

Wybierz ażurowy parawan, a intensywnie słoneczne dni staną się przyjemniejsze. Przestaniesz mrużyć oczy, a wpadające do mieszkania promyki zadbają o magiczny witrażowy efekt. Jeśli zależy Ci na mocniejszym przyciemnieniu pomieszczenia, postaw na bardziej kryjący parawan pokojowy.

Jak widzisz, parawany mogą stać się ciekawym uzupełnieniem Twojej przestrzeni do życia. Odgrywają rolę dekoracyjną, ale mają też kilka zastosowań praktycznych. W stosunkowo niskiej cenie odmieniają aranżację wnętrza, wydzielają mniejsze strefy użytkowe i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Do wyboru masz różne kolory, wzory i materiały - kup taki, który spełni najwięcej Twoich oczekiwań. Może uda Ci się wykorzystać wszystkie cztery pomysły za jednym zamachem?

(REKLAMA)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%