Do 24 sierpnia mieszkańcy stolicy mogą głosować na swoją ulubioną księgarnię. Dziesięć najpopularniejszych stołecznych sklepów z książkami otrzyma nagrody pieniężne. Wśród pretendentów są cztery księgarnie z Ursynowa.
Wakacje to dobra okazja, by wesprzeć księgarnie, które lubimy i w których kupujemy nowe pozycje do czytania. Wiele z nich dotkliwie odczuło skutki pandemii koronawirusa, dlatego miasto wraz ze stowarzyszeniem księgarskim oraz Polską Izbą Książki organizuje niecodzienną akcję wsparcia - nagrodę prezydenta stolicy dla ulubionej księgarni Warszawy.
- Konkurs jest jednym z działań miasta, które wspierają ludzi kultury. W ten sposób zachęcamy warszawiaków, żeby głosowali na swoje ulubione lokalne księgarnie - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka-koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.
Głosować można na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl do 24 sierpnia. Na liście blisko stu księgarni znalazły się cztery z Ursynowa. Są to: Księgarnia Papirus i księgarnia Trzy Jeże – obie z ul. Belgradzkiej, Papierowy Świat przy ul. Wąwozowej oraz Słowo Daje w Pasażu Ursynowskim.
Organizatorzy proponują, by przy swoim wyborze wziąć pod uwagę m.in. sposób prezentacji oferty księgarni, organizację wydarzeń promujących książki i pasje czytelnicze (dla dorosłych i dzieci), poziom obsługi klienta czy aktywność online i formy kontaktu z klientem w czasie pandemii. Podczas oddawania głosu można uzasadnić swój wybór. Na autorów najciekawszych opinii czekają nagrody książkowe.
Pula nagród w plebiscycie dla zwycięskich księgarni wynosi 78 tysięcy złotych. Placówka, która wygra otrzyma 20 tys. zł, druga - 10 tys. Pozostała ósemka dostanie po 6 tysięcy złotych. Każda z tych dziesięciu księgarni będzie mogła również używać tytułu „Ulubiona Księgarnia Warszawy” przez 12 miesięcy od daty przyznania nagrody.
Konkursowi towarzyszy kampania społeczna z hasłem przewodnim „Czy ta księgarnia jest najfajniejsza?”. Ma
ona zachęcać mieszkańców do odwiedzania lokalnych księgarni i do kupowania w nich książek.
Lokalne księgarnie to często miejsca prowadzone rodzinnie lub przez przyjaciół. Ze względu na swą ofertę i charakter, są to unikatowe miejsca na mapie Warszawy i Ursynowa. Przede wszystkim ze względu na wkład w szerzenie kultury. Nie tylko poprzez sprzedaż książek, lecz również organizację spotkań autorskich, pokazów filmów czy debat. Czym wyróżniają się również placówki z naszej dzielnicy.
abc12310:11, 22.07.2020
A gdzie Księgarnia na ul. Kazury?? wspaniale prowadzona, wszystko mozna zamówić i na następny dzień juz jest!!!
Klient22:48, 22.07.2020
Trzy jeże głos oddany i życzę powodzenia aktualnie 5 miejsce
Wielki Brat na Ursynowie. Dzielnica ma już setki kamer
Obrazu z kamer w Parku Przy Bażantarni nikt nie kontroluje. Dewastacja "kamiennego kręgu" od strony ul. Przy Bażantarni postępuje nadal. Pijana młodzież nie przejmuje się kamerami, zapewne nikt im tam nigdy nie wysłał patrolu. Powieszą kolejne kamery i co z tego..... ???
Mieszkaniec
14:02, 2025-05-23
Znany aktor chce upamiętnić polskiego wizjonera
Olgierd! a uzgodniłeś to z jarosławem? pozwolił?
złośliwiec
11:37, 2025-05-23
Tak zagłosował Ursynów! WYNIKI WYBORÓW
Jak to wyraznie widac kto sie utozsamia z leniwym matolkiem To oni wyksztalcune "elity" z wielkiego miasta wczoraj u mamy po jajka Europejczycy z wypalona dziura w mozgu przez lata TVN24 Jaka szkoda ze EU juz powoli pada a Niemcy pograzaja sie w glebokim kryzysie. Nawet im nie przeszkadza ze coraz mniej mamony w kieszeni ze kredytu nie ma jak splacic ze miasto rozkopane i nie ma parkingow ze cd metra jak nie bylo tak nie ma itd itd Lecza wlasnie swoje gleboko ukryte kompleksy nizszosci Bedzie bolesne przebudzenie...
BH
09:51, 2025-05-23
Tak zagłosował Ursynów! WYNIKI WYBORÓW
Powstanie bokserów - zbrojne powstanie ludowe w północno-wschodnich Chinach trwające w latach 1899-1901. Za wybuchem powstania stało tajne stowarzyszenie o nazwie "Pięść w imię Pokoju i Sprawiedliwości" - tzw. bokserzy. Słowo pięść pochodziło od sztuk walki ćwiczonych przez członków stowarzyszenia.
P.
22:46, 2025-05-22
0 0
Nie bierze udziału w konkursie.