W ubiegłym tygodniu królowały farby. Dziś poszła w ruch masa solna. Dzieci, które uczestniczyły w drugim z kolei spotkaniu "Ursynowski Montmartre", miały wiele radości z tworzenia. Nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda.
Dzisiejsze zajęcia poprowadziły animatorki i instruktorki z klubu "Przy Lasku". Co tydzień odbywają się one pod okiem innych osób.
Do współpracy przy Montmartre zaproszone zostały wszystkie ursynowskie kluby osiedlowe. Tematyka zajęć jest dowolna. Dzieci mogą malować farbami, lepić - tak jak dziś - z masy solnej. W przyszłym tygodniu, najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć i przekonać się samemu, w jaki sposób powstaje rzeźba.
Spotkania ze sztuką odbywają się w każdą niedzielę do 24 sierpnia w godzinach 11:00-14:00 w Parku im. Jana Pawła II obok fontanny przy kościele. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!
A już dziś możecie zobaczyć jakie arcydzieła robiły dziś mali mieszkańcy Ursynowa z masy solnej.
Ewa Cygańska08:49, 22.07.2014
Dziękuje Wydziałowi Kultury za przygotowanie projektu o który zabiegałam w dzielnicy mam nadzieje że będzie się rozwijał i z czasem stworzy się przestrzeń dla ursynowskich artystów plastyków i rzeźbiarzy na wystawianie swoich prac a mieszkańcy będą mieli trochę Paryża w naszej dzielnicy.
Jak dbamy o park linearny? Są już pierwsze zniszczenia!
Przy placu zabaw brakuje toalety, ale najbardziej przydałoby się żródełko z wodą!
Mirek
09:32, 2025-06-08
Ponad 2000 osób zagrożonych zwolnieniami
Państwo tfuska...
Joel
08:36, 2025-06-08
Bieg Ursynowa w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu!
Czy to ten bieg, w czasie którego kiedyś prowadzący co chwila krzyczał do mikrofonu GO, GO, GO, ku uciesze mieszkańców w promieniu kilkuset metrów od imprezy? Nagłośnienie dawało radę.
xyz
08:06, 2025-06-08
Bieg Ursynowa w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu!
"Osoby [...] będą mogli wyjechać". Męskoosobowe z niemęskoosobowym się panu redaktorowi Jabłońskiemu pomyliło.
mmb
22:57, 2025-06-07
0 0
Od jakiego wieku dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach? Pozdr