Ursynowianin wicemistrzem świata! W ub. roku był mistrzem

13:27, 30.07.2014 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 23:35, 01.08.2014
Skomentuj Urząd Dzielnicy Ursynów Urząd Dzielnicy Ursynów

Piotr Parfinowicz z Ursynowa zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów w biegu na orientację! Dziś srebrny medalista spotkał się z burmistrzem Piotrem Guziałem.

Mistrzostwach Świata Juniorów w Biegu na Orientację, odbywały się w ostatni weekend w górzystym Borovets w Bułgarii. Piotr Parfianowicz jest mieszkańcem Ursynowa i reprezentuje barwy Ursynowsko-Natolińskiego Towarzystwa Sportowego. W tegorocznych zawodach pokonał 160 rywali z 36 państw. Wyprzedził go jedynie Tim Robertson z Nowej Zelandii. Był to jedyny medal wywalczony dla Polski w tych mistrzostwach. W ubiegłym roku Ursynowianin w tych samych zawodach wywalczył złoto. Było to pierwsze złoto dla Polaka od 1994 roku.

Były to ostatnie występy podopiecznego UNTS w kategorii juniorów. W połowie sierpnia Piotr Parfinowicz wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Świata w Biegu na Orientację, które odbędą się w Czechach.

(na podst. informacji prasowej urzędu dzielnicy)