Ideą Ursynowskiego Festiwalu Nauki jest pokazanie, że nauka jest ciekawa, zabawna i przydatna w życiu codziennym. Impreza skierowana jest do dzieci i młodzieży z Ursynowa i innych dzielnic Warszawy, a także do ich rodziców i nauczycieli.
Tegoroczna edycja Festiwalu upłynęła pod znakiem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były wykłady prowadzone przez wojskowych i byłego funkcjonariusza GROM. Poruszamy też tematy przemocy rówieśniczej i emocjonalnego bezpieczeństwa młodzieży.
- mówi Agnieszka Kałucka nauczycielka z LXIII LO, jedna z organizatorek wydarzenia.
W budynku UCK "Alternatywy" zorganizowano pokazy i warsztaty z udziałem kół naukowych i uczniów uczelni wyższych. Chętni mogli wziąć udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy, a także nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzić badanie piersi i jąder. Akademia Pożarnicza przygotowała stoisko z detektorami niebezpiecznych substancji. Można też było obejrzeć i samodzielnie przetestować roboty wykonane przez studentów Vistuli.
Myślę, że jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna impreza. Tym bardziej, że rzadko na terenie Ursynowa odbywają się wydarzenia naukowe kierowane do dzieci. Dzieci są zachwycone i bardzo im się tu podoba. Największe wrażenie zrobiło na nich stanowisko policji i Instytutu Badawczego Leśnictwa
- mówi pani Marzena, przedszkolanka.
W namiotach rozstawionych przy urzędzie dzielnicy również dużo się działo. Niesłabnącą popularnością cieszyło się stoisko z lodami nitro (mrożonymi ciekłym azotem) oraz symulator lotu Piratem, czyli polskim szybowcem, przygotowany przez Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku. Duża kolejka chętnych ustawiła się przed symulatorami dachowania i zderzeń. Na brak gości nie mogło narzekać stanowisko policji, na którym dzieci mogły zapoznać się z policyjnym ekwipunkiem, a nawet wsiąść do radiowozu.
Najciekawsze było terrarium i Straż Graniczna. Zwłaszcza na stoisku Straży Granicznej pan bardzo ciekawie opowiadał. Podobało mi się jeszcze latanie Cessną
- mówi Zosia z LXIII LO.
Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję festiwalu za rok.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6196"}
Dziura na dziurze na Karczunkowskiej. I fatalne wieści!
Potwierdzam, to jest sabotaż, niekompetencja. Wyliczać można długo. Urzędnicy za takie działanie powinni odpowiadać personalnie. Utrzymywanie takich tłustych kotów nie ma najmniejszego sensu. Synchronizacja działań, działanie uwzględniające terminowe jednoczesne zamknięcie projektu to podstawa wszystkich projektów. Tu widać, że towarzystwo urzędników wie lepiej, pracują w swoim tempie bo pensja i tak wpływa co miesiąc. Jeśli zdecydowana część wynagrodzenia byłaby uzależniona od terminowości, efektywności działań to żyło by nam się lepiej, a tymczasem czekajmy na to co nam urzędasy kiedyś przyniosą. Karygodne działania.
Fori
09:11, 2026-04-21
Bezdomność młodych w Warszawie rośnie
uśmiechnijcie się brygada, hej! :)
ja
07:15, 2026-04-21
Wielkie zmiany w zapisach na garażówkę!
Kempa ofiarą ...sukcesu. Naprawdę, zabawny jest ten facet. Szkoda tylko, że utrzymujemy tego śmieszka z naszych podatków.
Zieeeew
06:26, 2026-04-21
Groźna bakteria w mięsie. GIS pilnie wycofuje
polaczki to takie świnie , żeżrą wszystko byle tanio, bidaki europy buehehehhehehehe
afsdgfadg
23:46, 2026-04-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz