Przejście podziemne pod ulicą Romera straszy już od dłuższego czasu. Odpadające ze ścian płyty, dookoła wymalowane graffiti czy odstające metalowe listwy. To wszystko między pięknym parkiem a uporządkowanym ursynowskim osiedlem.
Na okropny stan tunelu pod Romera uwagę zwróciła mieszkanka, zaniepokojona brakiem reakcji ze strony urzędu dzielnicy.
- Tam się wali murek nad przejściem. Dziś, jak przechodziłam, to się przeraziłam. Nikt od lat tego nie naprawia. Na to pewnie są inne pieniądze niż z budżetu obywatelskiego, ale wydaje mi się, że można zapytać, czy nie starczy ich na remont przejścia – opowiada mieszkanka okolic ul. Romera.
Przejście rzeczywiście jest w fatalnym stanie. Murek nad nim sypie się. Usunięta z niego została już część płyt, które niegdyś go ozdabiały, a teraz zwyczajnie mogłyby spaść na głowy przechodzących tamtędy ludzi. Z sufitu odstają metalowe listwy, a wszystkie ściany zostały pomalowane przez grafficiarzy, którzy niekoniecznie mają talent. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że należy coś z tym zrobić.
- To jest wstyd jak na XXI wiek. Wszystko pomazane, niektórzy to nawet światła zamazują. A z płytkami jest tak, że przyjdzie woda, przyjdą mrozy i poodpadają – mówi mieszkaniec Ursynowa.
Nawet ci, którzy tunel w takim stanie znają od dziecka, uważają, że konieczne są pewne naprawy.
- Z sentymentu zostawiłbym taki pomalowany. Jeśli chodzi o płytki, to rzeczywiście można by coś z tym zrobić – stwierdza pan Michał.
Jak przekazuje Kamila Terpiał, rzecznik urzędu dzielnicy, do ursynowskiego ratusza nie wpływały żadne zgłoszenia w sprawie przejścia pod ul. Romera. Zaznacza jednak, że planowany jest jego remont.
- W tworzonym na bieżąco spisie obiektów przewidzianych do remontów dróg na 2021 rok pracownicy Wydziału Infrastruktury uwzględnili remont tego przejścia podziemnego. Ostateczna decyzja określająca priorytety remontowe zostanie podjęta jeszcze w tym kwartale – mówi Terpiał.
Nie wiadomo zatem, czy do odnowienia tunelu w tym roku dojdzie. Na liście mogą być obiekty, które według urzędu będą pilniej wymagały naprawy Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy ratusz przeznaczy na remonty.
[ZT]18450[/ZT]
[ZT]17179[/ZT]
[ZT]17680[/ZT]
[ZT]18108[/ZT]
Don_develop08:43, 11.01.2021
Niech odnowi Profbud, w końcu "(za)buduje Ursynów od nowa" :-)
;/09:41, 11.01.2021
Jeśli klasyczny remont typu malowanie, oświetlenie to strata kasy, bo i tak zaraz będą tam Ci sami ludzie, którzy będą robić taki sam syf.
Klara1211:29, 11.01.2021
Graffiti w tunelu było, jest i będzie, więc nie ma sensy z nim walczyć (kiedyś szlifowali nawet ściany, a za kilka dni malunki pojawiały się ponownie). Natomiast opadający sufit, oświetlenie, zapchane odpływy wody i spadające płytki trzeba pilnie naprawić. Tunel jest na zakręcie ul. Romera więc zrobienie przejścia na poziomie ulicy nie jest możliwe. Czekamy na remont tunelu Panie Dominiak.
ręce opadają11:40, 11.01.2021
Mieszkańcy nie otrzymują pensji za wskazywanie urzędnikom co powinni robić.
Czy urząd dzielnicy nie ma obowiązku regularnie sprawdzać co należy naprawić, w jakim stanie jest infrastruktura miejska i regularnie remontować i modernizować ją , kierując się troską o dobro i wygodę mieszkańców, a nie wyłącznie kasą jaka zostanie dla urzędników ?
zwykły obserwator12:43, 11.01.2021
O to, to. To kolejne podziemne "zaniedbane" przez Wwę, tak jak Puławska/Dolinka, Plac Rozdrożu, Młynarska, Targowa, Riviera. Cel to likwidacja i dosłupkowanie i paraliż komunikacji. A jakie tempo zazieleniania i jaki rozmach, hi, hi. W obu przypadkach ten sam cel.
Art13:46, 11.01.2021
Moim zdaniem, to całe przejście jest do remontu - podjazd jest tak zbudowany, że nawet przeciętny facet ma problem żeby podejść tam z dziecięcym wózkiem. A co ma zrobić osoba na wózku inwalidzkim, zejść i czołgać się ku górze?
nata9516:37, 11.01.2021
Facet z dziecięcym wózkiem ma problem w tym przejściu, ale mamy sobie znakomicie radzą. Gorzej z wózkami inwalidzkimi, tu potrzebna jest pomoc innych. A tunel pod Romera oczywiście do remontu, jednak solidny materiał z granitowych schodów powinien być ponownie wykorzystany. - Prosimy Dzielnicę o publiczne pokazanie projektu przebudowy przejścia.
Komitet domowy11:26, 13.01.2021
Sprostowanie .W dniu 09.11.2020 Komitet domowy Pięciolinii 2 przesłał na adres ursynó(treść niezgodna z regulaminem została usunięta) na ręce Pana Kazimierza Bigoszewskiego Naczelnika Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Ursynów pismo w sprawie stanu przejścia podziemnego pod ulicą Romera oraz konieczności oczyszczenia z liści i odpadów ulicy Melodyjnej.
Czy Magda Gessler dobiła Karpielówkę?
"Swoją decyzję tłumaczy niskim zapotrzebowaniem na kuchnie góralską w tej części stolicy". Jasne w "Siwym Dymie" przy Puławskiej w tygodniu ciężko miejsce na parkingu znaleźć, w weekendy o wejściu bez rezerwacji można pomarzyć. Ich nie dotyczą problemy pocovidowe, inflacyjne i wzrostów kosztów pracy. Klientów więcej niż mogą obsłużyć.
Warszawiak82
14:50, 2025-07-17
Przystanek czy palarnia? Ursynów wciąż kopci!
To chyba dobrze, że palacze z prywatnych samochodów przenieśli się do komunikacji miejskiej. Stanie w metrze i autobusie obok takiego palacza też czysta przyjemność.
Wck
14:44, 2025-07-17
Zielone odpady - beton w ratuszu. "Zostaliśmy oszukani"
Ludzie w czym problem? Deklaruje likwidację kompostownika, dopłacam 9 zeta miesięcznie i wystawiam wory z liśćmi, gałęziami i czym tam popadnie. Znam ursynowskich właścicieli dużych działek (ponad 5000m2), którzy przy każdym terminie wystawiają po kilkadziesiąt worków skoszonej trawy, liści i innych bioodpadów. Ciężko ulicą przejechać, bo pobocze worami obstawione. To wszystko zabierają za 9zł miesięcznie. Trudno bardziej szczodre miasto sobie wyobrazić :)
Warszawiak82
14:42, 2025-07-17
Czy Magda Gessler dobiła Karpielówkę?
57% Polaków twierdzi, że w ciągu ostatniego roku sytuacja ich gospodarstwa domowego się pogorszyła i żyje im się gorzej.
Wck
14:42, 2025-07-17
5 0
Profbud, deweloper Zakątka Cybisa powinien także przebudować ul. Dunikowskiego i Cybisa, zniszczone przez ciężki sprzęt budowlany. To wielkie nowe blokowisko to dodatkowych 300 mieszkań przy Dunikowskiego i też tyle dodatkowych aut w środku starego osiedla.