Po zeszłorocznym sezonie, w którym fontanny tańczyły w rytm przebojów ABBY, organizatorzy zdecydowali się na temat bliski sercom warszawiaków. Widowisko „Warszawa Ja i Ty” to podróż przez miasto widzianą oczami artystów – poetów, muzyków i twórców kolejnych pokoleń. Na wodnym ekranie pojawią się projekcje inspirowane zarówno powojenną, jak i współczesną Warszawą, ukazując jej odrodzenie, różnorodność i energię.
Szczególny nacisk położono w tym roku na polskie utwory – zarówno te współczesne, jak i klasyczne, w tym odniesienia do poezji Juliana Tuwima. Przekaz muzyczny i wizualny ma wzbudzać emocje, nostalgię i dumę z miasta, a także podkreślać jego potencjał na przyszłość.
Pokaz poświęcony jest w całości Warszawie. Wśród kolorowych, tańczących fontann na wodnym ekranie pojawią się projekcje będące impresją na temat miasta, jego historii i dnia dzisiejszego. Zestawienie dwóch Warszaw, tej powojennej i współczesnej, pokazuje, że to miasto niezwykłe, pełne dobrej energii
- mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.
Sezon otworzą trzy wieczorne pokazy w dniach 1–3 maja - każdy o godzinie 21:30. W kolejnych miesiącach (maj, czerwiec, lipiec) widowiska będą odbywać się w każdy piątek i sobotę o tej samej godzinie. W sierpniu pokazy startują o 21:00, a we wrześniu o 20:30. Każde widowisko potrwa około 30 minut.
1 maja Multimedialny Park Fontann stanie się także areną Pikniku Europejskiego, organizowanego z okazji 21. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Od południa na odwiedzających czekają koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci, stoiska miejskich spółek i partnerów oraz liczne atrakcje plenerowe. To propozycja na rodzinne rozpoczęcie majówki, którą można zakończyć wieczornym pokazem fontann.
Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Organizatorzy zadbali o dostępność – podczas inauguracji wydzielona zostanie specjalna strefa dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażona w podest dla wózków oraz pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących. Przez cały sezon dostępna będzie audiodeskrypcja dla osób niewidomych i słabowidzących.
Rusza pierwszy wielki festiwal na Ursynowie
Już nad tym myślałam. Należałoby skrzyknąć się w co najmniej 100 osób, zatrudnić prawników, wykonać wiarygodne pomiary decybeli przez te dwie noc i pozwać gminę ( czyli Kempę który na hałasy pozwala) . Domagać się tak po 1000 złoty od łebka za każdą nieprzespaną noc. Jakby gmina miała zapłacić 200 tyś. to się 5 razy następnym razem zastanowi nad pozwoleniem na taką imprezę.
JolkaZ
22:52, 2025-05-24
Zatrzymany pseudokibic. W mieszkaniu narkotyki i maczet
Te gadżety to chyba od donaldka owy pan pożyczał :)
Q
17:25, 2025-05-24
Zatrzymany pseudokibic. W mieszkaniu narkotyki i maczet
Stop dewiantom sorosa! zatrzymajmy to zło pro niemieckie, antypolskie.
Wyborca_Brauna
17:24, 2025-05-24
Gucin Gaj – ursynowska perła, którą warto odkryć
Bardzo ciekawy tekst dziękuję
Magda
14:59, 2025-05-24
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz