Zamknij

Wielki sukces zawodników z Ursynowa na Pucharze Europy Kadetów

10:00, 01.12.2023 [email protected] Aktualizacja: 10:28, 01.12.2023
Skomentuj PZSzerm PZSzerm

Zawodnicy z klubu KS D’Artagnan Ursynów zdobyli złoto i srebro w turnieju szermierczym dla zawodników do lat 17. Natasza Kuś wywalczyła dwa medale: złoty w drużynie i srebrny indywidualnie. Dwa tygodnie później kolejny sukces ursynowianki na zawodach w Norymberdze.

W Budapeszcie został rozegrany Puchar Europy Kadetów, zawodników do lat 17, w szermierce. Turniej trwał dwa dni. Pierwszego dnia odbyły się zawody drużynowe dziewcząt i indywidualne chłopców, a drugiego dnia rozegrano turniej indywidualny dziewcząt i drużynowy chłopców. Na Puchar Europy Kadetów pojechała silna reprezentacja z klubu KS D’Artagnan Ursynów, która zdobyła wysokie miejsca i medale.

Złoto dla Polski

Polska drużyna dziewcząt, w której składzie była nasza ursynowska zawodniczka - Natasza Kuś wywalczyła złoto, pokonując w finale drużynę gospodarzy, czyli Węgierki. Kolejna polska drużyna z D'artagnanką Zosią Mikulicką zajęła 15. miejsce, a drużyna z najmłodszą Hanią Czarnecką zajęła miejsce 25. na 34 drużyny w turnieju.

W tym samym dniu indywidualnie walczyli także chłopcy z klubu KS D’Artagnan Ursynów. Dwóch zawodników zajęło odpowiednio miejsca: 57. Franek Lewandowski i 76. Janek Gajc na 308 zawodników w turnieju.

W drugim dniu turnieju w zawodach indywidualnych dziewcząt Natasza Kuś stanęła ponownie na podium, zdobywając srebrny medal. W drodze do finału pokonała m.in. zawodniczki z innych krajów. W decydującej walce musiała uznać wyższość Włoszki, która była nie do pokonania.

Sukces w Norymberdze

Dwa tygodnie później w Norymberdze rozegrany został Puchar Europy Kadetów we florecie. W reprezentacji Polski występowała ponownie Natasza Kuś z Ursynowa.

Turniej zdominowali reprezentanci USA. Jedyną zawodniczką spoza tego kraju w czołowej 16 (!) zawodów indywidualnych pań była nasza Natasza Kuś (D’Artagnan Ursynów). Nie inaczej sprawa wyglądała w turnieju drużynowym – miejsca 1 i 2 zajęły zespoły USA ale ostatnie ze stopni podium należało do Polek. Natasza Kuś, Hanna Wojtas, Aleksandra Nowakowska oraz Michalina Bartol najpierw pokonały swoje koleżanki z Polska 4 (45:33) a później nie dały szans Brytyjkom (45:28).

W półfinale lepsze były Amerykanki z pierwszej reprezentacji (35:45), ale Polki zebrały siły na mecz o 3. miejsce i wygrały z Turczynkami 45:40. W ćwierćfinale znalazła się jeszcze jedna nasza drużyna – Polska 3 (Kinga Kowalska, Zofia Mikulicka, Danuta Tym i Teresa Moś) zajęła 7. lokatę.