Krok po kroku... cegiełka po cegiełce... tak powstaje pierwszy dom kultury na Ursynowie. Mieszkańcy podglądają plac budowy i już nie mogą się doczekać otwarcia obiektu! Odwiedziliśmy dziś teren budowy.
Na tę inwestycję mieszkańcy Zielonego Ursynowa czekają od dawna - po raz pierwszy o budowie Domu Tradycji Ursynowa mówiono w roku 2007 roku. W 2010 r. dzielnica przesunęła środki na rekultywację jeziora Zgorzała. Później bez skutku starano się o dotację z Funduszu Norweskiego. Zielone światło przyszło w 2014 roku, gdy zarząd Ursynowa ponownie wpisał inwestycję do planów finansowych - na budowę zagwarantowano 9,5 mln złotych. W ubiegłym roku wykonano odwodnienie oraz wjazd od ul. Puławskiej. Na początku sierpnia tego roku dzielnica podpisała umowę z firmą, która wybuduje pierwszy samorządowy dom kultury w dzielnicy. W połowie sierpnia pojawił się tam ciężki sprzęt i rozpoczęły się prace budowlane.
- Strasznie się cieszymy z tego domu kultury - mówi jedna z mieszkanek. - Już teraz chcielibyśmy, aby dzielnica poznała nasze potrzeby. Liczymy, że w programie nie zabraknie propozycji dla seniorów!
Ale na szczegółowy program działalności domu kultury trzeba będzie jeszcze poczekać. Budynek ma być gotowy do końca września 2016 roku. Dzielnica dopiero na wiosnę zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania obiektu. Władze Ursynowa chciałyby, aby dom kultury wypełniał zadania nie tylko związane z kulturą, ale był też ośrodkiem integracji mieszkańców.
- Kiedy odprowadzam dziecko do przedszkola, chętnie zatrzymuję się, aby zobaczyć jak powstaje ten budynek - mówi Agnieszka, mieszkanka Kajakowej. - Widać, że robotnicy nie próżnują, co chwilę widać różnicę. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a we wrześniu będę mogła już wziąć udział w imprezie zorganizowanej w nowym obiekcie.
ZOBACZCIE JAK WYGLĄDA PLAC BUDOWY DOMU KULTURY!
malka5108:12, 21.10.2015
Czy coś by się stało, gdyby pani autorka napisała, w którym miejscu dokładnie powstaje ów obiekt - Zielony Ursynów, to jest bardzo oględnie!
guzik09:20, 21.10.2015
brawo poprzedni Zarząd!
Kabaty Zielone09:28, 21.10.2015
Ta lokalizacja, to chyba jakaś koszmarna pomyłka skacowanego urzędnika :(
autochton12:01, 21.10.2015
A chodnika na Karczunkowskiej jak nie ma to pewnie i nie będzie. Bo starzy się z domów nie ruszają, więc tym się im nie da przypodobać. A to w końcu najwierniejszy elektorat/
Mariusz12:02, 21.10.2015
Potrzebny ten dom jak zmarłemu kadzidło....
Nikt tam nie będzie chodził.
b0b12:44, 29.10.2015
Już widzę te tłumy dzieci i młodzieży pędzące do domu kultury. Równie dobrze mogli go wybudować w Piasecznie. Znając życie zastąpi Dom Sztuki koło metra Ursynów, gdzie pewnie powstanie jakieś zamknięte osiedle, bank i biedronka...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Miś za milion i "święte" skrzyneczki. [WYWIAD]
czy to trawiaste klepisko , nie może być już zamienione w piękny trawnik z krzewami ? Staruszkowie na swoich działkach potrafią w mig zagospodarować najbardziej zaniedbana działkę , a Burmistrzostwo tyle lat potrzebuje na wybieranie tego , kto ma zarobić i rysować mna papierze ? Dlaczego te ścieżki mają być takie wąziutkie? Jednokierunkowe ?????? Ławeczki zamiast wśród zieleni ,to na piaszczystej zakurzonej wąskiej ścieżynce ? Brak słów.
Eeeeeeee byle co
12:48, 2025-06-22
Są zarzuty dla nożownika z Dni Ursynowa! Sąd zdecyduje
Brawo policja za szybkie zatrzymanie!
Fredo
10:26, 2025-06-22
Są zarzuty dla nożownika z Dni Ursynowa! Sąd zdecyduje
Dni Ursynowa należy zorganizować w Otwocku albo najlepiej w Modlinie.
Tubylec
00:06, 2025-06-22
Ursynów tonie w petach. Brak koszy czy kultury?
Dyrektorzy muszą zarabiać X000 kosztem sprzątaczy?
Tubylec
00:01, 2025-06-22
1 0
Puławska róg Kajakowej. i od razu mam pytanie czy po wybudowaniu tego domu kultury na pasie do wjazdu dalej będzie stać tam straż wiejska tzn miejska z fotoradarem i będzie utrudniać dojazd do "posesji" jaką będzie ten dom kultury
?
0 0
Odpowiem Ci: od stycznia 2016 ciecie stracą prawo do obsługi fotoradarów przenośnych..