Duże zmiany w kursowaniu autobusów na Ursynowie. Linie 503 i 504 zabrane z Belgradzkiej, mieszkańcy okolic Lanciego tracą wszystkie autobusy, a wariantowe kursy 504, szybko dowożące do Mordoru, ruszają później. Mieszkańcy są oburzeni.
W piątek wieczorem drogowcy odcinają ul. Lanciego od Płaskowickiej. Z małej osiedlowej uliczki znika 5 linii autobusowych, które wracały tędy w stronę Centrum. Ale zmian jest więcej, ZTM musiał skorygować trasy aż 7 linii.
Popularna linia 503 zakończy swoją trasę wcześniej - już na Natolinie Płn. - bez podjeżdżania pod Metro Natolin. Linia 504 w ogóle ominie ten rejon Ursynowa, z Dereniowej nie skręci już w Płaskowickiej i aleję KEN, ale pojedzie prosto - ulicą Stryjeńskich. Mieszkańcy osiedla Kazury zyskają także dzienne połączenie, ale skazane na korki.
Korekta czeka też linię 192, która również nie skręci z Dereniowej w Płaskowickiej, ale pojedzie ulicą Stryjeńskich i skręci w Belgradzką, by wrócić na starą trasę.
Znacznie gorszy dla mieszkańców rejonu stacji Metra Natolin będzie dojazd w kierunku Placu Trzech Krzyży. Na Belgradzkiej i alei KEN pozostanie linia 195 - kursująca co pół godziny i wiecznie spóźniona.
- Mieliśmy na Belgradzkiej znakomity autobus 503, który jadąc z miasta zatrzymywał się przy Metrze Natolin. Tam też można było w niego wsiąść, podjechać jeden przystanek do pętli na Płaskowickiej i stamtąd pojechać w drugą stronę. Od jutra zamiast szybkiego, jeżdżącego co 10 minut 503, ZTM dało nam 195 jeżdżące co pół godziny i to przez Stegny i cały Ursynów. 195 nie jest nam na Belgradzkiej do niczego potrzebne - mówi pani Elżbieta.
ZTM postanowił wydłużyć wariantowe kursy linii 401 z Ursynowa Płd. do Natolina Płn. Pasażerowie będą więc mogli się przesiadać w autobusy jeżdżące z Metra Imielin i z ul. Płaskowickiej. Zabrał jednak wczesne kursy wariantowe linii 504 z Płaskowickiej, które szybko podwoziły ludzi do pracy w Mordorze. Teraz pierwszy kurs wyznaczono na 6:55, a więc Ci, którzy jadą na 7:00 lub nawet 7:30 nie zdążą nim do pracy. O powyższe zmiany zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego i czekamy na odpowiedź. Będziemy wracać do tego tematu w kolejnych artykułach.
Po zmianach więcej autobusów pojedzie aleją KEN, dlatego utworzono tam nowe przystanki - przed skrzyżowaniem z Płaskowickiej w kierunku Kabat dla linii 401 i 503 oraz przy Metro Natolin w kierunku Centrum. Wszystkie 7 linii od soboty, 10 listopada kursować będą do odwołania na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Informacja ZTM na temat zmian:
od 09.11.2018 (piątek) od godz. 22:00
W związku z kolejnym etapem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy od dnia 09.11.2018 od około 22:00 do odwołania wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:
Zaweiszone przystanki:
Wznawia się funkcjonowanie przystanków:
Uruchamia się przystanki:
Ponadto przystanek BRACI WAGÓW 02 będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 503 i 504.
::news{"type":"see-also","item":"16205"}
::news{"type":"see-also","item":"16258"}
Kultowy neon "Ursynów" wróci. Dzielnica szykuje replikę
bardziej kultowy i pożyteczny byłby: ,,Bazar Na Dołku,, Bo, że Ursynów kojarzy się z ekologią (zielenią), to chyba każdy wie?
@
00:25, 2026-04-05
Kultowy neon "Ursynów" wróci. Dzielnica szykuje replikę
Paląca potrzeba. Wszystko już zrobione, załatwione, naprawione. Można wydawać na fajerwerki.
Koń_z_Valony
22:00, 2026-04-04
Sklepy w Wielką Sobotę tylko do tej godziny
Prawidłowo, tak powinien być w każda Sobota
FanUrsynów
14:13, 2026-04-04
Sklepy w Wielką Sobotę tylko do tej godziny
a ja uwielbiam rozrzucone, spleśniałe pieczywo i inne nieudane gotowanki P.S. Szczury wolą bez pleśni, jakby co
Członek P_i_S
12:04, 2026-04-04
19 2
Niestety zmiany są bardzo niekorzystne dla mieszkańców osiedli przy ul. Kazury i ul. Hirszfelda. Do tej pory dojazd z Metra Imielin zapewniały linie 192 oraz 503 o łącznej ilości kursów 11 na godzinę. Obecnie będą również dwie linie 192 ( o nie zmienionej częstotliwości 12 min.) oraz 195 co pół godziny, co sprowadzi się do 7 kursów na godzinę, czyli średni czas oczekiwania na przystanku wydłuży się znacząco.
10 24
w zdrowym ciele zdrowy duch - naprawde te 10 minut no maxymalnie 15 minut spacerkiem to az taki problem ? na nastepnym przystanku ma Pan takze juz 504 (no i od metra zostaje zawsze jakies tam 179 i 185)
3 0
Sławek - wydłuży się z 5,5 do 8,5 minuty. Rzeczywiscie trzeba będzie noce zarywać żeby do pracy zdążyć.
6 2
Czy linie 179 i 185 pozostają na swoich stałych trasach?
24 5
Najpierw likwidują petle, pozniej autobusy i połączenia. Co to za organizacja? to ma byc 21 wiek? Co za wstyd Panie KEMPA!!!
31 11
Panie Kempa - likwidacja pętli autobusowej przy ul. Polaka, to nieprzemyślana decyzja, naraził Pan mieszkańców Ursynowa na wielkie niedogodności. Powinien Pan wiedzieć, że komunikacja jest ważniejsza niż bazar. Tak naprawdę bazar w ciągu tygodnia świeci pustkami, to parę rozstawianych namiotów i brak klientów.
KOMUNIKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!!
ZA TĘ DECYZJĘ POWINIEN PAN BYĆ UKARANY!!!!!!
29 14
Gdyby nie było likwidacji pętli nie byłoby takiego komunikacyjnego galimatiasu. Autobusy jeździłyby w obu kierunkach tą samą trasą.
23 10
Wojtek dobrze prawi. Likwidacja pętli przy takich utrudnieniach komunikacyjnych to jawne działanie na szkodę mieszkańców. Bazar mógłby sobie być ot choćby na parkingu pod urzędem gminy (a działając w trybie weekendowym jakikolwiek negatywny efekt byłby znikomym). Bardzo nieprzemyślana decyzja władz.
2 0
Mańka - jeszcze ważniejsza od komunikacji jest możliwość ponownego wyboru na burmistrza. Dla Kempy zapewne najważnejsza. On autobusami nie jeździ bo po co jak ma 3 kierowców.
10 26
sadło ludziom do dup przywarło i nie potrafią się przejść
25 4
POMYŚL O TYCH, KTÓRZY MAJĄ PROBLEMY Z CHODZENIEM!!!!!!!
16 4
Ty d sam sobie chodź w takim smogu skoro lubisz!
10 12
Zabierają, bo pewnie nie głosowali za Trzaskowskim.
9 12
już po wyborach, więc możecie im skoczyć
7 14
Ja uważam że w pobliżu ul. Bacewiczówny jeździ za dużo autobusów i te linie której jeżdżą w pobliżu Bacewiówny trzeba zlikwidować. Tam jest Metro Stokłosy i wystarczy.
9 41
Na Ursynowie trzeba zlikwidować trochę lini autobusowych ponieważ ta dzielnica ma Metro i wysłanie autobusów wiąże się z kosztami dla miasta. Przecież te pieniądze które wydaję się na komunikacje na Ursynowie można przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego np. na pomoc osobom bezdomnym.
16 1
I np. na biedne dzieci. Co za populizm!
18 3
"Znacznie gorszy dla mieszkańców rejonu stacji Metra Natolin będzie dojazd w kierunku Placu Trzech Krzyży." - co za bzdury! Linia 503 przez 25 lat nie dojeżdżała do Belgradzkiej, pojawiła się tam jednokierunkowo w związku z likwidacją pętli autobusowej pod bazar radnego Karczewskiego, a gdy teraz po paru miesiącach znów znika wielki raban. Jak ktoś z Belgradzkiej chce do 503, wystarczy jak dawniej dojechać metrem do stacji Imielin i tam wsiąść
3 29
Na Ursynowie jeździ za dużo autobusów a linia 503 nie jest nikomu do niczego potrzebna. Utrzymanie tej linii wiąże się z kosztami dla miasta.
9 27
Jestem za ponieważ mieszkańcy Ursynowa muszą zrozumieć że nie są sami w Warszawie inne dzielnice potrzebują bardziej autobusów.
11 11
" Zabrał jednak wczesne kursy wariantowe linii 504 z Płaskowickiej, które szybko podwoziły ludzi do pracy w Mordorze. Teraz pierwszy kurs wyznaczono na 6:55, a więc Ci, którzy jadą na 7:00 lub nawet 7:30 nie zdążą nim do pracy." Tłumy do biurowców w Mordorze jeżdżą na 9, nie na 7! ZTM dostosował rozkład do zapotrzebowania, a nie coś zabrał. Normalne kursy linii 504 zostają. Panie redaktorze, przestań pan robić na siłę aferę tam gdzie jej nie ma!
7 2
Nie zostają bo pojadą przez Stryjeńskich
3 22
Jak mam się w takim razie teraz dostać bez samochodu z Kabat na Dołek? Jeździłam po zakupy 504. A teraz jak? :-(
8 21
Linia 504 nie jest nikomu do niczego potrzebna. Utrzymanie tej linii wiąże się z kosztami dla miasta.
20 7
Felicja poproś Pana Kępa to zrobi Tobie bazarek przy Twoim bloku to nie będziesz miała problemu z dojazdem.
5 7
Metro?
9 12
bhawo wy!!!
5 25
Ależ oburzenie pseudo warszawiaków !!!!!. Jak zabierali ze Służewca na Ursynów to nie było takiego halo jak teraz. Warszawiaków nie ma na Ursynowie. Sami przyjezdni
28 3
Jest Pani w błędzie, na Ursynowie mieszka bardzo dużo rodowitych Warszawiaków, nie tylko przyjezdni choć jest dużo. Brak autobusów linii 192 i 504 pogorszy dojazd do okolic Tesco. Poza tym nie każdy mieszka blisko metra, a metrem niekażdemu pasuje w szczególności osobom starszym. Życzę wszystkim więcej empatii. Jeśli Pani jest zadowolona proszę nie wylewać swoich złości na innych.
2 16
Od którego pokolenia?
11 17
ciemni chłopi pańszczyźniani stanowiący 80% mieszkańców Warszawy myśleli, że jak se złodzieja wybiorą, to ich nie okradnie
12 11
Chłopku pisowski. Idź siać swoją nienawiść do swojej obory
3 3
to tzw. pseudointeligencja ursynowska, która leci z zepsutym jajkiem do sklepu, żeby zrobić awanturę, a ma w d...... setki milionów ukradzionych przez mafię reprywatyzacyjną.
11 23
a miejscowe lemingi głosowały na Rafałka - no o mata, co chceta
16 7
Lemingu. A co powiesz na działania piSSlamistycznego wojewody w sprawie Rosoła?
Masz co chciałeś
9 4
Przecież ten układ komunikacyjny był zapowiadany od pół roku, lekko licząc, więc po co sapać? No i od kiedy prezydent odpowiada za przebieg linii ZTM? Zwłaszcza prezydent, który jeszcze nie rządzi?
17 8
Niestety błędem była likwidacja pętli Ursynów Płn. Gdyby pętla pozostała nie byłoby dzisiaj żadnych problemów z linią 136 i 503.
15 7
To prawda - taki los zgotowały nam władze samorządowe. W tym przypadku ważniejszy był interes włodarzy, a nie troska o mieszkańców dzielnicy. No i mamy korki, bałagan, daleko do przystanków komunikacji miejskiej, jakoś nikt nie pomyślał o ludziach mających trudności z chodzeniem. Za zlikwidowanie pętli autobusowej przy ul Polaka ktoś powinien być ukarany - komunikacja jest najważniejsza.
5 3
ja nie jestem oburzony, bardzo dobrze, że znikną te hałasujące i śmierdzące autobusy, a do metra jest 5 minut na piechotę!!! Wyborcy "Bhawo ty" Czaskoskiego, pokażcie że jesteście naprawdę europejscy i nowocześni i chodźcie więcej na piechotę a nie obciążajcie środowiska spalinami!
5 0
Wy*ujali nas i tyle. A jeśli ktoś uważa, że na Kabatach i Natolinie jest za dużo autobusów, to niech pomoże ZTMowcom lepiej ułożyć ich trasy, bo na razie zafundowano katastrofę. Ponadto Ursynów to nie tylko piękni, sprawni i młodzi.
4 0
Do metra jest 5 minut, ale metrem w kierunku Piaseczna nikt nie dojedzie, Skomunikowanie ( a właściwie w tej chwili całkowity jego brak !) Natolina w okolicy Ul Rosoła z Ul. Puławską jest skandaliczne ! W godzinach porannych nie ma autobusów łączących pierwsze poranne linie dojazdowe do Ul Puławskiej, (które to zostały oddalone poza zasięg pieszego ) poza tym to jest Miasto a nie Wieś, wstyd dla miasta, Stolicy!, aby trzeba było kilometrami chodzić ze względu na brak komunikacji miejskiej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz