Dziś w nocy na ulicy Płaskowickiej pojawiła się ekipa, która pracowała nad utworzeniem lewoskrętu. Od rana kierowcy mogą korzystać z trzeciego pasa do skrętu w lewo w Puławską.
O utworzenie lewoskrętu przez kilka miesięcy zabiegał radny Paweł Lenarczyk oraz nasza redakcja. Ciągle coś przeszkadzało realizacji planu zatwierdzonego przez miejskiego inżyniera ruchu. Zarząd Dróg Miejskich najpierw tłumaczył się złą pogodą, później nieudanym przetargiem. Wreszcie się udało! Od dziś z Płaskowickiej w stronę Piaseczna można skręcić nie dwoma, ale trzema pasami. Kierowcy z Ursynowa czekali na ten dzień prawie osiem miesięcy!
W nocy ekipa drogowa zmazała z asfaltu strzałki informujące skręcie w prawo i namalowała nowe oznaczenia. Wymieniono znak informacyjny przed skrzyżowaniem. Ponadto zamontowano nowy sterownik świateł, aby zwiększyć przepustowość na skrzyżowaniu.
Dziś pierwszy dzień próby. Czy kierowcy zauważają różnicę?
- Oczywiście większość kierowców jeździ na pamięć i nie widzi nowego oznakowania. Nie wiedzą więc, że z trzeciego pasa także mogą skręcić w lewo. Ja dziś skorzystałem z nowej organizacji i muszę przyznać, że jedzie się płynniej. Przede wszystkim nie stałem tyle czasu przed światłami przy Puławskiej – mówi Norman, który codziennie jeździ tędy do pracy.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRAC NAD LEWOSKRĘTEM
Mike09:12, 26.08.2014
Brawa dla radnego Pawla Lenarczyka z Naszego Ursynowa. Przypilnowal sprawy.
biniek198709:19, 26.08.2014
Faktycznie był potrzebny :) bo to co tam się dzieje to porażka a jeszcze jak ktoś mądry wyłączy światła to porażka ...
Krzysztof Bendkowski14:16, 26.08.2014
Normalnie nie wierzę! Tak "szybko"? Podziękowania dla Pawła Lenarczyka.
waw17:29, 26.08.2014
8 miesięcy czekać na malowanie znaków , no to 8 lat poczekamy na nowe światła na KEN/Artystów
jacek0009:13, 27.08.2014
Ten skręt i tak w zasadzie niewiele poprawi, bo problemem tej ulicy jest jej wcześniejsze wąskie gardło i malutkie rondo przy realu. Po prostu ruch jest w tym miejscu zdecydowanie za duży jak na możliwości przepustowe tej małej uliczki.
Wszystko się zmieni dopiero w momencie gdy powstanie dalsza część obwodnicy i jej wszystkie ursynowskie węzły. Wtedy ruch z pewnością zmaleje.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dodatkowe światła i przejście na Puławskiej
1 - po kiego przetarg skoro i tak wygra FalBruk 2 - tylko Karczunkowska ma cierpieć od nadmiaru pojazdów? na dodatek w tak słabej kondycji
Bolo
19:53, 2025-07-12
Rusza remont ulicy Ciszewskiego. Ogromne zmiany!
KIEDY CISZEWSKIEGO BIS?!
meme
14:54, 2025-07-12
Rusza remont ulicy Ciszewskiego. Ogromne zmiany!
Kiedyś był kiosk
FanUrsynów
14:22, 2025-07-12
Rusza remont ulicy Ciszewskiego. Ogromne zmiany!
FalBruk. Potentat na Ursynowie - PRZYPADEK? nie sądzę. Machiny tej firmy "mkną" po Karczunkowskiej i ją niszczą miast naprawiać. Ech.
Bolo
09:03, 2025-07-12