Kilkudziesięciu młodych akrobatów zmierzyło się dziś w Arenie Ursynów podczas 6. Turnieju Warsa i Sawy. - To było przepiękne widowisko - mówią ursynowianie. Zawody wygrała drużyna z Niemiec.
6. Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy przyciągnął do Areny Ursynów miłośników i sympatyków akrobatyki sportowej. W tym roku o zwycięstwo zawalczyli reprezentacje Warszawy, Polski, Białorusi oraz Niemiec. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu konkurencjach.
- W każdej drużynie jest reprezentacja, która bierze udział w poszczególnej kategorii. Obsada jest mocna. W polskiej reprezentacji są najlepsi zawodnicy z wiodących klubów - mówi Anna Paterek, dyrektor UTS Akro Bad z Ursusa, który szkoli czołówkę polskiej akrobatyki.
W Arenie Ursynów zobaczyliśmy zapierające dech w piersiach, niezwykłe układy akrobatyczne wykonane przez dwójki kobiece, męskie oraz mieszane, a także trójki kobiece i czwórki męskie.
Na trybunach ursynowianie z zachwytem przyglądali się rywalizacji. - Kiedyś sama ćwiczyłam akrobatykę - mówi Kinga. - Uwielbiam patrzeć, jak sportowcy przekraczają granice ludzkiego ciała. To piękny widowiskowy sport, który może podobać się nie tylko byłym akrobatom.
Wielkim fanem tego sportu jest były prezydent Warszawy Marcin Święcicki. - Mam zamiłowanie do oglądania tych pięknych występów, razem z muzyką to bardzo przyjemne - powiedział Święcicki.
Rywalizację międzynarodową wygrała drużyna z Niemiec, drudzy byli Białorusini. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja warszawska a ostatnie - reprezentacja Polski.
ZOBACZCIE FOTORELACJĘ
mjo17:13, 28.11.2015
galeria powinna być konsultowana z akrobatą... fotki pokazują akurat nie najlepsze chwile... a sam turniej był obłędnie piękny!!! nieobecni nich żałują - jest czego!!!
Rok działania SCT. Zero mandatów i setki pouczeń!
Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że "szkolne ulice" "realnie zmniejszają ilość spalin". Można dużo pleść, papier jest cierpliwy, serwer jeszcze bardziej, tylko straszne, że takie plecenie i wyobrażenia rozmaitych aktywistów, chuliganów przekładają się na realne decyzje władz miasta. Jednak jestem przyzwyczajony do tego, żeby ktoś mądry czuwał nad podejmowaniem odpowiedzialnych decyzji. Niestety, to nie w Warszawie.
Docent marcowy.
19:56, 2025-07-03
Miejsca Chłodu na Ursynowie
W supermarketach też powinny być miejsca chłodu, a jednak często ich nie ma... w Biedronce przy metrze Stokłosy ok 35 stopni...
GorszySort
18:23, 2025-07-03
Zraszacz pod ratuszem chłodzi w upały
Jak niby informacja o Linusie z Homokomando i tęczy LGBT+ za 700 tys zł narusza wasz regulamin?
Jak?
17:00, 2025-07-03
Zraszacz pod ratuszem chłodzi w upały
Ale przecież planeta płonie! aaaa 😂
Somsiad
16:54, 2025-07-03