W czwartek 4 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ulicami Ursynowa przejdą liczne procesje do czterech ołtarzy. To tradycja, w której uczestniczą setki mieszkańców dzielnicy.
Boże Ciało należy do najważniejszych uroczystości katolickich. Kościół obchodzi je od średniowiecza, a jego źródłem jest kult Eucharystii i przekonanie o szczególnej obecności Chrystusa w chlebie i winie. Święto powstało w XIII wieku, a jego ustanowienie wiąże się z żywą wtedy w Kościele potrzebą publicznego wyrażenia wiary w Eucharystię. W Polsce uroczystość ta od stuleci łączy liturgię z procesją uliczną, która stała się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów katolickiej pobożności ludowej.
Największą procesję na Ursynowie tradycyjnie organizuje parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego z Alei KEN. Wyruszy ona ulicami dzielnicy po uroczystej mszy świętej o godz. 11.
Procesja eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy ulicami: Al. KEN, Bartoka i Jastrzębowskiego
- informuje parafia Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przygotowanie ołtarzy wzięły na siebie wspólnoty działające przy parafii. Pierwszy ołtarz przygotowują Wspólnota Dobrego Pasterza, Faustinum, św. O. Pio i Rycerze Jana Pawła II. Drugi - Ruch Rodzin Nazaretańskich, Domowy Kościół i Miasto Dawidowe. Trzecim zajmą się Galilea, Totus Tuus i Parafialny Klub Seniora, a czwartym Żywy Różaniec, Wspólnota Królowej Pokoju, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Caritas. Organizatorzy proszą też o udekorowanie domów na trasie procesji.
W czwartek 4 czerwca, podczas procesji w różnych parafiach, które przejdą ulicami Ursynowa, kierowcy oraz pasażerowie autobusów mogą spodziewać się utrudnień.
Pierwsze utrudnienia zaczną się już przed południem. W godzinach 9:30 - 10:30 procesja przejdzie ulicą Taneczną do ulicy Korowodu - możliwa jest zmiana trasy autobusu linii 192. W tym rejonie procesję organizuje parafia pw. św. Zofii Barat.
W godzinach 11:20 - 13:00 procesję organizuje największa ursynowska parafia - pw. Bł. Władysława z Gielniowa - wierni pojawią się ulicach: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego, Alei KEN i ponownie na Przy Bażantarni. Ze zmianą trasy muszą się liczyć pasażerowie linii 166.
W godzinach 12:00 - 14:00 na zmiany tras autobusów mogą wpłynąć dwie oddzielne procesje. Pierwsza (parafii Ofiarowania Pańskiego) obejmie ulicę Belgradzką od Stryjeńskich do Alei KEN - możliwa zmiana linii 179. Druga (wspomniana wcześniej organizowana przez parafię Wniebowstąpienia Pańskiego) przejdzie Aleją KEN, Bartóka, Jastrzębowskiego i z powrotem Aleją KEN - zmiany tras linii 179, 193, 715 i 737.
W godzinach 12:30 - 15:00 ulicą Dereniową pomiędzy Gandhi a Ciszewskiego przejdzie procesja parafii św. Tomasza Apostoła z Imielina, co może spowodować zmiany tras linii 136, 163 i 504.
Ostatnie utrudnienia wystąpią popołudniu. W godzinach 16:00 - 18:00 będą utrudnienia w ruchu na ulicach: Fosa, Nowoursynowska i Dominikańska, a zmiany tras mogą dotyczyć linii 189 i 193. Przejdzie tamtędy procesja parafii św. Katarzyny.
aster09:37, 03.06.2026
musza miasto blokować? nie mogą po lesie chodzić?
Ursyniak14:56, 04.06.2026
Jakby nie to święto, to byś dzisiaj gnił w swoim korpo.
Kleryczek12:11, 03.06.2026
Módlmy się. W następnym roku wsadzimy za kraty całe KO :)))
Andro12:53, 03.06.2026
Módlcie się :) Na szczęście Bóg nie słucha nienawistników, którzy tak naprawdę w niego nie wierzą.
Kleryk to parch10:10, 04.06.2026
Troll, czy serio masz tak mózg zbrandzlowany?
PISlam to zło10:52, 04.06.2026
Wracaj na kreml patolu razem ze swoimi złodziejami z Nowogrodzkiej i Częstochowy.
Agentuto kremlowska nienawidząca drugiego Polaka.
Tfu
Ursynowianin13:38, 04.06.2026
Matko święta ilu uaktywniło się bojówkarzy koalicji, przerażające co ludzie w głowach mają... do tego ta niepohamowana agresja i buta. W strasznych czasach przyszło nam i naszym dzieciom żyć. Smutne.
Użytkownik10:10, 04.06.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Wierzący13:33, 04.06.2026
Będę się modlił o Pana zdrowie psychiczne, by schorzenia związane z pedofilią zostały uleczone a każdy dzień był piękny i pełen miłości oraz dobroci do bliźniego swego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Jak się teraz czują te p…., które głosowały na walnym za tym….
Sąsiad z góry
21:10, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
S.k.u.r.w.i.e.l.e. robią co chcą, spółdzielcze p.i z d.y. na wysokich stołkach.
Waldek
21:02, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Prezes Januszkiewicz kolejny raz olał mieszkańców! Za to powinien być prokurator!!!
Imielin
20:58, 2026-06-26
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Prezesa należy oskarżyć o umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. Musi dostać zdrowo po dupie,inaczej mieszkańcy zostaną z niczym, a przypomnę że zarząd odpowiada materialnie za działanie spółdzielni. Złóżcie się na kancelarie i do sądu.
Mietek
20:37, 2026-06-26