Zamknij
REKLAMA

Bałagan na Rosoła. Drogowcy zapomnieli o inwestycji?

06.25, 06.12.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 14.43, 06.12.2022
Skomentuj KW
REKLAMA

Od miesięcy na jednym ze skrzyżowań z ulicą Rosoła trwają prace nad modernizacją sygnalizacji. Kiedy wreszcie znikną barierki, zwałki ziemi i sterty kostki brukowej? Drogowcy zapewniają, że niedługo.

Skrzyżowanie Wesołej, Panoramicznej i Rosoła choć niewielkie, to panuje na nim wielki bałagan. Trwają tam roboty ziemne. Porozrzucana jest kostka brukowa, straszą dziury, są utrudnienia dla pieszych i rowerzystów w postaci barierek. I tak jest od wielu miesięcy.

- Wygląda na jakąś rozgrzebaną i zapomnianą robotę. Tym bardziej że ten bałagan jest tu od wielu, wielu tygodni - komentują przechodnie.

Tak wyglądał przejazd rowerowy przez ul. Wesołą na początku listopada.

Na początku listopada - a prace zaczęły się jeszcze wcześniej - skrzyżowanie wyglądało niemal tak samo jak na początku grudnia. Zmieniło się jedynie ułożenie barierek. Czyżby Zarząd Dróg Miejskich zapomniał o swojej inwestycji?

- Te prace polegają na montażu automatycznej detekcji pieszych, wymianie sterownika sygnalizacji, montażu obrotowej kamery monitoringu, wymianie studni kablowych, wymianie masztów i sygnalizatorów oraz montażu akustyki. Więc trochę tego jest, razem z pracami przy kablach - przekonuje tymczasem rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Jeszcze tylko chwila

Lista prac rzeczywiście nie jest najkrótsza i tłumaczy poniekąd, dlaczego na pierwszy rzut oka nie widać większych zmian. Czy jednak na tyle długa, by tyle to trwało? Przypomnijmy: na przejściach wzdłuż Gandhi (przy Hirszfelda i Teligi) sygnalizacja powstała od zera w mniej więcej dwa miesiące.

Po zainteresowaniu się przez nas sprawą prace na przejściu niespodziewanie nabrały tempa. Drogowcy obiecują już szybkie dokończenie modernizacji świateł. Wykonawca ma uwinąć się z tym w ciągu kilku dni. Być może już pod koniec tego tygodnia skrzyżowanie powróci do stanu pierwotnego i nie będzie już udręką dla przechodniów.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

cikcik

1 5

Inwestycja czasami musi potrwać. Lepiej dłużej a dobrze. 15:13, 06.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sąsiadsąsiad

3 0

ale żeby kilkanaście tygodni? 10:03, 07.12.2022


S.S.

0 0

Już jest w miarę posprzątane. 09:44, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%