Zamknij
ZOBACZ

Bądźmy dzielni na co dzień! Uczniowie LXX LO wspominali swojego patrona

12:28, 17.04.2015 Aktualizacja: 00:28, 20.04.2015
Skomentuj KZ KZ

Aleksander Kamiński napisał: "Nie w tym jest wart człowiek, co przemyślał i co przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie. Bądźmy dzielni na co dzień!". To właśnie o odwadze, uczynności czy bezinteresowności - wartościach wyznawanych przez swojego patrona, mówili dziś uczniowie LXX L.O.

Aleksander Kamiński – pedagog, harcerz, współtwórca Szarych Szeregów żołnierz Armii Krajowej, pisarz. Od 20 lat jest patronem liceum przy ul. Dembowskiego na Ursynowie. Dziś w rocznicę nadania imienia szkole wspominano opiekuna.

Podczas uroczystości licealiści zaprezentowali sylwetkę Kamińskiego, opowiedzieli o ideach oraz wartościach, jakie wyznawał w życiu. Które z nich powinny być obecne we współczesnym świecie, a o których zapominamy? 

Zdaniem licealistów bardzo ważną wartością jest dobroć. Człowiek oczekuje dobroci i tęskni za nią. Być dobrym? Co to dziś znaczy?

To znaczy mieć czyste serce i czyste sumienie – mówią uczniowie. - Aby wraz z codziennym wstawaniem z łóżka być gotowym do czynienia dobra. Dobro polega na wypełnianiu uniwersalnego przesłania: jak chcecie aby ludzie wam czynili, podobnie im czyńcie.

Kolejne wartości, o których mówili uczniowie to rzetelność i bezinteresowność. Ich zdaniem człowiek jest postrzegany poprzez pryzmat rzeczy, których dokonał. W każdej dziedzinie życia powinien odznaczać się starannością i pilnością niezależnie od tego kim jest i czym się zajmuje.

Życzliwość - słowo zapomniane, niedoceniane, rzadko używane w sklepie, szkole, domu czy na ulicy. Może warto to zmienić?

- Uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych, miłych słów. Wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo, a czasem ustąpienia miejsca w autobusie. Przecież każdy lubi, kiedy ludzie wkoło są szczęśliwi – mówią licealiści.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z WYDARZENIA

(Klaudia Ziółkowska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%