Mała ojczyzna była tematem tegorocznego, tradycyjnego już, spaceru młodzieży z Gimnazjum i Liceum im. Batalionu AK "Parasol". W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie odwiedzili najważniejsze miejsca pamięci w naszej dzielnicy.
Co roku młodzież z "Parasola" na swój sposób obchodzi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W szkole odbyły się prezentacje klasowe odwołujące się do patriotycznej symboliki i narodowych barw. Po nich uczniowie wyszli na spacer po Warszawie. Tym razem wyłącznie po Ursynowie, bo motywem przewodnim stał się temat małej ojczyzny.
- Przy okazji tej interesującej wędrówki każdy dowiedział się o wielu ciekawych sprawach związanych z Ursynowem np. skąd pochodzą nazwy Ursynów, Imielin, Natolin, Kabaty, co jeszcze w średniowieczu łączyło Kabaty z bitwą pod Grunwaldem, czy za co dzierżawca Karniewski postawił na część Augusta Potockiego krzyż w Alei Kasztanowej, obecnie czczony jako miejsce pamięci Powstania Styczniowego - opowiada Adam Hohendorff, nauczyciel z "Parasola".
Gimnazjaliści i licealiści z Hawajskiej odwiedzili również pomnik poświęcony Dzieciom Warszawy na terenie podstawówki im. Jana Bytnara (przy Małcużyńskiego), Pomnik Nauczycieli Tajnego Nauczania przy podstawówce na Mandarynki i kamień pamiątkowy ku czci bohatera „Kamieni na szaniec” - Jana Rodowicza „Anody”.
Podsumowaniem dnia był test, w którym młodzież mogła wykazać się zdobytą tego dnia wiedzą. Najlepsze klasy zostaną nagrodzone wycieczkami szkolnymi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz