Od środy w Warszawie rekordowy upał. Według synoptyków temperatura ma sięgnąć nawet 34-36 stopni Celsjusza. Miasto wydało ostrzeżenie, a ursynowski ratusz jutro wystawi dla mieszkańców wodną mgiełkę.
Bardzo gorąco będzie od środy do piątku włącznie. Słupki rtęci mają pokazać w ciągu dnia nawet 36 stopni w cieniu. Aż strach pomyśleć, co będzie na otwartych przestrzeniach... Dlatego władze miasta wydały ostrzeżenie dla mieszkańców.
- Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci - informuje stołeczny ratusz.
Jak chronić się przed upałem?
Wszyscy, a szczególnie dzieci oraz osoby starsze, powinni ograniczyć przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum. Należy nosić nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem. Wskazane są luźne ubrania o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała.
Osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10:00 - 15:00. Trzeba też dużo pić - minimum 2 litry wody dziennie, a unikać spożywania alkoholu.
Aby pomóc ursynowianom przeżyć upały, dzielnica od jutra zainstaluje przy swojej siedzibie mgiełkę wodną, dzięki której będzie można się ochłodzić. Zraszacz tradycyjnie zostanie ustawiony przy ścieżce rowerowej na wysokości urzędu dzielnicy przy alei KEN 61.
KJL14:58, 07.08.2018
Chcemy takową na Dembowskiego 6/8/10.
elak17:29, 07.08.2018
takich mgiełek potrzeba o wiele więcej w parkach, skwerach itd.
Olpran17:48, 08.08.2018
Więcej drzew wycinać, więcej!!!
Seniorzy na Lanciego mokną. Kabaty dostały wiatę dla...
Należy zlikwidować tą linię i przystanki, bezcelowe wydawanie pieniędzy.
kontra
22:06, 2025-12-21
Pijany kierowca na stacji paliw na Ursynowie!
Imbecyl z kremla
Polak
20:25, 2025-12-21
Pijany kierowca na stacji paliw na Ursynowie!
Parszywy śmieć menel. Od razu dożywocie
pol
20:22, 2025-12-21
Seniorzy na Lanciego mokną. Kabaty dostały wiatę dla...
Ulica Lanciego mocno poparła w wyborach antydeweloperskiego Antoniego Pomianowskiego z IMU, który ponownie został radnym. Przecież mściwa koalicja deweloperska tego nie daruje. Za to na Kabatach lemingi jak pod linijkę na Rafałka i KaO.
Lanciego
17:13, 2025-12-21