Zamknij
REKLAMA

Paranienormalni, Dixoni, Lato, Smykiewicz. Ursynów zagra z WOŚP!

14.11, 17.01.2023 Kamil Witek Aktualizacja: 14.29, 17.01.2023
Skomentuj KW
REKLAMA

Tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z nią zagra Ursynów. W tym roku połączony dzielnicowy sztab przygotował dla mieszkańców mnóstwo atrakcji w kilku różnych miejscach. Będą występy gwiazd, pokazy, warsztaty, licytacje. 

W tym roku Dzielnicowy Ośrodek Kultury „Ursynów” połączył siły z Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” oraz Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji i podczas 31. finału WOŚP zagra jako jeden sztab. Na ulicę wyjdzie około 200 wolontariuszy, a w ośrodkach kultury i Arenie Ursynów mnóstwo atrakcji!

- Nakręca się taka impreza, że jeszcze czegoś takiego na Ursynowie nie było! Zaangażowanie ludzi i firm przeszło najśmielsze oczekiwania. I nikomu tu nie słodzę, naprawdę każdy chce coś od siebie dać - mówi Marzena Zientara z DOK „Ursynów”, szefowa ursynowskiego sztabu.

Finał WOŚP na Ursynowie rozpocznie się już w sobotę, 28 stycznia w DOK przy ul. Kajakowej 12b na Zielonym Ursynowie. Na tamtejszej scenie wystąpią o godz. 17 aktorzy z Laboratorium Meisnera i przedstawią widowni przegląd scen z twórczości klasyków amerykańskiego dramatu. Natomiast o godzinie 20 wystąpi ikona polskiego kabaratu - Kabaret Paranienormalni w składzie Michał Paszczyk, Robert Motyka i Jarosław Pająk. Razem z widzami będą świętować swoją „Osiemnastkę”. Aby wziąć udział w wydarzeniach, należy zapisać się pod nr tel. 22 125 56 02 oraz wpłacić cegiełkę na rzecz WOŚP.

Co po Paranienormalnych?

Finałowa niedziela na Zielonym Ursynowie rozpocznie się o godzinie 11 również od występów teatralnych. Przed najmłodszą publicznością wystąpi Teatr Komedii Impro z Łodzi. W międzyczasie, w godzinach 11-13 na lodowisku pod DOK „Ursynów” na najmłodszych czekają zabawy i konkursy na łyżwach z Misiem Ursynkiem. Starsi mogą natomiast wziąć udział w zajęciach z jogi o 12:30 lub warsztatach finansowych o 13:45 i 14:45.

Natomiast o 13:30 na scenie zagra Orkiestra Społeczna. Dalej będzie można obejrzeć pokazy karate i tańca przygotowane przez Akademię Sportu i Karate oraz szkołę tańca Pauliny Ziąbrowskiej. Zatańczą także seniorzy z Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku podczas swojego Senior Show. 

Po seniorach scena będzie należeć do najmłodszych. Wystąpią na niej przedszkolaki z Przedszkola nr 79 oraz dzieci ze szkoły językowej Early Stage. Dalej - od godziny 15 - widzów czekają występy Andrija Hrysenko, Pauliny Gałkowskiej, Marcina Molskiego, Matyldy Pastwy, LiMaVii oraz Urszuli Pozanskiej.

Od godziny 16 w DOK „Ursynów” królować będą cięższe brzmienia. Zapewnią je trzy zespoły, z których pierwszym będą Specjaliści. Po nich na scenę wejdą „garnitury”, czyli The Suits. Natomiast ostatnim wykonawcą podczas 31. finału WOŚP w DOK „Ursynów” będzie Sunsmoke. 

Rodzinnie i sportowo w Arenie Ursynów

W niedzielę niemało będzie się też działo w Arenie Ursynów. UCSiR przygotował wiele atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym mieszkańcom.

- Zapraszamy wszystkich. W Arenie staramy się połączyć piknik rodzinny ze sportowym. Cieszymy się również, że udało się nam połączyć w tym roku siły z DOK i „Alternatywami” i zorganizować to wszystko razem, dzięki czemu ten finał będzie naprawdę żył - mówi Agnieszka Pająk-Czech z UCSiR. 

Zabawa w Arenie Ursynów wystartuje o godzinie 11 i potrwa do godziny 17. W tym czasie dzieciaki będą miały do dyspozycji dmuchańce czy będą mogły umalować sobie twarz w wymarzony wzór. Chętni będą mogli również wykonać własnoręcznie przypinkę z filcu w kształcie serduszka WOŚP.

Podczas wydarzenia nie może zabraknąć odrobiny sportu. Ursynowskie kluby przygotowały dla widzów kilka pokazów. Szkoła Hand To Hand pokaże wszystkim, jak się tańczy. Natomiast kluby D’Artagnan oraz Karabela wytłumaczą od podszewki, na czym polega szermierka. Z kolei klub Lupus pomoże opanować grę w tenisa stołowego. 

Ursynowskie światełko do nieba

Również i w UCK „Alternatywy” będzie się działo podczas 31. finału WOŚP. Impreza przy ul. Gandhi 9 rozpocznie się o godzinie 12 od warsztatów dla najmłodszych „Olo i Awa. Logopedyczna zabawa”, które poprowadzi Monika Skikiewicz. W tym samym czasie przed widzami wystąpią przedszkolaki z Przedszkola nr 283.

Natomiast o 12:30 rozpocznie się I Żeglarska Orkiestra. Warsztaty będą okazją do rozmowy z kapitanami i żeglarzami. Do obejrzenia będzie także mini wystawa łodzi i motorówek. Chętni będą mogli wylicytować żeglarskie akcesoria, najmłodsi spróbować swoich sił w symulatorze pływania żaglówką regatową. Nie zabraknie także żeglarskich szant.

O godzinie 13 rozpoczną się występy gwiazd. Jako pierwszy na scenie pojawi się Antek Smykiewicz. Niedługo po nim zagrają zespoły Alternative 02 oraz Alternative Quartet. Nie zabraknie również tańca. Na Ursynów przyjedzie Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Swój pokaz będzie miało również Studio Stepowania Tip Tap Anuli Kołakowskiej. Hip-hopowe brzmienia zapewni nasz ursynowski Dixon 37. Oprócz raperów na scenie wystąpią także Filip Lato i Marcin Czerwiński. 

Chętni mogą także wziąć udział w kiermaszu i licytacjach w trakcie finału WOŚP w „Alternatywach”. Natomiast przed budynkiem znajdą food trucki oraz symulatory dachowania, a także zobaczą AmCary, czyli typowo amerykańskie samochodów. O godzinie 20 z kolei obejrzą ursynowskie światełko do nieba.

W oczekiwaniu na te wszystkie atrakcje, dzielnicowy sztab zachęca do zainteresowania się aukcjami na rzecz WOŚP. Do wylicytowania są takie perełki jak koszulka reprezentacji Polski z podpisem Zbigniewa Bońka, piłka z podpisami zawodników Projektu Warszawa czy rejs z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Gdyby ktoś chciał zwyczajnie wesprzeć Orkiestrę dowolną kwotą, to taką możliwość dzięki eSkarbonce ursynowskiego sztabu.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

czetwikczetwik

3 8

Nie wiem czy światełko do nieba to dobry pomysł w tym roku. Ukraińskie dzieci są już wystarczająco straumatyzowane. 14:20, 18.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%