Zamknij

"Czy ZDM oszalał?" Dlaczego bez potrzeby hałasuje po nocy?

16:45, 10.09.2014 Aktualizacja: 08:01, 14.09.2014
Skomentuj nadesłane nadesłane

Noc z wtorku na środę, godzina 23:00. Ekipa remontowa właśnie pojawiła się na skrzyżowaniu Rosoła i Belgradzkiej, żeby… wyrównać poziom studzienki!

To co dziś w nocy przeżyli okoliczni mieszkańcy było nie do opisania. Nieziemskie walenie młotem pneumatycznym w asfalt oraz hurgot maszyny. Niektórzy wyszli z domów, żeby sprawdzić co się dzieje.

- To nie była żadna poważna awaria, jak sądzę. Panowie robotnicy po prostu przyjechali w nocy i zaczęli rozkuwać asfalt. Było już po 23:00 i proszę mi wierzyć, nie dało się przy tym hałasie usnąć. Ciekaw jestem co oni tam robili i czy faktycznie trzeba było prowadzić te prace w nocy? – pyta jeden z naszych czytelników.

Jak się okazało nocna interwencja drogowców nie wynikała z żadnej awarii. Na miejsce przyjechała ekipa działająca na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, wykonująca rutynowe naprawy. Robotnicy pojawili się tu tylko po to, żeby wyrównać poziom studzienki na lewym pasie ulicy Rosoła w stronę Kabat.

Czy naprawdę trzeba było prowadzić te prace akurat w środku nocy?

- Widocznie w ciągu dnia nie dało się tego wykonać – kwituje krótko Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM.

Zdanie mieszkańców jest odmienne. Remont przy studzience można było zrobić w ciągu dnia, dokładnie tak samo jak zrobiono to przy pozostałych studzienkach na ulicy Rosoła. 

(Agnieszka Pająk-Czech)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

PomianowskiPomianowski

4 0

Co za absurd! Ten hałas niósł się na całą okolicę...

17:38, 10.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁawrynowiczŁawrynowicz

1 1

Rzeczywiście przy tej skali robót, decyzja o przystąpieniu do naprawy pod osłoną nocy niczym nie uzasadniona. :(

18:49, 10.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

autochtonautochton

1 0

A nie wpadło to nikomu do głowy, że ZDM chciał nazajutrz rano zrobić wszystkim okolicznym mieszkańcom miłą niespodzianką w postaci równej studzienki i asfaltu? A wszyscy się od razu czepiają. :-D))))))

21:22, 10.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yes2mikeyes2mike

1 0

W nocy hałas, w dzień nie da się przejechać. Najlepiej w sylwestra...

11:34, 11.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ABCABC

1 1

Art. 51. Kodeksu wykroczeń § 1 Zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu przynajmniej jednej osobie, odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od godz. 22.00 do 6.00

18:54, 11.09.2014
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

yes2mikeyes2mike

1 0

"§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

20:23, 12.09.2014

YetiYeti

0 0

"- Widocznie w ciągu dnia nie dało się tego wykonać – kwituje krótko Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM."
Panie Sobieraj - Pan jesteś ordynarny pospolity cham i burak utrzymywany z podatków ludzi, których Pan obrażasz.
Życzę Panu nowego szefa po wyborach, który zweryfikuje Pańskie zachowanie i niekompetencję

10:38, 18.09.2014
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%