Do 24 sierpnia mieszkańcy stolicy mogą głosować na swoją ulubioną księgarnię. Dziesięć najpopularniejszych stołecznych sklepów z książkami otrzyma nagrody pieniężne. Wśród pretendentów są cztery księgarnie z Ursynowa.
Wakacje to dobra okazja, by wesprzeć księgarnie, które lubimy i w których kupujemy nowe pozycje do czytania. Wiele z nich dotkliwie odczuło skutki pandemii koronawirusa, dlatego miasto wraz ze stowarzyszeniem księgarskim oraz Polską Izbą Książki organizuje niecodzienną akcję wsparcia - nagrodę prezydenta stolicy dla ulubionej księgarni Warszawy.
- Konkurs jest jednym z działań miasta, które wspierają ludzi kultury. W ten sposób zachęcamy warszawiaków, żeby głosowali na swoje ulubione lokalne księgarnie - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka-koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.
Głosować można na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl do 24 sierpnia. Na liście blisko stu księgarni znalazły się cztery z Ursynowa. Są to: Księgarnia Papirus i księgarnia Trzy Jeże – obie z ul. Belgradzkiej, Papierowy Świat przy ul. Wąwozowej oraz Słowo Daje w Pasażu Ursynowskim.
Organizatorzy proponują, by przy swoim wyborze wziąć pod uwagę m.in. sposób prezentacji oferty księgarni, organizację wydarzeń promujących książki i pasje czytelnicze (dla dorosłych i dzieci), poziom obsługi klienta czy aktywność online i formy kontaktu z klientem w czasie pandemii. Podczas oddawania głosu można uzasadnić swój wybór. Na autorów najciekawszych opinii czekają nagrody książkowe.
Pula nagród w plebiscycie dla zwycięskich księgarni wynosi 78 tysięcy złotych. Placówka, która wygra otrzyma 20 tys. zł, druga - 10 tys. Pozostała ósemka dostanie po 6 tysięcy złotych. Każda z tych dziesięciu księgarni będzie mogła również używać tytułu „Ulubiona Księgarnia Warszawy” przez 12 miesięcy od daty przyznania nagrody.
Konkursowi towarzyszy kampania społeczna z hasłem przewodnim „Czy ta księgarnia jest najfajniejsza?”. Ma
ona zachęcać mieszkańców do odwiedzania lokalnych księgarni i do kupowania w nich książek.
Lokalne księgarnie to często miejsca prowadzone rodzinnie lub przez przyjaciół. Ze względu na swą ofertę i charakter, są to unikatowe miejsca na mapie Warszawy i Ursynowa. Przede wszystkim ze względu na wkład w szerzenie kultury. Nie tylko poprzez sprzedaż książek, lecz również organizację spotkań autorskich, pokazów filmów czy debat. Czym wyróżniają się również placówki z naszej dzielnicy.
abc12310:11, 22.07.2020
A gdzie Księgarnia na ul. Kazury?? wspaniale prowadzona, wszystko mozna zamówić i na następny dzień juz jest!!!
Klient22:48, 22.07.2020
Trzy jeże głos oddany i życzę powodzenia aktualnie 5 miejsce
Tak zagłosował Ursynów! WYNIKI WYBORÓW
Powstanie bokserów - zbrojne powstanie ludowe w północno-wschodnich Chinach trwające w latach 1899-1901. Za wybuchem powstania stało tajne stowarzyszenie o nazwie "Pięść w imię Pokoju i Sprawiedliwości" - tzw. bokserzy. Słowo pięść pochodziło od sztuk walki ćwiczonych przez członków stowarzyszenia.
P.
22:46, 2025-05-22
Burmistrz Ursynowa w ogniu pytań. Starcie o bazarek
czy Ktoś podziękował mieszkańcom, że na czas budowy przyjęli bazarek pod swoje bloki? Czemu bazarek nie może wrócić na swoje miejsce? Wyciągnąć flagi, megafon i trochę podrzeć się to żaden problem;) Ad koszenie traw: niby jesteśmy tacy proekologiczni, a tak łatwo nam zabijać żyjątka w trawie, pokarm dla ptaków? Ad Ursynoteka: to źle mieć bibliotekę pod nosem? Książki prawie nic nie kosztują? Nie można problemów rozumnie przemyśleć, by zwiększyć funkcjonalność zamiast wymiany okrzyków pomiędzy grupami? Może z BO ,,Chłopcy z Placu Broni,, dla każdej ursynowskiej rodziny, byśmy przypomnieli sobie, czym takie gierki się kończą? Bo oczywiście zanim nie dojdzie do tragedii, nie da się...
;)
22:30, 2025-05-22
Gdzie jest Wolica? Ursynów skrywa swoją przeszłość
Przypomniałem sobie tą Nowoursynowską z kocimi łbami i 104 po niej jeżdżące. Miłe wspomnienie.
Docent marcowy
22:07, 2025-05-22
Koncerty, piwo i knedlíky. Weekend Kultury Czeskiej
Ooo, knedliczki. Chętnie się wybiorę!
Syrenka
17:56, 2025-05-22
0 0
Nie bierze udziału w konkursie.