Zamknij
REKLAMA

Klatka jak z horroru idzie do remontu. Burmistrz Kempa obiecuje

07.14, 21.12.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 12.49, 28.12.2022
Skomentuj KW
REKLAMA

Zniszczona i zaniedbana klatka schodowa budynku przy ul. Kostki-Napierskiego doczeka się remontu. Domagali się tego mieszkańcy i ursynowski radny. 

Klatka budynku komunalnego przy ul. Kostki-Napierskiego 10a wygląda jak z horroru. Odpadający ze ścian tynk, wystające kable, pleśń i grzyb oraz wulgarne pseudograffiti. To wszystko w kamienicy, która jest zabytkiem. Pisaliśmy o niej w marcu.

- Lokatorzy, którzy niejednokrotnie zresztą własnymi siłami dokonywali w budynku napraw, upiększali przydomowe ogródki, powinni mieć zapewniony godny standard życia, nie zaś spotykać się z licznymi, znacznymi i niestety postępującymi niedogodnościami - zwracał się w lutym do władz dzielnicy ursynowski radny PiS Mateusz Rojewski. 

Sami mieszkańcy skarżyli się w marcu w rozmowie z naszym reporterem, że czują się lekceważeni przez urząd. Ursynowski ratusz co prawda proponował im przeprowadzkę - w 2014 i 2018 roku - do nowych mieszkań. Wielu odrzuciło ofertę. Nie jest to jednak równoznaczne ze zgodą na życie w takich warunkach.

Remont na raty

Problematyczny - jak zaznaczał w marcu urząd - jest zabytkowy status budynku. Z tego powodu remonty są droższe. Tak samo drogie jest utrzymanie kilkulokalowego budynku, który nie jest w stanie sam na siebie zarobić. Mimo to obiecano remont klatek jeszcze w tym roku. 

- W tym roku zrealizowaliśmy naprawę instalacji elektrycznej i grzewczej klatki schodowej. Następny etap prac dotyczący malowania klatki przewidziany jest w roku 2023 - odpowiada burmistrz Robert Kempa na kolejne zapytania w tej sprawie.

Mieszkańcy budynku przy Kostki-Napierskiego 10a muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Przyszły rok już za kilka dni. Pytanie tylko: na który miesiąc urząd przewidział prace?

Tak w marcu tego roku prezentowała się klatka schodowa w budynku przy Kostki-Napierskiego 10A:

[ZT]19555[/ZT]

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

SzczupakSzczupak

15 2

Te ciekawe przykłady jaskiniowego malarstwa naściennego mogą stanowić cenne dane, a także przyczynek do dyskusji na temat ewolucji hominidów. Może zatem warto najpierw zaprosić tu paleoantropologów, a także objąć tę klatkę opieką konserwatora zabytków. 09:10, 21.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DBCDBC

10 4

To, że utrzymanie budynku jest drogie, to żaden argument. Życie jest drogie. Ludzie nie powinni mieszkać w takich warunkach. Dobrze, że coś się ruszy. 09:13, 21.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ptpt

19 6

a kto tak zniszczył ten budynek? ufoludki? Za półdarmo mieszkają i jeszcze im remonty robić z podatków nas wszystkich. 11:07, 21.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IrfyIrfy

8 15

Rozwiązanie jest proste. Wystarczyłoby, żeby lokatorom pozwolono wykupić te mieszkania na własność. Tak, za ułamek ceny. Dokładnie tak samo, jak było to możliwe jeszcze parę lat temu. I od razu skończyłby się syf, grzyb i bazgroły na ścianach. Które są domeną albo gigantycznych bloków w stylu "sypialni" na Targówku, gdzie faktycznie trudno upilnować przestrzeni, albo jakichś "komunałek". Gdzie części lokatorów jest wszystko jedno, bo lokal i tak nie należy do nich. Tam, gdzie mieszkania są prywatne, takiego syfu się nie widuje. Oczywiście, zdarzają się jakieś lumpy albo "babcia zbieraczka", ale generalnie panuje porządek. A pół roku po remoncie znów pojawią się bazgroły, bo do kogoś przyjdą weseli koledzy i jeden odleje się w kącie a drugi namaże "piłkarski" bohomaz, bo bez tego nie może żyć. I nie, nie mieszkam w tym domu. Do dziś nawet nie wiedziałem, że istnieje. 15:00, 21.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoomBoom

13 3

A my znowu będziemy płacić na budowę kolejnych budynków komunalnych, tak? Rozdawaj swoje. 16:33, 21.12.2022


ZiutaZiuta

3 0

Grzyb na ścianach klatek schodowych w blokach komunalnych to chyba norma... na Kłobuckiej może nie ma malunków ale grzyb rośnie az strach. 00:52, 22.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PapugaPapuga

6 1

Budynek nie jest w stanie sam na siebie zarobić bo remonty obiektu zabytkowego są droższe niż zwykłego.
Może dzielnica powinna przesiedlić te osoby do prostych, skromnych i tanich w utrzymaniu budynków, a ten budunek wystawić na sprzedaż? Jest tam jakiś gospodarz? Dlaczego tych osób nie przeniesiono na Kłobucką?
13:06, 22.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%